Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 04.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема DEKEMVRIYSKI-v bolnichni ili ne-na otchetнови  
Автор NEPOSTOYANNA (no ne vinagi)
Публикувано09.11.03 21:57



Mestya temata,zashtoto ostana nazad.Tova otdolu e posledniyat spisak,mestya i nego,za da se sledi otchetnostta:))).
Az za sajalenie shte rabotia chak do 17 dekemvri...Ne znam kak shte se spravia,no onzi den pone biahme s majat mi na Bebeshki klas i ni pokazaha kak da se grijim za novorodeno.Nauchihme dosta neshta i se nadiavam kato se varnem ot bolnicata da ne gledame kato padnali ot Mars.Sega veche se pouspokoih,che i da sme sami-shte se spravim.Vie,mili mami,kolko vreme sled kato rodite ,mislite da se vrashtate na rabota ? Nyakoy shte vi pomaga li v otglejdaneto? Nie sme absolyutno sami i absolyutno nachinaeshti i kolkoto i knigi da prochetohme,pak si ostavame novaci

03.12 - elivko - (srameglivo choveche)
04.12 - mishe - boy – Sofia - Tina Kirkova
06.12 - gugu - girl – Miami – Memorial West
08.12 - didat - girl - Svishtov – Gradska Bolnica
08.12 - irka - girl – Sofia - Sheynovo
08.12 - ina - girl - Varna – AG bolnica
11.12 - mariana - boy - Sofia - Tina Kirkova
13.12 - Andrea$ - girl – Sofia - Tina Kirkova
13.12 - natby - girl – Sofia – Okryjna bolnica
13.12 - mamalex – boy - Sofia - Tina Kirkova
14.12 - crazy_chick - boy – Varna - Maichin Dom
14.12 - dkmd - boy – Sofia – Rayna Kniaginya
15.12 - bessy - girl – Sofia - Tina Kirkova ?
16.12 - queenmabb - girl - Sofia - Sheynovo
17.12 - mama_g - boy – Sofia - Shaynovo
20.12 - zarra - boy -Sofia – Maichin Dom
20.12 - baby-doll - boy - Varna-Maychin dom
25.12 - ara_bela - boy - Sofia – Maichin Dom
25.12 - roksan – girl -Varna- Maychin Dom
25.12 - morgana_69 – girl - Sofia – Vtora gradska bolnica
28.12 - laydee -boy – Sofia - Sheynovo
31.12 - darra - girl – Plovdiv - VMI
31.12 - nepostoyanna – girl - Chicago-Saint Alexius Medical





Тема Re: DEKEMVRIYSKI-v bolnichni ili ne-na otchetнови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор Bessy (непознат )
Публикувано10.11.03 11:07



Здравей,

май почти всички са в болнични и няма да могат да пишат от вкъщи.
Аз по принцип съм в болнични но още ходя на работа. Освен това очаквам и от вкъщи да мога да пиша, макар и по-рядко.
Още не съм почнала с приготовленията. Дори багажа не съм приготвила. Може би в края на тази седмица.
При гледането може би майка ми ще ни помага от време на време. Иначе смятам да се дравям с питане на приятелки и тук в клуба. Някои книги и така...
Да сме живи и здрави, всичко да мине о.к. с раждането...
Мисля, че ще се справите - толкова хора са се справили. Не е лесно да нямаш роднини наблизо, но сигурно имаш приятелки.

Успех!



Тема Да се разпиша и аз :-)нови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано10.11.03 12:01



Вече съм си в къщи. По принцип трябваше края на тази седмица да изляза в болничен, но понеже нямах никаква работа (нямаше смисъл да ми дават, при положение, че няма да ме има после толкова време) поисках да ми дадат болничен от началото на месеца.
Сега си подреждам къщата предимно, още не съм тръгнала по пазари. Нямам и много идея какво точно трябва да пазарувам де Комплектче за изписване - ясно, ама другите неща... Четох разни списъци на мами тук, какво трябвало за новороденото бебе, но повечето неща ми се виждат леко безсмислени.
Мисля си, че трябват едно-две шишета, няколко комплекта дрешки, няколко комплекта чаршавчета и много памперси Е, със сигурност има и още, но предполагам, че докато не ми потрябва нещо, няма да се сетя за него
Тия дни трябва да си потърся някакво палто за мен, защото застудява, а зимното ми яке скоро няма да ме побира... изобщо който ме види, все се шашка: "Ама ти изглеждаш все едно всеки момент ще родиш!" Само дето си нямам идея какво палто мога да си взема, което ще ми става сега, а ще мога да го нося и после...Трябва да е бая широка кройка...

Вие как се чуствате? Аз напоследък съм страшно сънлива.. по цял ден спя! А и напоследък стомахът ми пак се прави на интересен.. е, не е като гаденето, което беше първите месеци, но някак си не се чуствам във форма. Но въпреки това гледам да се движа колкото мога и да ходя пеша, когато излизам. Знам, че колкото повече ходиш, толкова по-добри са шансовете да родиш леко, защото мускулите поддържат тонус. В самото начало ражданете не ме плашеше особено, но напоследък, колкото повече хора се изреждат да ми обясняват "да не се притеснявам", толкова повече си мисля, че щом го казват, значи има за какво да се притеснявам .. Хубавото е, че ще мине и живот и здраве ще си имам бебчо после

Сега в четвъртък съм на консултация, да го видим бебока още ли е мъж.

Хайде, поздрави и целувки от мен. Аз съм за края на декември, но все имам чуството, че по-раничко ще е... да видим де...

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils


Тема Re: DEKEMVRIYSKI-v bolnichni ili ne-na otchetнови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано10.11.03 13:18



Здравейте!
На мен болничните ми от известно време си текат, но аз си ходя на работа - странен ентусиазъм ме е обзел, пък и май по-бързо ми минава времето. И аз не съм купувала нищо, макар да влязох в 9-ия. Все си викам, има време... :)))
Напоследък се улавям, че все по-често мисля за самото раждане. Мъча се да си представя какво ли е, но разбира се, не успявам. Освен леко прокрадващ се страх, друго не мога да изпитам
Стискам палци на всички вас - няколко седмици само ни останаха! :)))

P.S Като ме хване повечко страха, си викам - едва ли мога да раждам повече от един ден, нали така? На фона на общо деветте месеца, какво е един ден?!?



Тема Re: DEKEMVRIYSKI-v bolnichni ili ne-na otchetнови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор morgana_69 (непознат )
Публикувано10.11.03 14:06



Здравейте!:-)
И аз май като повечето от вас съм обхваната от ентусиазъм и ще ходя на работа малко повече, отколкото трябва. Едва уговорих лекарката две седмици по-късно да ми пусне отпуската! Ама пусто искам да помогна още малко каквото мога в работата, че после няма!
За раждането - е, страшно си е, няма какво да се лъжа! Гледам да не го мисля непрекъснато, понеже и аз съм успокоявана, че няма страшно!
Все още нищо не съм купила - таткото е суеверен и не иска толкова рано да сме се подготвяли. Иначе аз тайничко си разглеждам бебешките магазини - еее, ама много красиви неща има!
Хайде, декемврийски мами - успех и леко изкарване на последните седмици!:-)



Тема Re: DEKEMVRIYSKI-v bolnichni ili ne-na otchetнови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор natby (новак)
Публикувано10.11.03 14:49



ехо. и ние вече сме бая големички. тази събота и неделя за пръв път излязохме с таткото на пазар. купихме шишета, памперси и някой по-малко неща. оставила съм само дрешките той да купува с баби и приятелки. вече дори подредихме леглото. чувствам се хем напрегната хем адски спокойна относно раждането. вече съм премислила всички вариянти и всичко ми се вижда с твърде много неизвестни. затова спрях да мисля. надявам се да ни помага първите две седмици майка ми. дето се казва поне да не сме сами в къщи. такото ще си вземе отпуска едва към средата на декември. ами това е за сега от нас. да седмица ще ни пуснат домашен телефон и ще мога да пиша и от в къщи. късмет на всички и здрави бебета. другото до януари ще сме го забравили дай боже



Тема Da se pohvalia tozi patнови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор gugu (непознат )
Публикувано10.11.03 16:56



Моите колеги ме изненадаха много приятно и ми направиха baby shower. Наистина изненедата беше голяма - Шефа насрочи оперативка и като такава в петък значеше мъмрене и беше подчертал да няма закъснения. И аз почнах да събирам колегите (не, че сме много) защото имах много работа и не ми се губеше време. И тъкмо събера 2ма и те се разпръснат ... Шефа отиде и запали лампата в стаята за срещи и я изгаси и затвори вратата. И аз вече съвсем бях в шах. В крайна сметка си казах, че като добре възпитан кадър от изтока аз ще съм на време пък другите да правят каквото искат (с малко яд естествено). Влизам в залата, паля лампата, тръгвам към крайните места и ... гледам розова торта. И се обръщам да кажа, че някой си е оставил тортата и се чува едно Изненада. И аз с мойто бременно замрежено съзнание питам "Кой има рожден ден" Като се осъзнах бях почти облята в сълзи.
Иначе празнуването беше скромно (торта и сладолед). Дойдоха хора от другите отдели. Не мога да изразя колко ме трогнаха.

И така събота и неделя се наблегна на пазар. Вече си имаме количка с кошница за колата (тук няма да ни дадат бебето без нея), кревата е поръчан, матрак и някои дреболии. Гледам да взимаме неща от първа необходимост, въпреки протестите на съпруга ми.

Почна бебка да ми тежи и при по-продължително ходене или стоене ме преболява ниско долу. Дано остискаме поне още 2 седмици да ми дойде подкреплението във вид майка ми.

Иначе работата край няма ... ще видим как и кога ще излизаме да почиваме.

Леко раждане ви желая! И не ни оставяйте сами тук...



Тема Re: DEKEMVRIYSKI-v bolnichni ili ne-na otchetнови [re: natby]  
Автор NEPOSTOYANNA (no ne vinagi)
Публикувано10.11.03 17:05



Kato cheta-vsichki ste veche pochti v 9 mesec.To e yasno,che shte ima mayki noemvriyki i yanuarki,opasyavam se,da ne sam ot vtorite.
Da,kakto kazvat madrite hora-bebe se gleda i s malko i s mnogo,ako ima lyubov v doma,shte se spravim.Az dori i tolkova blizki priyatelki tuk nyamam da mi pomagat,taka che naistina sme samo az i majat mi,koito shte poemem grijata.I chestno kazano,po-dobre,zashtoto az ne vyarvam na vanshni hora,kolkoto i da sa mi blizki,znam,che ne e hubavo,no vse si msilya,che shte napravyat nyakoya izdanka,ne che az shte sam perfektna,no predpochitam da si nosya otgovornostta.Zatova i oshte se chudya dali da davam bebka na dom ili ne.Az tryabva da sam na rabota sled 6 sedmica...Ey tova e ,koeto men pak me plashi v momenta.
I otdelno-koremat mi razbira se,kolko oshte po golyam shte stava,veche ne moga da disham normalno,tolkova si chuvstvam smachkani belite drobove
Celuvki na vsichki!!!




Тема Re: DEKEMVRIYSKI-v bolnichni ili ne-na otchetнови [re: crazy_chick]  
Автор baby_doll ()
Публикувано10.11.03 17:21



Zdrasti, crazy_chick!
Az veche sam v maichinski. Ne znam dali si prochela edno ot prednite mi saobshteniq, no po posledni nabludeniq na nashata doktorka bebcho e momche
Pozdravi na vsichki dekemvriiski mami!



Тема Re: DEKEMVRIYSKI-v bolnichni ili ne-na otchetнови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор irka (щастлива)
Публикувано10.11.03 17:22



Ами да попиша и аз макар че няма нищо ново при мен засега. Както писах и преди ние креватчето си го усигорихме и дюшечето също. Свеки шие чершафчета а ние с майка ми накупихме по няколоко бодита и гащеризончета за първо време. Иначе всички познати баби плетат какво ли не за бебка. Ще си има доста търлъчки и елечета. Мисля да купя едно две шишета, спирт за пъпчето и някакво мазило и това ще е. Пък като дойде бебка тя ще ни покаже какво още й е нужно и ще се купува.
Като ходих в Шейново ми обясниха, че вече може да почна да получавам подготвителни контракции, но да не си мисля, че започва раждането, защото те са по-слаби. Като дойде ли истинските съм щяла да разбера защото те са доста силни и болезнени и са на равни интервали от време като стават все по - чести, а другите може да са продължитерни но са хаотични. Също така ми казаха, че е по - хубаво да се настроя, че боли доста силно за да изтърпя болката по-леко, защото ако се настроя, че не боли много мога да бъда неприятно изненадана и ще ме боли още повече.
А иначе бебка доста ритка и се протяга особено днес!
Мисля си, че няма да дочакам термина а ще е по-рано, пък и лекарите ми казаха да се подготвя за след 20.11. така че почти не остана време и доста почна да ме хваща страх, особено след като ми казаха, че бебка ще е доста голяма около 4 кг.
За помощ в началото може би майка ми ще си вземе отпуск и ще помага през деня. Първо щеше да е свекървата, но тя почна от 1.11. нова работа и няма да може. Та това е засега. Аз съм в болничен от 24.10 и се чувствам много добре. Дните ми минават много бързо чак се учудвам. Мислех си че ще ми е скучно а то не усещам как лети времето.
Е, това е засега от мен. На всички леко доносване и раждане!

Термин 08.12. 03г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.