Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: spisak s nova mama i oshte neshto...нови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано27.11.03 14:38



Спокойно, тук сме :-)

И не се шашкай, ами се стягай :-)
Още малко остана... Ти още ходеше на работа, нали? Нямаш ли някоя колежка, с която можеш да си говориш за това офф-лайн?

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils


Тема Re: малко извън тематанови [re: Лeйди]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано27.11.03 14:55



Лелеее как ви завиждам на всички ...... Предстои ви най-прекрасното изживяване в живота ви /поне при мен беше така/ съвсем скоро.От известно време хвърлям по "едно око" на списъка ви и много се кефя.До края на годината вече няма да ги има големите тумбаци
Пет месеца след раждането искам пак да бременея , ама е доста раничко още за второ.Та за това тайничко ви завиждам /не с лошо чувство естествено/.....
Пожелавам ви леко раждане и гледайте да си отспите сега докато можете



Тема zashto sam tuk...нови [re: Лeйди]  
Автор NEPOSTOYANNA (no ne vinagi)
Публикувано27.11.03 15:07



Ami,kakvo da ti kaja...Imam,no parvo rabotim v razlichni smeni,vtoro-tya vse pak e amerikanka i razbiraniyata ni chesto se razminavat,makar che moje bi tryabva da se poucha ot tehniyat opit.No az vse pak ne priemam golyama chast ot tehnite rabiraniya za otglejdane na dete(pak i ne samo tyah).Ot edna strana tuk si mnogo ulesnen v otglejdaneto na bebe,kato se ima napredvid kolko mnogo uredi,pomagala,prisposoblenia i igrachki ima i vse pak sa dosta po -dostapni za obiknoveniyat chovek otkolkoto v Bg.Ot druga strana- tuk nyamash vreme za pochivka,vsichko e samo rabota,rabota i pak rabota i po tozi nachin deteto ostava na zaden plan i vmesto roditel,to poluchava zamestitel(imam predvid vsichki tiya tehnicheski ulesneniya,koito ne mogat da zamestyat naprimer maychiniyat dopir).Povecheto ot semeysvata ,koito vijdam tuk ,bukvalno izrajdat po edna detska gradina,no ne se zadalbochavat mnogo vav vazpitanieto na deteto-za tyah e prosto poredniyat nomer,koyto "estestveno" shte bade porednoto veliko amerikanche.Dokato az iskam da imam i da otdelyam dostatchno vreme za deteto si i osobeno da go naucha da ceni balgarskata kultura,no si mislya,che s tiya tempove na rabota,nyama da moga da se spravia i prosto shte ostavya neshtata na samotek....,koeto shte e sramno,no kak da izbiram megdu finansovoto ocelyavane,koeto tryabva da osiguryim na deteto si i duhovnoto mu ocelyavane???
Znam,che toya vapros stoi pred povecheto roditeli,az ne sam edinstvenata,prosto znam,che ne iskam deteto mi da stane chast ot obshtata masa,ne iskam da se sramuva,che e balgarche ,naprotiv-iskam da go osaznava,a sredata tuk nyama da mi pomaga mnogo za tova i shte tryabva vreme i sili da se borya,za da postigna tova,koeto iskam,ta dori i da izlyza nasreshta sreshtu horata,koito iskat da sa mi priyateli,prosto,zashtoto tyahnata kultura e druga i az ne vinagi ya priemam za merodavna.Vaprosat s vremeto e pochti nevazmojen za reshenie,vaprosat za silite-imam nujda ot podkrepa i to ot hora,koito sa na moyata gledna tochka.Sama razbirash,che tova ne mogat da sa amerikanci.Istinskite priyateli sa v BG,no te chesto ne razbirat izcyalo problemat,poradi fakta,che ne mogat da napravyat sravnenie,tay kato nikoga ne sa jiveli tuk i obshto vzeto vijdat samo rozovata strana na tova da si v USA.
Ey zatova sam blagodarna na toya klub,zashtoto nezavisimo kade si,vse nyakoy shte se nameri da ti otgovori na problema i dori reshenieto da ne e vernoto,chuvstvoto,che nyakoy ima jelanie da ti pomogne,e tova,koeto me stoplya.Primer-posledanata ti belejka kam men s ukazaniyata da ne se shashkam:)))



Тема Re: zashto sam tuk...нови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор Mariana (непознат )
Публикувано27.11.03 15:39



Здравейте и от мен.Малко по-рядко съм в клуба за съжаление, обаче с какво нетърпение влизам като имам време ... не е истина.
Като гледам не съм единствената, която я е обхванала депресията..Непостоянна, недей така...В крайна сметка, ако не беше заминала и поживяла ТАМ щеше да си мислиш, че не си направила най-доброто за детето си. Аз имам известен опит с живота в странство, добре че е било само за по няколко месеца. Определено България със всичките си недостатъци е за предпочитане.Нищо не може да замени уютната атмосфера на приятелите, роднините .Незаменими са "Витошка" и дори баничките с бозата. Имам обаче приятели, които не мислят така и смятат, че в чужбината е по-добре...Всеки прави избор в един момент...Сигурна съм,че за теб (от твоята гледна точка ) предимствата да си в Щатите са повече, за това горе главата и си кажи, че си направила в края на краищата правилния избор.
Аз напоследък да си призная съм в едно такова ужасно настроение.Чувствам се огромна и нямам търпение да видя Бебчо. Свършвам 38-ма и направо ми е ужасно Не съм така през цялото време, ама напоследък като се забелязах, че не цъфтя от щастие и още повече се депресирах ...Ще трябва и аз да се стегна..На финала не искам да се предам През цялото време доста ми костваше да боддържам бодър дух Ето, лека по-лека се съвземам...
Стискам палци на всички!!!

П.С.Много ама много ги стискам



Тема Re: zashto sam tuk...нови [re: Mariana]  
Автор roksan (непознат )
Публикувано28.11.03 01:03



Никога не съм се чувствала така добре - бодра, енергична и щастлива както през тази първа за мен бременност. Страшно ми е готино и единственото за което съжелявам е че наближава края на този така прекрасен за мен период от живота ми. Надявам се че идва още по-добро време. Всяко неразположение приемам като напомняме за това, че се сбъдна голямата ми мечта - да си имам бебе. Не се шегувам.Очаквам предстоящото раждане с приповдигнато настроение и се чувствам като пред голям празник.



Тема Re: zashto sam tuk...нови [re: NEPOSTOYANNA]  
Автор gugu (непознат )
Публикувано28.11.03 19:13



Напълно те разбирам, защото като се изключи времето навън сме много близки по проблеми. Наистина колегите и приятелите помагат и не мога да се оплача от съвети, но ... колкото до възпитанието усещам проблемите отсега. Естествено не мога да се съглася с техните виждания по много въпроси, естествено не мога да си наложа мойте (даже е трудно да разколебаеш американец). И колкото и да е хубаво да комуникираш с различни нации , да сравняваш културите ... все ми се иска да имам една българска среда наоколо, но някак не се получава.

Колкото за депресията преди раждане ... опитва се да ме хване от време на време, но то е повече от умора. Нещото което е непознато на повечето хора тук е да гледаш новогодишните украси навсякъде и да си далеч от близки и познати, т.нар. носталгия. Колкото и при мен да затъпява с всяка изминала година точно за Коледа се обажда с пълна сила.

За животът в Америка казвам "Хванали сме за хорото и ще си го играем!!!". (+) (-) много, даже не е ясно кои преобладават ... въпросът е да си играем хорото.

Така, че Непостоянна не се плаши - не си сама!!! Аз също имам нужда да изпусна парата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.