Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Help - не съм сигурна какво да правянови  
Автор NEVlN (unknown)
Публикувано11.12.03 11:16



Предполагам че тук има много майки с опит с противозачатъчни хапчета. Аз взимам Новинет, обаче преди 4-5 дни установих че за седмица и нещо съм с 2 хапчета назад, и то като се има предвид че едната вечер бях взела 2 след като се сетих че предишния ден съм го забравила... Имах няколко листовки за хапчетата, но не открих нито една. И спрях да ги пия с мисълта че ще ги почна отново следващия месец. Обаче от вчера тека като водопад. Ужас! Сега си мисля, че не трябваше да спирам да ги пия, въпреки всичко.
Въпроса ми е сега да си допия ли хапчетата от тая опаковка, нищо че няма да служат като контацептив или да чакам да ми "изтече кръвта" и следващия месец в началото на менструацията да ги почна на чисто???
Ако някой има опит моля да сподели, че не знам. А на гинеколог не ми се ходи, защото не са ми в ред осигуровките и не знам колко пари ще ми искат, а това не ми се вижда чак проблем за лекар.

"You want the greatest thing since bread came sliced.
You've got it all. You've got it sized."


Тема Re: Help - не съм сигурна какво да правянови [re: NEVlN]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано11.12.03 11:21



Не е трябвало да ги спираш въобще. Колко дни не си пила? Ако са повече от 2-3, по добре започни наново следващия месец.



Тема Re: Help - не съм сигурна какво да правянови [re: Чeтa]  
Автор pavla (stastliva mama)
Публикувано11.12.03 11:24



И аз мисля, че е по-добре да започнеш да ги пиеш наново следващият месец.



Тема Re: Help - не съм сигурна какво да правя [re: Чeтa]  
Автор NEVlN (unknown)
Публикувано11.12.03 11:37



В неделя пих последно хапче мисля. Не знам. Ако няма да ми навреди, бих предпочела да си допия тази опаковка. И май така и ще няправя.
Благодаря за отговора.

"You want the greatest thing since bread came sliced.
You've got it all. You've got it sized."


Тема Re: Help - не съм сигурна какво да правянови [re: NEVlN]  
Автор Luna (непознат)
Публикувано11.12.03 11:39



Не знам за хапчетата, които ти пиеш какви са, но тези които аз пиех са 21 дена се пият и после 7 дена почивка, през което време ти идва. Ако са от този вид и твоите предполагам, че ще са на същия принцип. В листовката пишеше, че ако се забрави да се пие хапче през третата седмица или забравените са повече от едно, тогава е най-добре да се спрат да се пият хапчетата, независимо, че опаковката не е свършила, да се изчака седем дена - почивката и да се започне нова опаковка. Надявам се да съм успяла да ти отговоря. Също можеш да си купиш следващата опаковка и там да прочетеш инструкциите. Така май е най сигурно.



Тема Re: Help - не съм сигурна какво да правянови [re: Luna]  
Автор NEVlN (unknown)
Публикувано11.12.03 12:33



Аха, ми от този тип са точно. Тогава ще направя така. Благодаря за помощта.

"You want the greatest thing since bread came sliced.
You've got it all. You've got it sized."


Тема Re: Help - не съм сигурна какво да правянови [re: NEVlN]  
Автор v22 (непознат )
Публикувано11.12.03 12:40



Naskoro moya poznata imashe podoben problem i sprya hapchetata, sled koeto posledva t.nar. "falshiva menstruaziya" i lekarkata i kaza da ya izchaka da otmine i da zapochne hapcheta nanovo chak sas sledvashtata istinska menstruaziya, t.e. drugiya mesetz.



Тема Re: Help - не съм сигурна какво да правянови [re: NEVlN]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано11.12.03 12:51



По принцип практиакта с противозачатъчните е следната:

1. Ако си пропуснала да си вземеш хапчето и установиш пропуска в рамките на 12 часа, пиеш го и продължаваш след това да ги вземаш, както обикновено. В този случай не съществува и риск от забременяване.

2. Ако са минали повече от 12 часа, пиеш го, когато си естановила грешката и продължаваш след това да ги вземаш, както обикновено, но поради промяна в баланса на хормоните вече съществува и риск от забременяване, така че използваш и допълнителни предпазни средства.

В никой от случаите не спираш пиенето на таблетките, защото резултатът е поява на извънреден цикъл на втория ден и временен хормонален дисбаланс. Последствията не са тревожни и непоправими, но при всички случаи не е много приятно да имаш три цикъла за едни месец. Пък и най-добрия вариант, ако това се случи, е да направиш 1 месец почивка с хапчетата и чак след него да започнеш да ги пиеш отново. Това пък създава затруднения с контрацепцията...

Една идея - държа моите таблетки до четката за зъби - така няма шанс да ги забравя


Пътят към ада е постлан с добри намерения



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.