Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Към мамите с бебета с алергиинови  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано24.11.03 09:53



Здравейте! Бях пуснала тема, но нещо не се получи, за това пускам нова, за което искам да се извиня.
И така, преди няколко дни по погрешка купих бебешки бисквити Пласмон, които чак като се прибрах и отворих видях, че съдържат обезмаслено сухо мляко и масло. Тъй като се водим с алергия към млякото се чудех много какво да ги правя и в крайна сметка реших, че така и така ги имам, защо да не пробвам дали ще има реакция.
Онзи ден дадох добавени 2 чаени лъжички/те са на прах/ в плодовото пюре и до сега няма реакция. Смятам днес пак да пробвам.
Искам да попитам, ако прояви алергична реакция, колко време след приема мога да я очаквам? Дали това, че дадох малко количество и правя 1 ден пауза не означава, че за да се прояви реакцията трябва да има натрупване на алергизиращия компонент и тъй като за сега съм дала само веднъж е причина да няма реакция все още?
Моля ви дайте ми съвет! Страх ме е, че Бо ще прояви алергия, а аз няма да разбера.




Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор Puhka (новак)
Публикувано24.11.03 09:57



Мила Чета,

Направо за диплома напирам по алергология с тия патила по болниците8 нали основно казват, че кръвта ни идва от алергия/, но нямам време за дълъг отговор.

Алергията не е дозозависимо заболяване.

За време, в което да се поряви реакция на нещо, минало през кърмата знам, че е 48 часа, а за директно приемане от бебето - не знам.

Мога да ти препоръчам доц. Маринова от детсктаа болница на "Д. Несторов", тя е опитна по въпроса с храните.



Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор marid (s bebe Martin)
Публикувано24.11.03 09:59



Ами нали и мойто се изрива от какво ли не,та като четях за алергиите попаднах някъде на Мустаков статия за хранителните алергии и там пишеше, че се проявяват от 2 до 48 часа след приема. Не се тревожи, ако Бо направи алергична реакция със сигурност ще разбереш



Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано24.11.03 10:00



Би трябвало веднага да има реакция... поне в рамките на деня. Внимавай, защото алергия може да има. Просто количеството може да е малко и да му е понесло.
Точно така се захранват бебетата и с краве мляко по-късно. Пробва се и ако няма реакция, занчи им е понесло. Ние така ще опитаме с овче мляко.
Дано Millena да си каже мнението по темата, защото тя е доста по-напред от мен с материала



Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Teди]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано24.11.03 10:18



Ами аз за това се притеснявам толкова и за това ще дам и днес същото количество. Точно и аз си мисля, че може количеството да е било малко и за това да няма реакция. Откакто му дадох в събота, непрекъснато го следя дали няма някъде обрив или сухи петна, но за сега е абсолютно чист.
Стискам палци при вас да се получи с овчето мляко.

п.с. А защо овче, а не козе? Или козето вече сте го пробвали?




Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: marid]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано24.11.03 10:54



И аз я четох, ама знам ли...очаквам обрив, ами ако вземе да я прояви по друг начин...



Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор marid (s bebe Martin)
Публикувано24.11.03 11:02



Ми то другото е да се появат проблеми с акането най-вероятно или пък внезапно влошаване на състоянието на дечко без друга видима причина, но това последното( да чукам на дърво) е най-рядко срещаното. А ти следиш Бо внимателно, така че няма да изпуснеш симптом, не се тревожи излишно - може би вече сте започнали да я израствате тая пуста алергия



Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Puhka]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано24.11.03 12:31



При всички случаи ще го заведа скоро на лекар по този въпрос, но до тогава разчитам само на вас мамите от клуба, защото около мен няма никой, който да се е сблъсквал с подобен проблем.
Щом през кърмата реакцията е до 48 часа, значи би трябвало директния прием да има по-бърз ефект...нали?
Искаш да кажеш, че ако беше порявил алергия към тези бисквити, няма значение дали съм му дала 1 лъжичка или няколко.
Коя е тази болница по-точно? Аз съм близо.




Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: marid]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано24.11.03 12:33



А дано, ама не ми се вярва ако наистина е било алергия да я израсте толкова бързо. До колкото съм чела, израстването става между 1 и 3 години, а в редки случаи остава за цял живот...



Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано24.11.03 13:01



Ами зависи. Към тези бишкоти може и да не даде реакция. Все пак на това мляко са му се случили доста неща. Петър без проблеми яде домашен кекс и курабиийки, които забърквам с кисело мляко (краве) и яйца (които в чист вид още не яде), но дава реакция към фалшиво сирене (смес краве и козе)-продрисква се и кашкавал (на едно гости не видях кога го беше докопал) и се изрина.
От 2 месеца ядем и Nestle Adventure - а те са със сухо мляко и яйчен прах и пак нямаме проблеми.
Но все пак изчакай още известно време преди да му даваш такива неща.

Редактирано от Ancheto* на 24.11.03 13:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.