Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:16 07.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема ПИСМО ДО МОЕТО ДЕТЕнови  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано29.10.03 12:02



Скъпо мое детенце,

От толкова дълго време искам да напиша за всичките си нови чувства и емоции с които ме дари твоето идване, за всичките си страхове и неуверености които ме изяждат всеки ден прекаран с теб и въпреки това за безмерната, неописуема радост която ми дава твоето присъствие.
Опасявах се, че няма да открия точните думи, че няма да съумея да предам цялата тази палитра от противоречиви, но обединени от щастието, което ме изпълва емоции.
Днес сутринта те погледнах и осъзнах, че ти вече не си онова безпомощно, миниатюрно бебе, каквото беше преди няколко месеца. Превърнал си се в голямо момче и се уплаших, че времето ще помете и ще покрие със забрава тези мои съвсем нови чувства, които никога до скоро не бях изпитвала. А те са най-съкровенното нещо което ми се е случвало и аз не бих искала в никакъв случай да ги забравя.
В момента в който те видях за пръв път ти беше най-крехкото нещо, което съм държала в ръце си. Никога няма да забравя как в мига на нашето запознанство се вкопчи във верижката на врата ми и не искаше да я пуснеш, все едно се страхуваше да не ни разделят завинаги.
Да, това е моят пръв спомен за теб. По-късно съм те наблюдавала с часове и съм те разглеждала докато спеше или се рееше някаде. Чудех си как е възможно природата да създаде нещо толкова съвършено. Та ти си имаше всичко ! – малки прекрасни пръстчета, често пъти свити в юмручета, сладка брадичка и мънички устнички.
Наблюдавах те и се чудех как да задържа времето. Защото знаех, че то е безмилостно и този миг е болезнено преходен.
Мислех какъв ли ще бъде твоят живот, дали ще се превърнеш в добър човек като порастнеш, дали аз ще бъда добра майка. Страхувах се от ежедневните изпитания с които се сблъсквах всеки ден и понякога паниката, че няма да се справя и няма да бъда достойна за теб, мое малко съвършенно дете, беше задушаваща.
Много често в съзнанието ми се явяваха мазохистични картини. Как например някой се опитва да те отвлече или пък да те нарани, как кола блъска количката ти. В тази моменти сякаш губех разсъдъка си. Причерняваше ми пред очите и се улавях как аз самата стискам юмруци. И такава ярост ме изпълва, че мога за секунди да се превърна в убийца.
Сънувах и кошмари да. Кошмари в които нещо се случваше с теб, а аз все не мога да ти помогна, някаква сила ме държи и ми пречи да те спася. Събуждах се мокра и трепереща от ужас.
Толкова много неща искам да направя за теб, толкова много любов искам да ти дам. Но се плаша любовта ми да не ме заслепи така, че да не видя грешките които ще допуснеш. И да ми попречи да те науча как да избираш правилният път. Защото заслепена от нея ти винаги ще бъдеш моята галена рожба, на която бих дала всичко от себе си. Ето това ме кара да се страхувам – да не те превърна без да искам в малък тиран, човече което винаги ще иска, а няма да знае да дава.
Моля се същото това безмилостно време, което краде от нас без да пита, да ме научи да бъда мъдра. Винаги ще бъда до теб, когато имаш нужда от мен. Но същевременно на такава дистанция, че да мислиш, че трябва сам да се справяш. Ще бъда около теб мое мило детенце, ще те пазя и закрилям. Но няма да ти позволя да го знаеш. Искам да се научиш да бъдеш самостоятелен, силен и уверен.
Да бъда онази майка, която никога не съм имала до себе си.

Така бих искала да мога да съхраня спомена за живите ти хитри очички, за дългите ти и извити мигли пърхащи невинно след поредната беля, за онзи палав кичур косица, който смешно се спуска над едното ти ушенце, за дебелите ти топуркащи крачета, които те носят от стая в стая, за нежното ти звънливо гласче….. А така ме е страх, че няма да успея……..
И толкова още много неща бих искала да напиша, но ето знаех си – думите ми няма да стигнат.

Помни само едно. Че каквото и да се случи мама много те обича !
Ти си моето най-скъпоценно нещо, моята най-голяма радост.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: ПИСМО ДО МОЕТО ДЕТЕнови [re: dodo_dodo]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано29.10.03 12:12



Dodo, prosylzi me ....



Тема Re: ПИСМО ДО МОЕТО ДЕТЕнови [re: dodo_dodo]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано29.10.03 12:12



Много хубаво!



Тема Re: ПИСМО ДО МОЕТО ДЕТЕнови [re: dodo_dodo]  
Автор inna76 (мама на Стоил)
Публикувано29.10.03 12:24



Колко мило!И аз се просълзих! Аз също съм си мислела да му напиша нещо, но все не ми остава достатъчно време. Може би за рождения му ден ще успея...



Тема Re: ПИСМО ДО МОЕТО ДЕТЕ [re: dodo_dodo]  
Автор iva78 (())
Публикувано29.10.03 12:25



Тук и сега е може би времето да напиша това, което ме терзае всяка вечер преди да заспя....
....Лягам уморена от изминалия ден- памперси, пюрета, сиропчета, мръсно пране, готварска печка........мисли, мисли.Забързана в темпото на деня, да успея да наготвя, да нахраня детето, да го сложа да спи....после да изгладя, да напазарувам и да идем на разходка.И всичко това с една цел-ДА СЪМ ИДЕАЛНАТА МАЙКА!!Но ето, че пак си задавам въпроса: от това ли имаш нужда детенце мое?Колко често се заглеждам в теб?Колко често те гушкам?Колко често ти пея?Това са истинските неща-допира с теб, уханието на бебе, спокойствието на лицето ти докато спиш, усмивките...
Всяка минута, всяка секунда е единствена-нямя да се върне......
а прането ще е все така много и готварската печка все мене ще зове...
Реших-прането може да изчака!!!!



Тема Re: ПИСМО ДО МОЕТО ДЕТЕ [re: iva78]  
Автор jana (bezsilnata)
Публикувано29.10.03 12:27



Iskah samo da vi kaja che ste maiki , za koito vseki bi si mechtal



Тема Re: ПИСМО ДО МОЕТО ДЕТЕ [re: dodo_dodo]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано29.10.03 12:48



Много е хубаво. И истинско! Знам, че Денис ще го оцени един ден. Благодаря ти, че го сподели с нас! И аз съм писала подобни неща, за да "запечатам" емоции и настроения.

Целувки на малкото съкворище до теб и онова в теб



Тема Re: ПИСМО ДО МОЕТО ДЕТЕ [re: dodo_dodo]  
Автор ROSl ()
Публикувано29.10.03 12:49



Скъпа ,Додо,
откакто имам моето детенце все ми се плаче. Дали от радост че съдбата ме дари с него-толкова съвършено и нежно, или при мисълта че може да бъде наранено и за неизвестното му донякъде бъдеще.Все съм сдържала сълзите си. Е, ти успя да го направиш-разплака ме! Благодаря ти! Сега ми е по-леко!Сърцето ми се къса когато мъничкия спи и в съня си трепва вдигайки ръчички, може би да се предпази от нещо???От какво?Та той е толкова крехък и безпомощен.По-тежко е да се опитваш да бъдеш корав и да изглеждаш безчувствен.
Толкова хубаво си го написала...



Тема Re: ПИСМО ДО МОЕТО ДЕТЕ [re: jana]  
Автор ROSl ()
Публикувано29.10.03 12:53



Желая ти съвсем скоро и ти да си от тях.С най искрени чувства!



Тема Re: ПИСМО ДО МОЕТО ДЕТЕ [re: dodo_dodo]  
Автор Milian ()
Публикувано29.10.03 13:28



Не знам на колко години си,Додо но ми се струва,че не са чак толкова много,и се чудя кога си помъдряла толкова.Това което си написала с думи си го мислим всички майки,поне подсъзнателно.Опитваме да сме перфектни майки,безпогрешно да ги възпитаме,а пък аз все се питам...възможно ли е това.Аз никога преди не съм била майка и няма откъде да знам как трябва да го възпитам,а и няма училище за родители....затова се моля просто той да стане добър човек и да има място винаги в сърцето си за мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.