Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Количество мляко за 5м. бебокнови  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано04.11.03 19:14



По колко мляко пиеха вашите бебоци на 5 месечна възраст? Моя звер не ще да изяде повече от 150г посмъртно! Най-много около 120-130. Само сутрин яде по 150 и то рядко. През деня изяжда около 150-170г зеленчуково пюре с 3 мер.л. мляко и същото количество каша следобяд. Има ли защо да се притеснявам, че не яде достатъчно? На консултация сме чак към средата на месеца. Не ми се вярва зъбите да са причина за това негово неядене - продължава доста време вече...



Тема Re: Количество мляко за 5м. бебокнови [re: Чeтa]  
Автор mali (мама на Калина)
Публикувано04.11.03 19:17



Не мисля, че трябва да се притесняваш. Не е задължително да изяжда цялото количество, което му правиш. Имай предвид, че това са приблизителни мерки, което означава, че може да яде и повече и по-малко. Детето най-добре знае колко му се яде. Калина понякога изяжда и супата и основното ядене от кухнята, друг път не иска. Не се притеснявай

Цели се в луната, дори да не уцелиш ще попаднеш сред звездите!


Тема Re: Количество мляко за 5м. бебокнови [re: mali]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано04.11.03 19:24



Проблема идва от там, че на кутията пише за неговата възраст и кг., че трябва да изяжда около 210г. 5 пъти дневно, а той яде на половината. Да не би схемата да е за деца само на мляко ли що ли?
В книгата на Трифонова, мерките са около 150-200 г. на хранене/мляко, пюрета и т.н.




Тема Re: Количество мляко за 5м. бебокнови [re: Чeтa]  
Автор mali (мама на Калина)
Публикувано04.11.03 19:28



Ами и те пресилват нещата. Това е за деца, които са само на мляко, а и нали целта им е да се продава повече. Ако спазваш мерките от указанието, съответно ще ти се налага по-често да го купуваш. А и той яде пюрета, каши и т.н, които засищат. Аз също се ръководех от книжката на Трифонова

Цели се в луната, дори да не уцелиш ще попаднеш сред звездите!


Тема Re: Количество мляко за 5м. бебокнови [re: mali]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано04.11.03 19:28



Да попитам пак за броенето на месеците. Бобо навърши 5м преди 3 дни. В момента в 5-ти или в 6-ти месец се води? Трябва да го храня по схема за 5-ти или за 6-ти?



Тема Re: Количество мляко за 5м. бебокнови [re: Чeтa]  
Автор mali (мама на Калина)
Публикувано04.11.03 19:31



И аз не съм много наясно и за това ги брой като 5 месеца. Иначе се води, че като навърши точно 5, вече влиза в 6-тия. Абе объркана работа

Цели се в луната, дори да не уцелиш ще попаднеш сред звездите!


Тема Re: Количество мляко за 5м. бебокнови [re: Чeтa]  
Автор diana__ (mama na Velina®)
Публикувано04.11.03 23:27



моето ще навърши 7м след няколко дни и също не иска повече от 150 гр мляко...Единствено вечер яде 200-210 гр.
От пюрета, каши и кисели също не изяжда повече от 150 гр. Изключение прави портокаловия кисел.
Ти защо още му слагаш мляко в пюретата?



Тема Re: Количество мляко за 5м. бебокнови [re: Чeтa]  
Автор diana__ (mama na Velina®)
Публикувано04.11.03 23:29



1.Според мен в 5 се води.
2.хранене по схема за 5-ти месец



Тема Re: Количество мляко за 5м. бебокнови [re: diana__]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано05.11.03 09:09



Ами не знам до кога да слагам мляко. Питах тук и болшинството мнения бяха да се слага мляко, за това. Ти от кога не слагаш?



Тема Re: Количество мляко за 5м. бебокнови [re: Чeтa]  
Автор di_ma (Varna)
Публикувано05.11.03 19:09



Ех това броене....
И аз се чудих и накрая питах педиатъра ни - когато навърши детенцето примерно 5м , се води че влиза в 6м и се гледа захранването за 6-я месец.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.