Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:07 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За провинцията, кламерите и женската суетностнови  
Автор Babyface (стара кучка)
Публикувано08.12.03 13:42



Сблъсках се и с този проблем - панталоните не ми стават. По-точно - не мога да ги закопчавам. Все пак бременността е един прекрасен повод една жена да си подмени гардероба.
И така - излизам на пазар уж от немай къде, а всъщност преизпълнена с радост, че ще си имам новички неща за обличане.
След неколкочасово обикаляне по множество дрехарски магазини установявам, че ВСИЧКИ панталони са с ПАДНАЛА ТАЛИЯ И КОПЧЕ, ЦИП И КОЛАН. Абсолютно невъзможно да ги обуя по какъвто и да е начин. Тези, които ми стават на тумбака, са ми като парашутки надолу, а тези, които са ми добре на краката, са незакопчаеми на кръста.
А в града, където живея /Русе/, шивашката индустрия се развива със страшна сила. Въпреки това няма нито един магазин или поне аз не знам да има такъв, където мога да намеря що-годе прилични дрехи за бременна жена.
Поради което преминах на оправяне с подръчни средства - използвам кламери и други такива принадлежности за закопчаване на панталони. След два месеца едва ли ще ми вършат работа, сигурна съм.
А НЯМАМ НИКАКВО ЖЕЛАНИЕ ДА НОСЯ ДЪНКОВ ГАЩЕРИЗОН, ИЗГЛЕЖДА УЖАСНО.
Дайте идеи за това как една жена да бъде хем бременна, хем добре облечена.



Тема Re: За провинцията, кламерите и женската суетностнови [re: Babyface]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано08.12.03 13:48



Още една идея за незакопчаващите се панталони, поне докато ти стават на дупето - тиранти!
С една по-дълга блуза отгоре, няма да си личи, че не са закопчани




Тема Re: За провинцията, кламерите и женската суетностнови [re: Babyface]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано08.12.03 13:51



Съветвам те да си намериш добра шивачка и да забравиш за магазините.



Тема Re: За провинцията, кламерите и женската суетностнови [re: Babyface]  
Автор buba_atan (непознат )
Публикувано08.12.03 13:53



няма начин,задължително трябва да си намериш магазин за бременни жени иначе нямаш шансове да се облечеш.Лично аз до момента качих 16 кг(а съм в начален 6 месец)питаш ли ме какво ми е,но в тези магазини има много подходящи и що годе красиви и модерни неща който можеш да си купиш и да се чувстваш добре изглейдаща,а пък и според мен бременната жена е винаги красива.Желая ти късмет



Тема Re: За провинцията, кламерите и женската суетност [re: Babyface]  
Автор lilav (люляк)
Публикувано08.12.03 13:56



Можеш да носиш панталон с тиранти, а над него блузка-пелерина, която да стига под дупето.Например може да е от плюш - пада много меко и красиво.



Тема Re: За провинцията, кламерите и женската суетност [re: buba_atan]  
Автор Babyface (стара кучка)
Публикувано08.12.03 13:58



Май ще послушам dodo_dodo - с шивачка ще е по-успешно.
Но по отношение на красотата - вярно е. Сигурно е от хормоните, а и от щастието, че ще имаш едно мъничко буболече един ден.



Тема Re: За провинцията, кламерите и женската суетност [re: lilav]  
Автор Babyface (стара кучка)
Публикувано08.12.03 14:00



В крайна сметка си купих днес най-прекрасния бял пухкав пуловер, много добре стои, пък и прикрива кламера



Тема Re: За провинцията, кламерите и женската суетност [re: Babyface]  
Автор tan (новак)
Публикувано08.12.03 14:02



Ами аз като видях цените в магазините за бременни....и просто си купих хубав плат и си уших панталон с ластик. Като се носи с дълъг пуловер, грозното набиране не си личи.
А за отгоре си купих 2 блузона горе долу по мярка от преди, но от разтеглива плетена, дебела материя.
Е, вече не мога да се обличам стилно, но 2-3 месеца ще те изтърпят на работа по-неглиже



Тема Re: За провинцията, кламерите и женската суетност [re: Babyface]  
Автор eti ((но не Йети))
Публикувано08.12.03 14:07



Със сестра ми си бяхме купили еднакви костюми, но различни номера. Първо износих моя, след това нейния, след това казах на майка ми да купи един следващ номер, 46, който след това й е обещан. Износих и него. Изправих се пред същата дилема.
В Пловдив има фирма, която шие за бременни, но от отваратителни изкуствени материи и можеш да си представиш всички бременни с еднакви тоалети! Къде ти да говориш за суетност!
Е в службата се примириха да не ме виждат все с костюм, както по принцип ходя на работа, и спряха да ме питат дали не съм на работра като ме видят по дънки.
Първо си купих дънки от тези дето се появиха този сезон - с еластичен цветен колан. По принцип носе 27 номер, взех си 29, за да са свободни. В средата на 5ти мас. ги израстихме.
Идеален източник са магазините Втора употреба, ако си фен разбира се. Намират се страшни и то нови и маркови неща. По принцип там има повече от по-големите номера.
Трети вариант - и аз не исках дънков гащеризон като всички, а освен това и не топли. Купих си кройки на БУРДА за бременни, за 3 лв - 3 кройки и си уших панталон. И то не тривиалния с ластик отпред, а малко по различен. Имат най-различни. На рокли, сукмани. А и излиза по-евтино.. Тази фирма за която споменах, продават джинсов гащеризон за 59 лв! Това си е лудост. Сега имат коледно намаление и е за 45 лв. Пак е много в сравнение дънков за 30 лв. минимум.
Имахме коледно парти на завода и реших все пак да си взема нещо ново. Купих си сукман за бременни от изк. кожа подлепена с вата. Много топли имала съм такъв панталон преди.
Друг вариант са поли / панталони / рокли от плетиво, но не бива да са супер еластични. стои смешно. Освен това наддавам само на корем и стои все едно съм глътнала топка!

Та наистина си е трудно, макар че всички твърдят че сега има повече от преди!

Стреми се към най-високата достъпна цел, но не прави безмислени усилия!


Тема Re: За провинцията, кламерите и женската суетност [re: tan]  
Автор Babyface (стара кучка)
Публикувано08.12.03 14:07



За щастие аз сама съм си шеф, защото съм свободна професия. Така че от тази гледна точка проблеми няма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.