Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:58 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Четохте ли вчера?нови  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано30.10.03 09:38



В "24 часа" имаше една интересна статистика на най-често избираните в последно време имена за бебета. Е, отнасяше се предимно за София, но все пак ми се видя доста интересна. За момчета фаворитите са Мартин, Георги, Кристиян. За момичетата Виктория, Мария, Никол. Интересното е, че традиционни български имена отстъпват назад. Особено що се отнася до момичетата. Лично за мен, освен интересно, това, което прочетох беше и полезно - все пак не бих искала като повикам името на бъдещото си дете, да се обърнат още 10 деца.
Хората често си кръщавали децата и по доста странни начини - предимно с чужди имена, от сериали - Тейлър, Никита, Микаела и т.н., а и не само от сериали - Дейвид, Рахул, Майра и какви ли не още.
Дали чисто българските имена са на път да бъдат забравени?

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Четохте ли вчера?нови [re: Kлep]  
Автор lsa27 (новак)
Публикувано30.10.03 09:45



Az go chetoh :-) I mi beshe adski interesno po syshtata prichina. Taka veroiatnostta da si krystim deteto Georgi syvsem otshumia :-))))))

Makar che neznam kak e pri drugite, no az si mislia, che ako si krystish deteto na niakoi /napr. baba ili diado/ vse edno iskash da byde kato nego ili da povtoriat zivota mu/i. Tova mi e uzasno. Iskam deteto mi da si ima sobstven zivot i sobstven harakter. Moze da zvuchi malko sueverno, no...



Тема Re: Четохте ли вчера?нови [re: Kлep]  
Автор dara (osobena)
Публикувано30.10.03 09:59



Не ти трябва да четеш "24 часа". Влез в една ДГ сутрин, когато се водят децата и ела да видиш какви се къдрят - Вивиана, Томислав, Глория, Бианка, Джем, Паоло, Моника, Симона, Дебора... Това са само имена от ДГ на моите двамата. В групата на Крисо са трима Кристиановци. Не примерно трима Гошковци или Димитровци или Ивановци. Според мен това е ужасна тенденция. Аз лично съм почитател на традиционните български имена. Крисо е изключение от правилото по обективни причини, които не ми се коментират тук. И не ме е толкова яд на факта, че са с името на Кристиан трима, а че точно това име се повтаря толкова често.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Има нещо такованови [re: lsa27]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано30.10.03 10:01



Но ако имаш близки, които обичаш и харесваш, пък и с хубави имена, не би ли си кръстила детето на тях?
Лично аз, ако имам момче, 100% ще го кръстя на баща ми - защото е готин, успял и е късметлия, пък и името много ми харесва - Светослав.
Но по-вероятно ще е момиче. И ще тегля жребий между 3 български имена - Лиляна, Ивета и Вера.
Свекърва ми е Виктория, обаче тая статия ми дава оръжие срещу тоя вариант. Не че и без статията щях да го кръстя на нея, но така поне може да се мине без сръдни - все пак има и обективни причини да не избера това име.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Четохте ли вчера? [re: dara]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано30.10.03 10:03



И според статистиката на "24 часа" Кристиян е често срещано име в наше време.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Четохте ли вчера? [re: Kлep]  
Автор kalina (пак мама)
Публикувано30.10.03 10:04



Много жалко ако са на път да бъдат забравени. Наистина не мога да повярвам че има родители които с удоволствие комбинират имена като Дейвид и Майра с български фамилии. Тук във форума за щастие са голяма рядкост такива случаи. Душата ми се пълни като чета как се кръщават децата. Изключенията са единици.
Разбира се нямам предвид имена на деца чийто баща е чужденец.
Познавам една жена, чиято внучка се казва Патриция, майка и баща-чистокръвни българи. Като и викнат по име, тръпки ме побиват, имам чувството че ужасно му тежи името на това дете и едва ходи.



Тема Re: Четохте ли вчера? [re: Kлep]  
Автор dara (osobena)
Публикувано30.10.03 10:06



Мдааа. Ако направим преброяване на Кристиановците тук, ще се получи пълно потвърждение на изводите от статистиката на вестника. Аз се сещам поне за 4-ма.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Четохте ли вчера? [re: dara]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано30.10.03 10:07



е, Габи поне има много съименнички, но почти никакви адаши от мъжки пол



Тема Re: Четохте ли вчера? [re: Kлep]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано30.10.03 10:08



Не съм чела статията, но си спомних за една разходка в Южния парк. Отвсякъде се чуваха майки, които крещят "Криси"...

Много ми е жал, че и в имената на децата си започваме да подражаваме на западните страни. Имаме страхотни български имена, красива държава и богата история. Хвърлме всичко на вятъра...

Моят син се казва Огнян. Искахме българско име и по-българско не се сетихме



Тема Re: Четохте ли вчера? [re: dara]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано30.10.03 10:13



аз се сещам за трима - твоя Крисо, на Спаска и моя Като има един тънък момент - на Спаска май беше КристиЯн, така че няма 100% match found
а в клуба май най-масовото момчешко име е Борис




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.