Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:54 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Чудничко! Започваме да се дрогираме  
Автор KeiSi (КЦ)
Публикувано26.11.03 23:45



Днес ходихме на невролог. Падна ни се Христова, която наистина се оказа страхотен лекар. Обърна внимание на това, че Лора се захласва от 1-вия си ден и че е с "доказан рефлукс"(цитирам) - това за повръщането й. Бях писала за него преди около 8месеца ако си спомняте. Каза, че след 4 сериозни захласвания мозъкът започвал да се уврежда. А ние имаме около 5 такива!Спомена че по принцип захласването се наследява по мъжка линия. После ни прати на ЕЕГ. Кагато започнаха да записват, Лора се разплака и естествено се захласна но пристъпът беше лек. Христова прегледа записа и коментираше с лаборантката, че докато е траело захласването импулсите от лявото полукълбо на мозъка били слабиНа нас(мен и съпругът ми) каза, че задължително се налага лечение и да отидем още утре при личния лекар на Лора за да ни изпише на синя(или зелена, не си спомням) рецепта...транквилант Пусна ни бележка за него. Лечението ще е 6месеца като постепенно ще увеличаваме дозата, а като изтекат 6те месеца 20 дни постепенно ще я отказваме от него. После 2 месеца почивка и когато Лора стане на година и половина следва ново ЕЕГ(това ако е имала поне 1сериозен пристъп по време на лечението). Това е.


Има и една добра новина: Лора днес направи първите си самостоятелни крачки! 3 серии от по 2-3 крачки Най-първите ги видя само баща й защото аз бях с гръб, но после специално за мен ги повтори отново! Днес точно стана на 10 месеца и 1 седмица! За съжаление неможах да се зарадвам истински на успеха й



Тема Re: Чудничко! Започваме да се дрогираменови [re: KeiSi]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано26.11.03 23:49



Всяка майка иска детето й да расте здраво, но за голямо нещастие се случват и такива неща!
Искренно се надявам, че с лечението всичко ще се овладее и малката хубавица ще оздравее!

Честити ви първи крачки! Дано скоро ни зарадваш с хубави новини и относно здравето й!



Тема Re: Чудничко! Започваме да се дрогираме [re: KeiSi]  
Автор irina ()
Публикувано26.11.03 23:52



Честито ви прохождане!
А за другото - лоша работа. Дано да се оправите бързо и да няма никакви последствия! В крайна сметка съм чувала за много деца, че се захласват. Едва ли са се увредили от това. Пък и вие взимате мерки! Нещо, което със сигурност е поне една крачка напред в правилната посока!
Успех и скоростно преодоляване!



Тема Re: Чудничко! Започваме да се дрогираме [re: KeiSi]  
Автор KeiSi (КЦ)
Публикувано26.11.03 23:54



Забравих да напиша нещо: В амбулаторния лист пише че Лора имала данни за ГЕР. Ако някой знае какво е това - нека каже, моля!
И още нещо. Сега всички документи са в мен - амбулаторен лист, рецепта, нещо за рефлукса й, епикризата от болницата и записа от ЕЕГ-то. Ще ги сканирам и ако някой разбира нещо от тези неща и иска да ги види - нека каже!



Тема Re: Чудничко! Започваме да се дрогираме [re: KeiSi]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано26.11.03 23:54



Честито ви прощъпулване!

Много е неприятно това, което ви е дошло до главата. Силно се надявам и вярвам, че докторката е добра и че с назначеното от нея лечение всичко постепенно ще отшуми и малката госпожица ще престане да се захласва.

Стискам палци и ви желая много здраве и оттук нататък повече усмивки и поводи за радост!

Редактирано от Mamma на 26.11.03 23:55.



Тема Re: Чудничко! Започваме да се дрогираме [re: KeiSi]  
Автор irina ()
Публикувано26.11.03 23:56



Това ГЕР да не е нещо като гастро-не знам си какъв си- рефлукс?



Тема Re: Чудничко! Започваме да се дрогираменови [re: irina]  
Автор KeiSi (КЦ)
Публикувано26.11.03 23:59



Хм, май си права! Мислех, че е нещо много гадно и затова са го написали със съкращения - да не ме плашат. Не че ми спестиха това за увреждането на мозъка де...



Тема Re: Чудничко! Започваме да се дрогираменови [re: KeiSi]  
Автор irina ()
Публикувано27.11.03 00:04



Аз точно затова ти го написах, че тези ми ти диагнози със съкращенията стряскат.
А може ли да те попитам- какво означава доказан рефлукс и всъщност, как се доказва? Че и моето коте си връща доста след хранене, та ако трябва да се правят някакви изследвания или да се лекува, да знам. Тя, докторицата, каза, че щом наддава, нямало страшно. Ама знам ли и аз? Каквато съм паникьорка...



Тема Re: Чудничко! Започваме да се дрогираменови [re: irina]  
Автор KeiSi (КЦ)
Публикувано27.11.03 00:12



Мисля, че ако повръща само след хранене трябва да си спокойна! Лора повръщаше почти непрекъснато и то по много. Понякога се чудех откъде взима "материал". Аз тогава се бях уплашила че ще повърне в съня си и това ми беше най-големия кошмар. Е, това го преживяхме - сега друго ни дойде на главата...
Ако си притеснена и ако повръщането не е само след хранене - говори с лекар!



Тема Re: Чудничко! Започваме да се дрогираменови [re: KeiSi]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано27.11.03 00:27



Миличка, не се притеснявай! На едно познато детенце му изписаха така транквиланти и се оправи за 3 месеца. Не знам дали беше същото като вашето, детенцето бесхе на 2 годинки. Ще се оправите, не се притеснявайте!
Честито ви прохождане! Обърнете най-вече внимание на това. И не и показвайте с притеснението си, че неще не е наред, така смао може да я изплашите и да се задълбочи проблема.
Целувки на малката сладуранка, и дано всичко се оправи мнооооого бързо!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.