Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 16.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: До раждалите през 2003 в БГнови [re: ET]  
Автор maiche (член)
Публикувано31.10.03 23:31



Аз пък си мислех, че е защото ме изписваха в събота... Гледай ти, колко били предвидливи хорицата...



Тема Re: До раждалите през 2003 в БГнови [re: maiche]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано31.10.03 23:33



и понеделник да беше, ти щеше ли де се върнеш, да търсиш шефа на отделението или на болницата, за да те пратят у лево и да се надвикваш с тях с бебето под мишницата, щото аз не....

Редактирано от ET на 31.10.03 23:38.



Тема Re: До раждалите през 2003 в БГнови [re: ET]  
Автор maiche (член)
Публикувано31.10.03 23:40



Ама какви ги говориш - само чаках да ме изпишат, да си взема бебето и да духна... Да се върна ли? Никога!!



Тема Re: До раждалите през 2003 в БГнови [re: ET]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано31.10.03 23:47



Ама аз знам два такива случая-едната отиде да ражда в Германия,а другата в Австрия. Тази,дето роди в Германия ми каза,че така и така и тук ще нарине една камара пари,поне да ги даде за нещо свястно.А и застраховката й покривала някаква част.Абе,обясняваше ми,но съм забравила.Всеки случай тогава я взех за ку-ку,а се оказва,че си е била много права жената.

Димитър-26.10.2002




Тема Re: До раждалите през 2003 в БГнови [re: maiche]  
Автор marid (s bebe Martin)
Публикувано01.11.03 00:17



Олее, аз май съм се разминала леко.Жалко, че е било толкова кофти при вас.
P.S.
За някои от нещата като посещенията във ВИПовете, топлата вода, тоалета и воденето на раждането - при мен наистина бяха доста по-различни.Обаче моите впечатления за бебешките лекари и акушерки са същите

Редактирано от marid на 01.11.03 00:21.



Тема Re: До раждалите през 2003 в БГнови [re: Zenda]  
Автор e_u (bebe Raia)
Публикувано01.11.03 02:13



Az razdah na 17.07 2003g v vtora gradska.Imah ugovorka s moia doktor koito me sledeshe i koito e honuruvan tam-Kiril Kirov-500lv za negoviat honorar (za sektzio ili normalno -kakvoto se nalozi) i tozi na anesteziologa+epiduralna anestezia.Ot nego uz biah mnogo dovolna po povod razdaneto ,no neshto naposledak se zamisliam dali sam chak tolkova dovolna.Inache niamam oplakvania po povod sledeneto na bremenosta mi-mnogo strikten i podroben,zvuchi profesionalist,obiasniava ti vsichko i e mnogo priatelski nastroen.
Predi da si napravia ugovorkata s nego hodih do bolnitzata niakade kam 6ti mesetz da vidia kak stoiat nehstata i da vidia za niakoi drug lekar.-popadnah na
d-r Ivanov koito e shefa na patologichno otdelenie.beshe zatragval za operatzia no kato razbra che moze da si vzeme 20lv ot mene pobarza da me zavede v kabineta i da mi se predlaga,preglezdaiki me nabarzo na ehograf v edin kabinet kato ot vremeto na baba mi-nali si biah sviknala na chistichko i novichko pri moia doktor koito e s chasten kabinet ,no raboti s kasata.Ta tozi d-r Ivanov zapochna da me uveriava che nai- dobre da si platia che stavalo sakatlatzi i bilo mnogo riskovano da otida ei taka,zashtoto iamlo i mnogo neopitni lekari pri koito moga da popadna i che toi vzimal mnogo evtino-250lv ,no ako iskam upoika dopalnitelno si ia plashtam...i niakakvoi drugi tam raboti...blia blia... i taka mi nagovori s podrobnosti kato pravil sektzio pak kak vadel chervata i razni drugi strahotii,che az nehsto mnogo mu se izdraznih i go otpisah oshte togava :(
Sled tova si napravih i sreshta v bolnitzata i s tamoshnoto svetilo d-r Kalev koito sashto mi kaza che vzimal mnogo evtino 300evro kato ne vkluchvashe upoikata,no da otida v chastnia mu kabinet da me pregleda i otnovo -blia, blia...ta i na nego neshto mu se izdraznih :(((vseki darpa chergat kam sebe si to e yasno!!!
i takaaa -sled kato usetih parvite si kontraktzii i se uverih che sa takiva v 1 chasa prez noshta mu se obadih ,sabudih go ,toi mi kaza da si izmeria prez kolko vreme i na kakav interval sa v sledvashtite 20min. kontraktziite mi-te biaha na vsiaka minuta po 30sek prodalzitelnost-bolki ot koito mi se preplitashe i iztrapvashe dori mozaka.A az znaeh che triabva da stana na 10 min i togava da se obadish ama ne men me pochnaha ei taka vnezapno i uzasno nachesto.
I sled 30min toi veche me chakashe v bolnitzata i me prieha bez poslednite izsledvania zashtoto bebka reshi da izliza 20dni po- rano.Akusherkata koiato me prie ne mi beshe priatna-beshe edna takava mnogo stroga i studena,no tova e druga tema
Dokato me preglezdashe mi iztekoha vodite,a toi ustanovi che imam samo 1 sm razkritie i me tushirashe s raka za da stanat pone 3sm ot koeto az pishtiah ot bolka.Vaobshte si biah ot gadniat variant s golemi i mnogo bolezneni kontraktzii pak bez razkritie.
Sled tova tazi strogata i ledena akusherka mi napravi klizma i zalegnah v predrodilna zala-predstavliavashe 2 legla do vsiako leglo s aparatura za slushane na tonovete na bebeto i kontraktziite na maikata.Mislia che imashe i druga predrodilna zala.Hubavoto na tazi bolnitza che pomeshteniata sa kompaktni ,chisti (vsashtnost niamam mnogo baza za sravnenie) i niamat goliam napliv ot rodilki i mogat da ti obrashtat poveche vnimanie.
Az imah ugovorka i s anesteziolag ot koito sam ostanala s mnogo dobri vpechetlenia-d-r Ivanov.
Niakade kam 4to razkritie v strashni bolki mi sloziha epiduralna opoika koiato se dozira -na sistema.Ne osetih kak mi ia slaga:)i takaaaa kef nishto ne chuvstvah,samo na aparata se sledeshe za kontraktziite mi i tonovete na bebeto,i mi biaha pusnali sistema osven s boskulizin i s onova koeto ti zasilva kontraktziite.
Anesteziologa mi kaza che kogato pochna da useshtam leki bolki da go vikna da mi pusne pak malko,i preizdashe na intervali,kakto i doktora mi krazeshe okolo men i az se chuvstvah mnogo spokoina.Samo se drazneh na studenata akusherka koiato me spirashe da si vikam anesteziologa navreme che bilo po dobre za bebeto ,ta az si traeh dokato bolkite ne pochnat pak mnogo da nadvivat:(Obshto vzeto tzialoto mi razdane oseshtah i neuseshtah bolka.
V edin moment obache rodovata mi deinost pochna da spira, kontraktziiite mi savsem spriaha niakade kam 7mo razkritie mai i te mnogo se pritesniha vsichki,uvelichiha dozata na sistemata s neshtoto koeto ti zasilva kontraktziite ,no pak trudno varveshe,doktora periodicheski pomagashe s raka za uvelichavane na razkritieto.
I v edin moment reshiha che triabva da mi sprat upoikata i tia zapochna da iztiva .nakaraha me da napavam,a glavichkata i beshe oshte mnogo visoko ,a az niamah estestveni napani, i napavah poveche v litze:(((Togava vieh ot bolka,ne chuh drug taka da vie,pak i sebe si ne biah chuval ataka da via ta chak se uchudih.Do men imashe zena s 5sm razkritie ni gak ni mak a az imah chuvstvoto che umirampremestiha me v rodilna zala.tam pak sashtoto Moia doktor beshe vidimo mnogo pritesnen.Ne razbirah zashto izbarzvaha taka,nikoi nishto ne mi obiasniavashe,samo gi chuh che komentiraha neshto za sektzio.Mezdudrugoto osven moia doktor neprekasnato me naglezdashe i se vkluchvaha i mnogo drugi doktori.Napravi mi hubavo vpechetlenie che rabotiat mnogo sploteno.Gadanta akusherka i izteche smianata i ia zamesti druga mladichka i po simpatichna koiato mi noseshe i neprekasnato marlia napoena s voda za koiato neprestanno se moleh-mnogo ozadnaivah ot opoikata(a sega sam i biasna otkakto rzabrah vposledstvie che taka mi e darpla deteto che e skasala malko muskulni nishki ot muskula obrashtach na vratleto i veche 3mesetza i polovina se borim vseki denv protiven sluchai ostava s kriva glavichka)Pochvam da si mislia che ne e bila dostatachno vnimatelna zashtto na sam i platila i na neia:(((((((
i takaaa dobre che doide edna finna doktorka koiato kaza da sprat da me machat i da me ostaviat da si sleze glavichkata -sama da si padne i slava Boguvarnaha me v predrodilna i pak mi vkluchiha upoikata.pochti zaspah ot iztoshtenie. dokato niakade kam 8.30 sutrinta zapochna pak da iztiva opoikata i po savsem estestven pat si mi doidoha napanite i to tialoto samo pochna da si razda bez tazi strashna bolka.
i taka v 9.00 se rodi moiata Raia-nai prekrasna na sveta makar che kato ia vidiah v parviat moment vazkliknah -"auuu kolko e grozna"ama tova e protiv uroki.1chas shev i kroika-vatreshni i vanshni razkasvania i epizotomia ,a az se smeeh i si govorih s doktorite-nali si biah s upoika.Predpolagam che zaradi tezi spored men izlishni napani nenavreme koito me karaha da pravia imah mnogo vatreshn razkasvania:(((
Po kasno anesteziologa koito vseki den idvashe da me vidi kak sam(i doktora mi idvash e sahsto) mi kaza che ne znael zahsto taka sa barzali i sa go nakarali da mi spre upoikata,makar che ne sam bila usetila nai -strashnata bolka ,na koeto az gledah v nedoomenie kolko po silna fizicheska bolka bi mogo da ima ot tova koeto az izpitvahniama znachenie nali vsichko mina.Raia ia iznesoha da ia pokazat na tatko i za malko pred vratat kadeto toi chakashe(tova po printzip ne e redno ,no nali biah plateno ta zatova;)
i taka sled kato postoiah s butza piasak na korema v koridra kadeto doktora me snimashe s maza mi ,parvo me nastaniha v edna vip staia ,dokato opraviat normalna staia za men.otnoshenieto na vsichki beshe mngo dobro-i detskite akusherki i tezi za mamite..doktorite, vsichki-obrashtaha se kam nas na "mamcheta".Staite sa za po dve rodilki s
bebetata ako vsichko e nared s tiah.Po printzip do 6tia chas tia go vodiat ,no moita bebka tzial den ia niamashe i az edvam kretaiki se lutah po koridora da razpitvam kade mi e bebeto i zashto ne mi go davat.Samo niakakvi sanitarki mi kazvaha che akusherkite sa mnogo zaeti zashtoto sa se poiavili mnogo rodilki.I taka niakade kasno vecherta otkrih kade e bebka i otidoh pri neia -plakah ot vaztorg i shtastie kakvo prekrasno bebche si imam.Prosto beshe za nabliudenie zaradi edin hematon na glavichkata,no zashto ne doidoha da mi kazat da ne se pritesniavam:((
i taka na sledvahstiat den mi ia donesoha v 7chasa da ia karmia i da si ia gushkam i taka do izpisvaneto.Nikoga niam da zabravia kolko biah shtastliva.Do tozi momet gi hraneha s karma-imat si zamrazena -tova mi napravi mnogo dobro vpechetlenie-te tam se narichat "priateli na bebeto"neshto kato deviz im bilo;).
Toaletnite sa mrasni,karaha ni sami da si pravim toaleta,preporachvaha ni smradlika(razbrah che na drugi mesta mnogo otgovorno ti promivat ranite i slagat antibiotik-no tova pri nas go niamashe-deistvash si sam kakto znaesh.samo minavaha na vizitazii.
Hranata sashto tam e pod vsiakakva kritika.
Tochno po tova vreme imashe niakakva profilaktika ,ta te mngo nabarzo pusnaha niakakvi boileri po staite da ima topla voda-koeto sashto mi napravi dobro vpechetlenie-chuvala sam che na mesta daze sas studena voda miat bebetataBebetata gi kapeha po staite-imashe dve cheshmi-edna za bebeto i edna za maikata.Bebchetat biaha s edni mnogo gotini pluseni gashtirizoni,no pelenite i charshavchetat im biaha mnogo zahabeni makar i chisti-e prosteno im e:)))
i taka v obshti linii, makar che stanah mnogo mai podrobna.
Izpisaha ni bez da ni kazat za rodovata travma(no pak i tia se zabeliazvala i po kasno -taka che ne znam:((()
v nachaloto biah mnogo blagodarna na doktora si i s dobri vpechetlenia ot bolnitzata,no vse poveche se chudia dali si zasluzava, i dali shte razdam pak tam i pri sashtiat doktor da me izrazda.A za sledeneto na bremenosta opredeleno pak pri nego zivot i zdrave ako zabremeneia pak:))))
po kasno se svarzah i s d-r Marinova-glavnata pediatarka ot bolnitzata da i kaza za rodovata travma,tia doletia v kashti kato kaza che poneze te bili vinovni pregleda i badeshtite manipulatzii za vratleto shte sa pezplatni,no nishto podobno.sled kato sedia v kashti 2 chasa da oplue tzialata zdravna s-ma i da razkaze sluchki ot "kuhniata "na bolnitzata mi poiska 20lv na koeto az mnoooogo se iznenadah ...ama i dadoh bez vaobshte da moga da reagiram-prosto uglopiahMezdudrugoto mi obiasni che bila vidiala kak akusherkata bila izvila i izdarpala vratleto-a ,makar che tova edva li ne im bilo nai -dobrata akusherka(losha reklama)zashto togava ne mi e kazala navreme, a triabvashe nie sami da go otkriem v kashtii i to po sluchainost:((((.Ta i vsichki raznoski po manipulatzii i kineterapevti si gi platihSega sam se prevarnala v spetz kineterapevt po tortikolis i vseki den se borim ,no si imame napredak-bavno no slavno.
kato za posledno shte kaza che moia doktor kato mu kazah za travmata -niakak zapochna da se usukva i da se darzi nekorektno-obiasni mi che sigurno nie sme ia kilnali po silno v kashti i sme i skasali vratleto ,che shte mine i za da ne skasam hatara na lichnata ni lekaraka da ia zaveda na ortoped i fizioterapia-,zashtoto nali vse pak toi e otgovoren kak shte si priznae za greshkata nishto che akusherkata go e napravila, i kak shte zlepostavi akusherkata.A kogato se ugovariahme za pari predi da roda go pitah dali niama da imam problem s ostanalite -akusherki,pediatarki-niama li da se sardiat i t.n.toi mi kaza da ne se pritesniavam...e na ti sega rodova travma na detentze:(((((((
A uz nai -chistata bolnitza ia vodiat mai ot darzavnite ,pak i nie imahme malko stafilokoki no za 3-4dni gi uvladiahme i izcheznaha papchitzite.
e tova e ot nasbaia dalgichko stana ,ama nali kaza da sme podrobni -az mai poprekalih



Тема Re: До раждалите през 2003 в БГнови [re: ET]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано01.11.03 06:32



" може ли мамите да си пишат с никовете, а по-нататък, която ще обработва и обнародна примерно, да твърди, че разполага с данните и може да посрещне евентуални проверки....
"

ами да

Нека погледнат и другите въпросите ти за анкетата, да видим дали ще добавят и тогава ще я пуснеш като отделна тема, която ще закачим докато се попълни от всички, а после мамма може да я качи на сайта.
Ако някой има други предложения ...



Тема Re: До раждалите през 2003 в БГнови [re: Zenda]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано01.11.03 08:17



Ами не знам и аз, бях в т.нар. изолатор - отделението е малко и явно си гледаха по-съвестно работата санитарките или понеже няма много работа /около 4-5 стаи са/, та не ги мързеше толкова.
Номера с антибиотиците явно им е практика
Точно заради това размотаване ми се наложи да потърся помощ другаде, ако не беше антибиотиците които пих след раждането като нищо можеше да ми се случи нещо страшно с тая оставена плацента...сга като си мисля, чак страшно ми става


Редактирано от Чeтa на 01.11.03 08:19.



Тема Re: Раждане през 2003 извън БГнови [re: anaili]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано01.11.03 08:28



Страхотно! То да ти е кеф да раждаш! Това тук и в частните клиники с претенции го няма . Тук не стига, че се раждат малко бебета, ами на всичкото отгоре те карат да се чувстваш виновна, че раждаш. егати....



Тема Re: Раждане през 2003 извън БГнови [re: Чeтa]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано01.11.03 11:34



. захранен на 72-ия час уж с кърма, но не е сигурно, защото дадох изцедена
Това страшно ме учуди! Аз като ги помолих да ми донесат стерилно шише да се изцедя, ми отказаха категорично - нямали такава практика




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.