Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Символът майка - друг аспект  
Автор милoтo (с обич)
Публикувано03.12.03 13:06



Миналата седмица в четвъртък водих дъщеря си в МА. Бях си изтеглила цялото майчинство от картата, защото не знаех къде и колко ще трябва да плащам, а и се надявах, ако ми останат пари да попазаря разни работи, че тя, милата, вече е "ученичка" - ходи на ясла и й трябват разни нови тоалети. Тя е много слънчево и лъчезарно дете и обикновено се закача със всички:-)))
За щастие още първият лекар каза, че нищо й няма и аз щях да полетя, че иначе ни чакаха операции и т.н.
В автобуса обаче се сблъсках отново с манталитета на българина "да не изстине и да не се мине". Ползвам линия 94 - повече млади хора, интелигентни. Еми се закачаше с околните, които така и не ми направиха място да вляза с нея навътре и така си и останах да се возя с нея на ръце на стълбите. Зад мен беше едно хубаво високо, русо, добре облечено момче, който получи безкрайно много усмивки и възклицания от засмейка. Но усмивките на детето не спряха младежа да ми вземе портмонето с всичките пари и лични документи - лична карта, шофъорска книжка, дебитна карта, пропуск за блока, синия формуляр за личен лекар на Еми, купоните за детската кухня..... Много сръчно при това, щото аз обикновено си ровя по чантата дълго, за да го извадя като го знам точно къде е, а на него са му били необходими 2-3 минути за ориентиране, през които все пак е внимавал да не се усетя.
Благата вест ми я донесоха двама боклукчии (не клошари), които ми донесоха портмонето с всички документи. 120-те лв липсваха, разбира се, но хората видели купоните за детската кухня и решили да ми го донесат.
Та така. Не знам как да нарека човека, да ме извиняват хората, който може да обере майка с дете на ръце. Не знам как да възпитавам дъщеря си, когато тя се усмихва на някого, а той й взема хляба от устата. Не знам от кого да се пазя и от кого да я уча да се пази, когато мръсните, презрени и беззъби цигани, от които по принцип се пазим и сме нащрек в тяхно присъствие, излязоха далеч по-човечни и уважиха мен като майка и детето ми.
Просто споделям новия си урок по живеене в България.



Тема Re: Символът майка - друг аспектнови [re: милoтo]  
Автор MM (za mama)
Публикувано03.12.03 13:23



Съжалявам за това което ти се е случило, много неприятно...Но просто такива престъпници осъзнават че като си майка с дете вниманието ти е разкъсано и си им по-лесна жертва. Те нямат никакви морални прегради които биха ги спрели .... не знам какъв е бил младежа който те е обрал и какви са били подбудите му но е тъжно и жалко, а като добавим и това че никой не ти е отстъпил място и си се возила на стълбите - което освен неудобно и изморително с дете на ръце е и опасно....Абе нямам думи....Вярно е че навсякъде по света ги има такива, но като му се случи на човек не го интересува останалия свят. Мен също ме обраха в България преди години, в София, заобиколена от много хора, в 8ч вечерата, в центъра - слава богу отървах се само с удар по главата. И добре че ме удариха по главата и паднах и не можах да окажа съпротива, защото те явно имаха доста остър нож с който отрязаха дръжките на чантата която стисках и избягаха....кой знае как шяха да го използват този нож ако им се бях опънала,......А хората около мен нищо, само една окъсана баба която седеше пред входа си дойде да ме пита как съм.........И общо взето това не е необичайна случка.....наистина гадно, но човек ще не ще става по-бдителен и внимателен. Но наистина когато си с дете си лесна жертва......



Тема Чувствотонови [re: милoтo]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано03.12.03 13:31



е много гадно - знам. Дълго ще ти горчи в устата.
Ще трябва да го преглътнеш, както и още много неща, които ще те вбесяват и обеззверяват.
Важното е, че всичко при беба е наред. Пари се изкарват - трудно, но все пак се изкарват.



Тема Propadnal tip:-((нови [re: милoтo]  
Автор Katia (новак)
Публикувано03.12.03 13:39



Tova maika s deteda oberesh - triabva da si izkliuchitelno propadnal tip. Te kradcite nikoga ne izglejdat kato takiva- usmihvat se simpatichni sa daje poniakoga. Men syshto sa me obirali v Sofia - vsichki dokumenti i pari koito mi biaha da si kupia podaryk. I to edna jena koiato izglejdashe syvsem normalno. Biah v edin magazin i tia se vyrteshe okolo men i me pitashe kak i stoi edno sako posle edna bluza..i posle izvednyj ustanovih che mi eotvorena chnatat i lipsva pasporta i parite i t.n.

Ta sled tozi sluchia navsiakude hodia kato stiskam chantata si taka che nikoi da ne me iznenada. Smeshnoto e che go pravia nvsiakude i taka i ne moga da se otpusna. Edin den kato biah v Geneva reshih che nishto ne me grozi i sednah na avtobusnata spirka i si ostavih na sysednata sedalka chantata( biah bremenna v 9 mesec veche i vsichko mi precheshe)- vednaga se poiavi edna baba- vyzrastna shveicarka- i mi kaza :"burzo si vzemi chantata v teb i ia druj zdravo che ima strashno mnogo kradci i niama da se usetish kak shte ti otkradnat vsichki dokumenti i pari".
Ta iavno navsiakude po sveta stava i chovek mnogo triabva da vnimava i da si pazi chantata
Sushto taka v Parijkoto metro na vseki pet minuti povtariat da si sledij za bagaja i chantata che ima kradci. Ta spasenie ot tova mai niama nikude



Тема Re: Символът майка - друг аспектнови [re: милoтo]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано03.12.03 14:04



Мен пък ме обраха в трамвая. Бях бременна, вече бая си личеше. В тъпканицата докато внимавам някой да не ме сръга в корема и да се държа здраво, някаква циганка с дете ми откраднала портмонето с 200лв. и парите, които си бях отделила за обувки, лична карта и карта за гр. транспорт за три мес. Добре, че тъкмо си бях платила осигуровките, носех сума за няколко месеца. На вратата малко преди спираката един дядо се развика, усетил, че го джобят и аз реших да проверя дали не са ме обрали и мен...Нямах сили да стана(междувременно някой най-сетне ми беше направил място)...и после такъв рев му хвърлих от яд, чак ме беше срам от хората. Явно и хормоните са си казали думата, аз и без друго си ревях много.
Ми отвратително е! Съчувствам ти!



Тема Re: Символът майка - друг аспектнови [re: милoтo]  
Автор kopche (добро)
Публикувано03.12.03 14:21



Като четях постинга ти в началото, понеже стоеше името на МА, и разбрах, че с детенце всичко е О.К. и няма да се наложат операции, си помислих, че каквото и да прочета по-надолу, за мен това остава есенцията от написаното.
Но, четейки по-надолу ми стана много мъчно за това, което ви се е случило. Отвратително, наистина. Какво безочие и наглост в толкова млад човек. Съжалявам за случилото се.
Да сте живи и здрави!




Тема Re: Символът майка - друг аспектнови [re: милoтo]  
Автор edna_mama ()
Публикувано03.12.03 14:38



Ужасно е това, което ти се е случило Истината е, че има хора без всякакви скрупули и задръжки.... На нас през пролетта ни откраднаха бебешката количка Откраднаха я от входа (той по принцип се заключва, но явно е било отворено) посред бял ден - между 15 и 16 часа. Така, излизайки на следобедна разходка, се наложи с бебето на ръце да отидем в близкия магазин и да си купим нова (добре, че беше след заплата, а не преди) От старата количка ни остана само зимната част (коша) - ако на някой му трябва, да пише.
А колкото до това как да възпитаваме децата си.... Дъщеря ми беше на 3 години, когато видя възрастен мъж да рови в кофата за боклук и естествено беше много възмутена (нали ги учим, че това е лошо). Тогава и обясних (буквално като на голям човек), че този човек просто е беден - събира от кофите за боклук разни неща, носи ги на специално място и за това му дават пари, с които той ще си купи хляб. Мисля, че имаше ефект - от тогава тя винаги жали хората, които няма какво да ядат (естествено в това число влизат и тези, които просто се правят, но тя няма как да направи разликата) Аз лично я уча, че има хора- добри и хора-лоши, независимо дали са българи или цигани, бедни или богати. Доколко това има ефект, мисля че времето ще покаже....



Тема Re: Символът майка - друг аспектнови [re: милoтo]  
Автор mali (мама на Калина)
Публикувано03.12.03 15:04



Наистина това, което ти се е случило е меко казано неприятно.И аз съм си задавала въпроса как да възпитавам детето си, което е не по-малко дружелюбно и закачливо от твоето.
За манталитета на българина, простащината и подобни просто не ми се говори. Хубавото е, че поне са ти върнали документите, защото онзи ден баща ми в една пицария при местенето от една маса на друга си губи портмонето с парите и документите.Направило му е впечатление, че две момичета седнали на "старата" маса много бързо се изнесли. Но кой да се усети,разбрал, че му липсва портмонето,когато дошло време за плащане

Излиза, че вече трябва да си правим "тайници" по дрехите, в които да крием всичко и тогава пак не е сигурно. Между другото не си първата пострадала от въпросния млад, светъл мъж, добре облечен. Чувала съм още няколко подобни истории, станали в автобус №94.
Едно обаче не мога да си обясня. Що за човек трябва да си, за да откраднеш от майка с дете. За мен това е абсолютен безочлив изрод(прощавайте за грубия тон)
Какво обаче да се прави- действителност!!!!

Цели се в луната, дори да не уцелиш ще попаднеш сред звездите!


Тема Re: Символът майка - друг аспектнови [re: mali]  
Автор pavla (stastliva mama)
Публикувано03.12.03 15:10



Случката с теб показва, че има хора, които въобще не признават майка и дете. Отвратително е ! Но не ти ли се струва, че в България такива хора има не само по улиците и градският транспорт, а и по високите етажи на властта. И именно такива хора решават съдбата на децата ни. То си личи по законите, които приемат и които определено не са в полза на майките и децата, а после защо раждаемостта е ниска...



Тема Re: Символът майка - друг аспектнови [re: pavla]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано03.12.03 15:27



боже отвратително е този коя майка го е раждала,писнало ми е от малодушието на хората нисой не ти отстъпва място в автобуса,на опашката в магазина се правят на приятно разсеяни,жалко наистина жалко ,но ние правим облика на България




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.