Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Майски бебета 2003нови  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано02.12.03 12:21



Казвайте бързо до къде са стигнали майските бебешоци с магариите! Казвайте колко са пораснали, какво папкат, нови постиения и снимки
Наш Бобон на 6м. тежи 7,670кг и е дълъг 71см. Не може да седи стабилно още освен в количката. Опитва се да пълзи и подозирам, че мама и татко скоро ще имат едно палзящо и пипащо хлебарче из къщи. Тук идва и момента в който се замислям как ще обезопасяваме апартамента. Разчитам на идеи!
Папкаме си старите манджички - зеленчукови и месни пюренца, плодови пюрета, каши/безмлечни и безглутенови/
Ще поизчакаме с попарката, щото ква попарка ще е без масълце и сиренце Ще я заместим или с каша или с мляко с бисквити или с нещо друго. Както личи от килцата, не сме и много ящни. Едвааааам-едваааам си изяжда порцията от 150г. Заместили сме за сега само 2 млечни хранения. Имаме 2 броя зъби и май скоро очакваме още/съдя по нервността и безапетитието.
В края на тази седмица ще ни направят и стандартните изследвания за 6м.
Нови снимки скоро!

Хайде, вие сте наред!


Редактирано от Чeтa на 02.12.03 15:44.



Тема Re: Майски бебета 2003нови [re: Чeтa]  
Автор Taнчe (земна)
Публикувано02.12.03 18:29



Mили мами, извинявам се, че не пиша тука напоследък, но и двамата с Виктор сме много болни! Пиеме антибиотици и бухаме яко. Вече 5та нощ не спиме от кашлица и двамата се надкашляме. Мин. четвъртък отидохме в спешното посреднощ, защото беше с 39С темп. Той има ушна инфекция - отит, а аз бронхити и други гадости.
Обещавам да пишем като се съвземем малко, и дано това да е скоро, защото другата седмица летим за България.
Мога само да кажа, че очаквам с нетърпение да се видим с всички вас. Предлагам да си организираме една среща, отделно от коледната, специално за мамите с термин Май, които си износихме бебоците заедно в клуба. Жалко, че мамите не всички са от София, но пък другите поне снимки могат да гледат.
Цунки за всички!



Тема Re: Майски бебета 2003нови [re: Чeтa]  
Автор marnic (непознат )
Публикувано02.12.03 20:05



Бебе Никълъс- роден на 31.05., 3.730 кг. Понастоящем- злояд като отрочето на Чета и по- слаб от него. Нямамее все още нито едно заместено ядене...
Още на 16.10 едновременно пробиха първите 2 зъбчета и сега хапе доста яко с тях. Може също така успешно да дере и щипе. Но е много добро дете. Като бебе спеше по цяла нош- дори и по 8-10 часа. Сега- заспива към 20 часа /е, понякога и малко по- късно/, става в 8 сутринта, но се буди и по 3-4 пъти на нощ
Ппеди 2 седмици беше 7,120 грама- утре ще се теглим пак. На дължина май отдавна е минал 70 см- дрехите му са обикновено широки и къси.
Все още не пълзи, но отдавна седи, а главата си я държеше изправена още от към 10-ия ден. Е, не съвсем стабилно, но добре. Обръща се както си иска- отново от средата на 4-ия месец. Вече се опитва да се надига от легнало в изправено положение.
Любимо ястие- НЯМА ЗАСЕГА. А и соковете хич не ги тачи... Дали пък не се е метнал на мен??? Отдавна съм 'в старите си дънки'
Така че, засега сме предимно на кърма и се храним и през нощта. Правим опити да не се, но резултатът е обикновено 1-2 плач и...
Обича да се вози в кола и да пътува. Така и не заобича биберона, та, се приспиваме малко трудно. Е, сега е песен в сравнение с преди. Не си смуче пръстите изобщо.



Тема Re: Майски бебета 2003нови [re: Чeтa]  
Автор Melicat (mama na Kathi)
Публикувано02.12.03 20:22



Кати е ужасно пораснала 9,900 кг и 70 см и иzвън всички допустими граници, но какво да я правя като е такава лакомия. Още нямаме zаместено хранене, яде по малко zеленчуково пюре и млечна каша, останалото е само кърма, вкл. 2-3 пъти нощем. Иначе имаме вече 2 zъбчета и можем да седим самостоятелно и да лаzим на zаден ход. Иzдава все по zабавни zвуци, като например ръмжи и кряска, но не говори още никакви думички.

Бърzо оzдравяване на Танчето и Вики.
Моля и нас да ни броите zа срещата на майските мами в София, ще си идваме zа Коледа.
Целувки zа бебчетата



Тема Iiiii да му се невидинови [re: Чeтa]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано02.12.03 22:17



тъкмо бях набрала една страница и ме дропи , та неснам дали ще мога да напиша отново това коетъо исках:))) Ани в момента е 8.500/70см .Ака на гърне от почти една седмицаОт 2 дена кара доста умело паяка на кака си и непрекъснато ми се кара да го слагам в него:)) Яде всичко- попари,каши пюрета с месо и без месо , кремчета , а даже веднъж и фрикасе:))) засега с приказките сме само до няколко вида "А" и много викове и крясъци.

Живи и здрави!


Тема Re: Майски бебета 2003нови [re: Чeтa]  
Автор pepeliashka (maximoci)
Публикувано02.12.03 22:32



Привет!
Макс е само 7 500кг,70см.Яде всичко-каши,пюрета-с месо и без,кремове,йогурти и подобни.Нямам идея защо не е наддал???Много е див ! Казва "ба" и "ма" в различни съчетания,плаче като крещи "айайяй" или нещо от сорта Пълзи назад ,а напред си забожда главата и с крачета се нагажда...оказа се ,че няма зъбче,но мноооого го мъчат!Нощем се буди поне 2 пъти Отказва категорично да пие млякото си и сокове.Пие сега вместо вода ,чаичето от Лайка на Хип ...
Ами май за сега е това


рики-тики-тик

Тема Re: Майски бебета 2003нови [re: Melicat]  
Автор Taнчe (земна)
Публикувано03.12.03 03:12



Ей, супер! Значи и вие ще идвате! Аз говорих със сисислава, и те са си в България и така всичките майски мами от губет ще се срещнем на родна земя.
Мноого сте гулеми бее!!! Ние все още държим първенството обаче - 10.300кг и 72см - е къде се е чуло и видяло момъка да е по-малък от булката. Ама сега с тия болести и зъби не ядем въобще, та ще видим...
Поздрави!



Тема Re: Iiiii да му се невиди [re: Гълъбицa]  
Автор Taнчe (земна)
Публикувано03.12.03 03:20



Ииии, вие с т'ва гърне ми събрахте очите!
Е как го накара юначето да ходи като батковците в гърнето??? Я ни открехни, че аз и идея си нямам нито кога се почва нито как и тн...



Тема Re: Майски бебета 2003 [re: marnic]  
Автор Taнчe (земна)
Публикувано03.12.03 04:04



Добре дошла при нас, ще идвате ли с бебо на коледното парти? Къде сте вие?



Тема Re: Майски бебета 2003 [re: Чeтa]  
Автор Taнчe (земна)
Публикувано03.12.03 04:08



Сега му е мястото да ви питам, аз вече питах Чета, по въпроса:
има тука се продават едни като беберон- залъгалка, но са направени така, че има кутийка, в която се слага лекарство. По този начин, когато е болно детето много лесно изпива лекарството. Намерих ги съвсем случайно, защото се видяхме в чудо за Виктор, как да му даваме от спринцовка, като той изпада в истерия като я види само, то не е треперене, то не е драма... Та мисълта ми е, ако няма такова нещо в БГ и ако на някоя мама трябва, мога да донеса от тук като идвам. Аз специално го намирам това за истински хит, защото от тогава ни се спестиха много сълзи. Никак не е скъпо - към 2 долара е не помня точно цената, но прави чудеса...
Тук слагам малко снимки да видите колко сме порастнали и 1-2 весели кадъра с нашия първи братовчед Тайлър, който се роди 3 дена преди нас.
Поздрави и целувки на бебоците!


Редактирано от Taнчe на 03.12.03 05:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.