Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Шум на сърцетонови  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано22.11.03 09:23



Мили мами, при последната консултация педиатърката каза, че чува лек шум от сърчицето на Оги. Много се притеснявам, защото аз имам проблем с едната клапа. Таткото ни като малък също е имал шум, водили са го на кардиолог и не е имало никакъв проблем (даже е тренирал няколко години плуване).
Според лекарката, много голям процент от бебетата имат такъв шум (докато сърчицето порастне). Ако пролетта все още го чува, ще ни прати на кардиолог. Каза ми да не се притеснявам, ама как да не се притеснявам !
Моля ви, споделете, ако сте имали такъв проблем! Кога се израства това чудо?... не ми стигат новите обриви от алергията на Оги ами сега и това...



Тема Re: Шум на сърцетонови [re: Teди]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано22.11.03 09:29



Педиатърката правилно ти е казала, че голям процент от децата като малки имат. Не се притеснявай,изчакай известно време и за свое успокоение ако искаш го заведи на кардиолог, но и той ще ти каже същото. Просто с течение на времето изчезва.




Тема Re: Шум на сърцетонови [re: Teди]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано22.11.03 10:06



Лесно е да се каже не се притеснявай, но и аз да те успокоя. Лично аз съм имала шум на сърцето, но към пубертета изчезна. Никога не са ме спирали от физическо натоварване и не съм имала проблеми със сърцето.



Тема Re: Шум на сърцетонови [re: Teди]  
Автор mama_kama (регистрирана)
Публикувано22.11.03 11:09



Изобщо не се притеснявай! Моят син, който е на почти 11 години, има такъв шум и за щастие няма никакви проблеми, нито пък сме го ограничили по отношение на физическо натоварване. Когато беше бебе и нашата лекарка го откри, също се притесних, даже плаках. Леля ми тогава ме успокои, че тя също има, не й е изчезнал през пубертета, но си живее с него без проблеми, даже пуши и пие. Да се надяваме, че при наште деца ще изчезне с порастването!



Тема Теди, да те успокоя...нови [re: Teди]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано22.11.03 14:43



Доктора при който водим Мони като се наложи, ни беше предупредил да не се притесняваме ако някой заблуден педиатър ни каже че има шум на сърцето - това било специфично завихряне на кръвта при малките деца, но много педиатри погрешно шашкат родителите. С една дума - няма повод за тревога! Спокойно :) - Напълно нормално е...



Тема Re: Шум на сърцетонови [re: Teди]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано22.11.03 14:56



Не се притеснявай, тя може изобщо да не е чула шум...
Мога да изброявам случаи - нашата веднъж каза, че Мими има пневмония, изписа ни един свиреп антибиотик, аз се уплаших и отидох в детската клиника дето е до Майчин дом - там има пулмология и са много добри - детето изобщо нямаше пневмония, а мононуклеоза, доказаха го с кръвна проба. Смешното е, че мононуклозата не дава отражения на дишането - какво е слушала тогава... Добре, че не бързах да дам антибиотика, при мононуклеоза не се пие...
Наско го изкара с тежки бъбречни проблеми и едва ли не трябва да му се прави операция на бъбреците - пък то му нямало нищо...
Изобщо не им се връзвай... И на моя мъж така му чували нещо... Пък той - тренирал е плуване, ориентиране, скално катерене, кара ски насериозно и въобще....
Имам колежка, която наистина има проблем с едната клапа, и тя плува, ходи по планини, роди 2 деца без проблем...
Не се тревожи... Струва ми се, че лекарите са малко смахнато в едно отношение - ако открият някакъв проблем, (Оги нали имаше алергия към разни храни) почват да се взират в детето и да търсят проблеми всякакви... Наско го изследваха за какви ли не глупости, вкл. дали сърцето му не било отдясно...



Тема Re: Шум на сърцетонови [re: Teди]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано22.11.03 16:45



при борис на 3тия месец му откриха шум на сърцето (в началото беше порок спред една бездарна лекарка от пирогов). много деца имат и се израства.
брат ми е с порок на сърцето, не знам дали си го виждала колко е здрав... никога няма да предположиш, че има.
така, че споко.



Тема Ох, да сте живи здрави...нови [re: Teди]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано22.11.03 19:18



Да сте живи и здрави всички!!! Поне малко се успокоих и няма да тичам при кардиолог веднага. Дано педиатърката да е сбъркала... или да го израстем, ако наистина има шум! Аз така се бях наплашила, че няма да ми разрешат да имам деца заради клапата, а сега още по-черно ми стана пред очите...
Здраве ви желая!!!!



Тема Re: Шум на сърцетонови [re: Teди]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано22.11.03 21:44



Да ти кажа и аз, че покрай племенника ми изчетох разни работи, защото и на него му откриха. Та наистина често се случва и се израства. То мисля на 1.6 г вече нямаше нищо. добре, че те не се шашнаха особено тогава. И ти недей



Тема Re: Шум на сърцетонови [re: Teди]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано22.11.03 23:28



Има право като ти е казала да не се притесняваш на този етап.На моето бебе му откриха шум на сърцето,когато бе на 3 месеца.Казаха,Че е нещо нормално при много деца,самата аз като дете имах дълго време такъв проблем.Водихме го на преглед,кардиограма и ехограф(doppler).ЗаклЧението бе,Че сърцето е перфектно и няма място за притеснение.Последните няколко консултации веЧе няма налиЧие на шум.Дано и вашия слуЧай е такъв.


DANIEL


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.