Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Не е подходящ момента ама да попитам  
Автор Almira (zaeta)
Публикувано04.12.03 21:32



В разгара на медераторските избори, всяка друга тема появила се тук се малко или повече пренебрегва.Вьпреки това аз имам вьпрос кьм вас.
Кажете ми вашите деца реват ли много през ноща?

Имам предвид не като са болни а без видима причина.

При нас се развива следния акшьн от 1 седмица.Заспива добре, а през ноща се буди и почва да реве.Дере се без да виждам причина (сигурно такава има)
Питам го дали го боли нещо - още повече рев.Меря темп . - няма.Зьби не са - гледах му устата вече много пьти.Може ли да е гладен?Ама и да е - как ще го храня в 3 през ноща.

Serenity now Insanity later.


Тема Re: Не е подходящ момента ама да попитамнови [re: Almira]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано04.12.03 21:38



да не би да преживява нещо, което се е случило през деня?
колко е голямо детенце?

обикновен кекс


Тема Re: Не е подходящ момента ама да попитамнови [re: Almira]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано04.12.03 21:44



на тия въпроси аз съм дежурно абонирана
само преди да ти кажа мой вариант на проблема ви, все пак ме ориентирай колко е голямо детето?

а и също колко време след като е заспало се буди?

Редактирано от ellion на 04.12.03 21:45.



Тема Re: Не е подходящ момента ама да попитамнови [re: azia]  
Автор Almira (zaeta)
Публикувано04.12.03 21:44



На 1 1/2 е.Нищо ново няма в живота му.Отдавна ходи на детска градина и свикна вече.
Вечер тича насам натам, заспива добре сам.

Serenity now Insanity later.


Тема Re: Не е подходящ момента ама да попитамнови [re: ellion]  
Автор Almira (zaeta)
Публикувано04.12.03 21:46



Заспива кьм 9 Буди се кьм 2-3 през ноща

Serenity now Insanity later.


Тема Re: Не е подходящ момента ама да попитамнови [re: Almira]  
Автор миз (боса под дъжда)
Публикувано04.12.03 21:46



възможно е да има кошмари. на около година и половина е възможно да започнат да сънуват кошмари. малката ми дъщеря така се будеше с рев до към петгодишна възраст. случвало се е дори когато спи в нашето легло да се събуди с писък и неутешим рев. когато стана по-голяма да може да разбере и обясни, след такова събуждане казваше, че е сънува нещо лошо.



Тема Re: Не е подходящ момента ама да попитамнови [re: Almira]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано04.12.03 21:53



така както го описваш, би могло да бъде confusional arousals. Най-общо, преди да решиш да търсиш повече инфо за това, се състои в пробуждания, съпроводени с плач, рев, писъци, без абсолютно никаква причина. Детето сякаш се ядосва, ако го заговориш или се опитваш да го успокоиш, разярява се още повече. След това по някое време се успокоява и заспива почти веднага. Обикновено този момент настъпва след дълги успокоения от страна на родителите, които погрешно си мислят, че са спомогнали за утешаването. Но не е така... Най-добрата стратегия и тактика е да не правиш нищо. Просто седиш и чакаш да отмине. Колкото по-малко му се говори на детето, толкова по-добре, въобще всякакви излишни дразнители влошават положението. На сутринта детето няма никакъв спомен, за него това преживяване е абсолютно нетравмиращо, за разлика от родителите, които доста трудно издържат момента. Обикновено се появява на възраст след годинка, например на моя син му се случи за пръв път като беше на година и 2 месеца, без абсолютно никакво предизвестие или причина.
А съвсем спокойно може и да не се окаже това, все пак е доста рядко - може би към 7-8% от децата са преживявали въпросните arousals. И понеже съвпадат с периода на зъбите, предполагам, че голяма част от майките го отдават точно на тях, но не са свързани нещата.



Тема Re: Не е подходящ момента ама да попитамнови [re: Almira]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано04.12.03 22:07



разпитай за всеки случай в детската градина дали всичко е наред.
знам, че няма връзка с твоя случай, но - моят дзверчо е на 4.5 и понякога вдига температура без да е болен. докторицата ми разви теорията, че може би е на нервна почва - в смисъл, че някои деца вдигат температура когато са притеснени и не всичко им е наред. каза ни, че може нещо в градината да го тормози, или пък раждането на беба му е повлияло.
не знаем какво става в съзнанието на мъниците и какви мисли ги вълнуват.

обикновен кекс


Тема Re: Не е подходящ момента ама да попитамнови [re: ellion]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано04.12.03 22:25



Лелеее,при нас е абсолютно както си го описала.А аз си мислех,че са зъби.То има и зъби,де,но и преди се е случвало-колкото повече му говорим и го успокояваме,толкова повече се ядосва.Нощеска си изхвърли бибата и шишето с млякото от леглото.Даже бибата не успя от първия път,метна я донякъде,изпълзя дотам и я зафичи на пода.На моменти направо става истеричен-като му говорим или му подаваме нещо за успокоение,започва да реве още по-силно и да бие каквото му се изпречи,вкл. и нас.Обикновено излизаме от стаята и го чакам да се успокои,ама снощи рева 40 мин.,засичах ги.Чак повърна от ревове.
Аз мислех,че са зъби,защото му никнат 4 наведнъж.
Я кажи колко време продължава и има ли някакви лекарства?Дали Камомила вулгарис ще му помогне?




Тема Re: Не е подходящ момента ама да попитамнови [re: azia]  
Автор Almira (zaeta)
Публикувано04.12.03 22:25



Питах - При нас казват всичко е ОК
Яде добре , спи добре и играе.
Само вкьщи вдига крьвното на мама.Принуди ме да ходя и гледам какво им готвят и аз сьщото да правя Ама то все кренвирши , пица и такива работи - ами как ще яде вкьщи.

Serenity now Insanity later.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.