Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 07.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор Eвa ()
Публикувано24.11.03 14:36



Здравей,
алегията към някоя храна може да се прояви не веднага, а дори най-често към 2-рия или 3-ия прием.
На една близка приятелка бебето е на 1г и 4м. все още не са преодоляли алергията към кравето мляко въпреки стриктните грижи - а тя е доста взискателна към всичко което му дава. Тя също ходи при Маринова, но скоро водиха бебо и на хомеопат, който е обещал доста бързо да преодолеят проблема.
Мога още много неща да ти кажа, но да не стана многословна- ако имаш въпроси питай.
Ако те интересува ще говоря с нея да те свържа -да се разберете - да не кажете после че "посредника ви е лайно"



Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Ancheto*]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано24.11.03 20:01



Ти ме разби...
В крайна сметка какво ми препоръчваш, да не ги ли давам или?




Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Eвa]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано24.11.03 20:03



Благодаря ти за предложението. На 1-ви сме на консултация и ще видим какво ще каже лекарката, а после може да се възползвам от предложението ти.

п.с. за посредника не се притеснявай




Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано24.11.03 21:21



Аз и преди бях писала, че педиатърката ни е препоръчала овче сирене (сирене имах предвид, не мляко... объркала съм се). И други мами ме питаха защо овче, а не козе. Нашата педиатърка ни каза, че е по-вероятно да намерим чисто овче сирене... в козето често слагали краве. Домашно няма откъде да намерим.
Вие какво направихте при д-р Мустаков?



Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Teди]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано24.11.03 21:32



Още не сме ходили.
Чакам да мине консултацията при нашата педиатърка на 1-ви. Искам първо с нея да говоря, а и да я помоля за направление.
Един приятел на мъжа ми е лекар и обеща да ни свърже с някакъв негов колега алерголог, който уж бил добър, та още се чудя кое по-напред...




Тема Ne mu gi davajнови [re: Чeтa]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано25.11.03 10:31



ami si gi hapni ti sladko sladko. Ste ima vreme i za tiah. Vse pak ste na 6 meseca i vi e oshte rano dori za gluten. A te sa niakakvi pshenichni dokolkoto si spomniam. Izchakaj pone oshte mesec za glutena, a tezi biskoti gi zabravi pone do 10-11 mesec.



Тема Re: Ne mu gi davajнови [re: Ancheto*]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано25.11.03 10:37



Бишкотите са без глутен и са за след 4м., няма и пшеница. Състава им е: оризово брашно, царевично брашно, захар, диастазирано брашно, растителна мазнина, обезмаслено мляко на прах, малц, мая, масло, зехтин, минерални соли на калций и желязо, витамини В1, В2, В6.
п.с стока на годност е до 06.2005. Мога ли да ги държа още месец-2 и след това да ги давам или ще се скапят, понеже са отворени?

Редактирано от Чeтa на 25.11.03 10:39.



Тема Re: Ne mu gi davajнови [re: Ancheto*]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано25.11.03 10:41



На нас педиатърката ни каза, че храносмилателната система на бебетата узрявала към 10-ти месец. Ние даже до годинка много се пазихме. Сега започнах да му давам на Оги малко по-смело разни нови зеленчуци (за да не им мине сезонът и да останат чак за догодина) и глутен.
Все пак ние сме по-тежък случай... но и моето мнение е, че трябва да се внимава. Има време за всичко... и за шоколад, бонбони, дъвки, чипс и всякакви подобни боклуци

Редактирано от Teди на 25.11.03 10:41.



Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано25.11.03 10:50



Нямам време да чета, така че може да повторя някой, но според мен е мноооого рано да си правиш такива експерименти!! Аз на Вики започнах да си позволявам да му давам (мноого рядко, само по празници, когато няма как) Макси-микс примерно и то по малко. Няма реакция, но това не значи кой знае колко. Сухото мляко там е обработено (препечено) и е по-слабо алергизиращо, но все пак си е мляко. Освен това наистина се получава натрупване и може да ти реагира после особено в комбинация с нещо друго.
За мен сте малки и при положение, че ви е доказана алергията (или греша?) не бива да рискуваш.
Но аз съм доста крайна в такива неща. Вики е на 2.6 и все още доста го пазя, но предпочитам това пред риска да е цял живот с алергия.



Тема Re: Към мамите с бебета с алергиинови [re: Millena]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано25.11.03 10:55



Нямаме доказана алергия. По време, когато я установиха, бях давала овесена вода/глутен/, а и сменяхме няколко пъти млеката като звършихме с НАН1, така че не съм убедена, че причината наистина е била в млякото, макар че е много вероятно. Просто педиатърката каза алергия като го видя и минахме веднага на Фризопеп. Другата седмица отиваме на алерголог. Ще изчакам до тогава поне.

Пак да кажа, бишкотите са БЕЗ глутен.
п.с. на вас как доказаха алергията?


Редактирано от Чeтa на 25.11.03 10:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.