Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Кой е за април-май 2004?нови  
Автор SZA (бъдеща мама)
Публикувано31.10.03 12:59



Момичета, не видях досега някой да брои майките за април-май догодина и реших да го направя аз. Моят термин е на 28 април и съм от София (и в София
), живеем в Емил Марков и околността :-).

Хайде казвайте коя кога е, как се чувствате, как върви бременеенето... къде ще раждаме, къде ще разхождаме после бебоците, всичко, което се сетите

На мен ми е за първи път и съм много любопитна да чуя мнения, особено на тези в моето положение и месеци ...

Поздрави на всички



Тема Re: Кой е за април-май 2004?нови [re: SZA]  
Автор Passion (новак)
Публикувано31.10.03 14:14



Аз съм за 8 април.
Живея в Младост 2 отскоро и се надявам да не е за дрълго:) Засега мисля да раждам в Окръжна болница, но има време, може да си променя мнението..
Иначе точно сега съм в период, в който всичко ме дразни и ми е много плачливо.
Не знам колко съм наддала, но скоро като се теглих бях качила 2 кг за 2 седмици Коремчето ми е голямо, измарям се бързо и не ме вълнува нищо друго освен бебока. Не знам какъв му е пола и още не съм го усетила. Чакам си резултатите от биохимичния скрининг
Ами това е



Тема Re: Кой е за април-май 2004?нови [re: Passion]  
Автор SZA (бъдеща мама)
Публикувано31.10.03 14:22



marmelina от клуба ти е съседка :) и май и тя ще ражда там.

Аз още съм в периода на учората и многото спане З ащастие не ми е ставало лошо досега, но пък заспивам в 9 часа вечер, а и се уморявам бързо още. Предполагам скоро ще мине.

И аз досаждам на всички домашни само с мисли за бебето - даже вече почнах да си избирам това онова и купих едно-две неща, но и аз не знам какво ще е (по някакви си там календари - японски китайски и т.н, все момче ми излиза, само на едно място ми казаха момиче, а аз се надявам да е с панделка :)))

Аз също ще подя на биохимичен скрининг след 2 седмици - можеш ли да ми кажеш какво е?





Тема Re: Кой е за април-май 2004?нови [re: Passion]  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано31.10.03 14:24



Аз съм за 4 май, живот и здраве. Обратно на книгите първите 10-11 седмици минаха неусетно, сега ми се гади доста често и също ми е доста плачливо:) И не ми се яде почти нищо, да не говорим зеленчуци и плодове..трудно си закопчавам старите панталони, те всичките едни вталени..та обикновено горното коп4е стои разкопчано под дълъг пуловер а пък дрехите за бременни все още ми се струват огромни. Като че ли не мога да уцеля междинен вариант
Passion, не мога да разбера, засщо са ти правили биохимичен скиининг сега? Не е ли рано? Мен ми казаха между 15 и 18 седмица, ранният не се правел вече?






Тема Re: Кой е за април-май 2004?нови [re: SZA]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано31.10.03 14:27



Аз съм за 4 май.
Ще раждам секцио.
Бях зле, с кървене, но вече съм добре. Щадя се и не вдигам тежко. Килограми не съм качила. Т.е. бях качила един, но сега го няма. Спря да ми се гади. Само чат-пат и то особено сутрин като си мия зъбите. Апетит нямам. Нищо по-различно не ми се яде. Течности не ми се пият.
Усетих бебето в 12 седмица. А снощи докато лежах и си съзерцавах коремчето, бебето помръдна и той се раздвижи като вълна. Смешна работа
Друго какво......Гледаха ме на 3Д ултразвук. Хич не се впечатлих, очаквах доста по-различна картина. Поне малко цвят. Може би и защото предната седмица ме бяха гледали с вагинален, та тогава бебето го видях много по-ясно и детайлно. Иначе ме успокоиха, че си има крачка и ръчета, дори и череп
В 16 седмица ми предстои биохимичният скриниг и от сега ме тресе треска. Другите изследвания са много добри, само малко бактерии в урината имам. Хемоглобина ми е 119, но пусто много се моря и задъхвам. А не пуша от 5 септември, факт с който съм изключително горда

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Кой е за април-май 2004?нови [re: SZA]  
Автор new* (валидна)
Публикувано31.10.03 14:31



Аз съм за 6-ти май. Ами как се чувствам...нямам никакви признаци, нито повръщам, нито нищо, освен че спя много. Преди ме гонеше едно безсъние, а сега само да легна и край с мен. Това ми харесва. Пия Матерна вече и тази седмица дето идва, трябва да си направя задължителните изследвания, които още не съм... Настроението си ми е същото както преди и на моменти се чудя, дали съм верно бременна или незнам... Никаква разлика от преди. Забелязвам, ако не си внушавам, че корема ми е започнал доста да се позакръгля, вземайки в предвид, че преди нямах никакъв. За сега мисля, да раждам /дай Боже всичко да е наред/ във Втора градска болница на бул. Хр. Ботев, а иначе живея в Люлин.
Много се отплеснах, ама като се чудя какво да правя по цял ден...ей така ще е:)



Тема Re: Кой е за април-май 2004?нови [re: new*]  
Автор Guerganka (бронжулче)
Публикувано31.10.03 14:44



Здравейте, мами!
Аз съм за 17 май за сега:). Надебелявам много +5, гаденето ми почти отшумява. Храните обаче са ми почти безразлични, не ме привличат. Пия малко течности, но това е защото първите седмици заради ехографа трябваше да се наливам с много вода и от тогава ми се гади много от нея.
След малко трябва да ходя на докторката и ще ви кажа колко сме порастнали.

ГУГ :)



Тема Re: Кой е за април-май 2004?нови [re: dodo_dodo]  
Автор SZA (бъдеща мама)
Публикувано31.10.03 14:44



И на мен ми предстои биохимичен - в 17-та, т.е. след 2 седмици... Ами аз доколкото знам е кръвен тест - страх те е от резултата заради кървенето ли?

На мен изобщо не ми се гадеше... Само ме боли глава от време на време, което ми е странно, никога не съм страдала от главобол, чудя се дали не е от компютъра?!

Щастливка си, че си го усетила вече - сигурно защото ще ти е второ. Аз още не мога, имам странни усещания, ама ги наричам болки, защото не мога да ги определя още . Но може и от бебето да са

Моят хемоглобин беше екстра - 140, ама ще видим пак след 2-3 седмици на следващите изследвания. Иначе пия само фолиева и цинкофлуор.

За цигарите - браво, аз още не мога да ги спра, но днес съм доволна, че само една съм изпушила и май ще си остана с нея. Ако е така, утре вече не пуша

Ти не живееше ли в Стрелбище? Аз съм малко по-надолу - в Гоце Делчев. Е, поне ще дадеш някой съвет за разходки, педиатър, ясли.. Ходиш ли в поликлиниката на консултация?



Тема Re: Кой е за април-май 2004?нови [re: SZA]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано31.10.03 14:59



От резултатите ме е страх. На 31 съм Но все се надявам да е наред всичко.
И аз чат-пат имам главоболие, а преди това никога не ме е боляла главата. И като теб се чудех дали компютъра има нещо общо, но не вярвам.
А за усещането - да, заради втората бременност е. И докато първият път като го усетих съвсем в началото беше като пърхане, сега си го чувствам съвсем осезаемо като движение, чак и релефи ми образува по корема. Не зная струва ми се рано, но може да е защото не съм качила нищо и всъщност нямам никакви сланинки по корема. Даже в легнало положение съм много смешна - два кокала стърчат, дупки и по средата една твърда топка, а отгоре два чифта ребра
Обаче още не съм си купила Матерна. Не мога да се нарадвам на щастието да не пия нищо!
В Стрелбище съм да. Не ходя в поликлиниката. А в Тина Киркова с направление и във Вита на частен прием.
За ясли акъл още не мога да дам, но до година сигурно ще имам опит в тази насока

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Кой е за април-май 2004? [re: new*]  
Автор SZA (бъдеща мама)
Публикувано31.10.03 15:22



И аз съм така - не ми става лошо, но пък ми се спи постоянно след като мине обяд ... Матерна не пия, само фолиева и едно за зъбите.

А за чуденето - аз също, само дето панталоните ми ми напомнят постоянно, че съм бременна - вече почти нито един не мога да закопчавам, вчера ходип по магазините, ама май ми е рано за специалните панталони за бременни... А другите не си струва да ги взимаш - все едно след месец ще омалеят

Аз работя и не се чудя много много - но пък иначе доста време отделям през деня да чета в Интернет за бременност и майки и за разходки също, ама не всеки ден...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.