Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 06.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема В 21-ви век ли живеем?нови  
Автор Bebka (щастлива мама)
Публикувано11.11.03 10:48



Мили мами, пиша тази тема, защото ми е интересно какво е вашето мнение.
В събота бяхме на гости на наши познати.Момичето /на 32 год./ очаква детенце в края на февруари.Аз много се зарадвах като разбрах, защото тя скоро претърпя спонтанен аборт и го преживя много тежко.Естествено основната обсъждана тема беше бъдещото бебе и настоящата бременност.Като майка с опит /Яна днес става на 5 мес./ моя милост беше обект на всевъзможни въпроси.Опитах се да помогна с мнения, даже споделих и за този клуб /момичето има интернет и в работата и в къщи/.В разговора доста неща ме учудиха.Това което обаче най-много ме шокира е, че бъдещото бебе ще бъде повивано с пелени.И причината за това не е финансова.Просто техни познати си гледали така детето и така по-лесно щяло да се научи да ходи на гърне.Аз се опитах да обясня, че докато едно дете не може да сяда и не е готово за гърне няма смисъл да се пробва -да ама не.И просто млъкнах, прецених че нямам право да се меся.
Но искам да попитам в кой век живеем и защо една бъдеща майка на 32 год., която чете книги и списания /показа ми последния брой на "9 месеца"/ по тези въпроси разсъждава по този начин????Какво е вашето мнение?
Аз само вътрешно заключих -"Горкото бъдещо бебе!"



Тема Re: В 21-ви век ли живеем?нови [re: Bebka]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано11.11.03 10:53



Ами мисля, че сама си стигнала до извода. Няма какво повече да се каже...
От друга страна се съмнявам, че бъдещата майка може да си представи какво е да се повива бебе с пелени, какво пране, простиране и гладене ще падне и как няма да има време почти за нищо друго + добавка най-вероятно подсечено бебешко дупе. В края на краищата си мисля, че сама ще стигне до извода къде е ключа от палатката.




Тема Re: В 21-ви век ли живеем?нови [re: Bebka]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано11.11.03 10:55



нека да пере жената до откат:))) Супер ще си бъде всичко, не я мисли:)



Тема Re: В 21-ви век ли живеем?нови [re: Bebka]  
Автор Flash_ ()
Публикувано11.11.03 10:56



Ми хора разни! И в главите им също!
Да повива...ама като и дойде нанагорно с прането/въпреки пералните/ ми се струва, че бързо ще се ориентира към памперсите!
Гърне.
Тук имаме повод да се хвалим със моята Сиси!



Тема Re: В 21-ви век ли живеем?нови [re: Bebka]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано11.11.03 10:58



Абе не е фатално, като им се пере, да перат.
Впрочем гледам, че и по американските сайтове има разни ентусиасти на пелените от плат - съображенията са, че на допир е по-приятно за бебето, тъй като е естествена материя. Склонна съм да се съглася на теория, тъй като от памперсите все имаме червени следи, но аз не мога да я преобувам на всяко пишкане.
Виж, за другото съм съгласна с теб - ранното слагане на гърне наистина е вредно, а пък тези са се засилили още преди да се е родило бебето. Но тук много хора мислят като тях, поколението на родителите ни като цяло се възмущава от късното ходене с памперси. Тепърва ще трябва да се боря.



Тема Айде бе!нови [re: Flash_]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано11.11.03 11:01



Честито ти голямо момиче!



Тема Не се тревожи бе!нови [re: Bebka]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано11.11.03 11:04



Като напикае два пъти дамаската или таткто като седне веднъж на мокро - веднага ще обърнат "технологията".
И мен се опитваха да ме убеждават с приказки от рода на "Ние колко пелени сме изпрали и нищо не ни е станало, при това все на ръка перяхме", ама веднага избучах "Айде сеа и пералнята ми вземете, че да не се чувствате минати"



Тема Re: Айде бе!нови [re: Smile]  
Автор Flash_ ()
Публикувано11.11.03 11:04



Мммммммммммерси!
Стават и чудеса - като друго не мога да го определя!След няколко месечни мъки и напъни вече и на ясла е без памперс и си казва детето и въобще....слънцето огря и на наш'та улица!



Тема Re: Айде бе!нови [re: Flash_]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано11.11.03 11:06



Бе и аз чета по вестниците "Хвърчаща майка", ама хич не ми дойде на акъла, че може да си ти.



Тема Хахаха...ми аз съм!нови [re: Smile]  
Автор Flash_ ()
Публикувано11.11.03 11:09



С тоз вятър варненски отвън друг начин на придвижване няма!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.