Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска индиканови  
Автор ronika77 (непознат)
Публикувано29.10.03 11:36



Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска индикация, дайте повече информация, колко по-рано трябва да отида да ми се направят необходимите изследвания, какви са изследванията, колко време преди термина се прави, влизам същия ден в болнциата и се прави или няколко дни предварително, колко време ме държат....
Моля ако някой вече е минал по моя път да ми разкаже, какъв е реда там.
Независимо, че си имам направление трябва ли да плащам нещо официално и неофициално и да се уговарям предварително с лекар.... колко ще ми струва евентуално....
Дайте повече информация..............!!!!!!!!!!
Предвалително Ви благодаря!



Тема Re: Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска индиканови [re: ronika77]  
Автор assam1 (новак)
Публикувано29.10.03 11:53



Лекарят, който е преценил раждането със секцио не ти ле дава някакви напътствия? Разбери основното от него, а подробностите в клуба. Или питай директно в Майчин дом. Поне ще си спестиш излишно разтакаване.



Тема Re: Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска индиканови [re: ronika77]  
Автор iva78 (())
Публикувано29.10.03 12:36



Родих там секцио преди 4 месеца.
Първо наблюдаващият те гинеколог трябва да ти даде направление.По принцип секциото се прави около две седмици преди термина / аз отидох 2 сед. преди термина, а ме оперираха 10 дни след него/.Ще те приемат на 5 или 10 етаж.Ще ти направят изследвания кръв, урина, кръвна група, ген.преглед, ЕКГ /заради упойката/, консултации с анестезиолог и интернист, ехографски преглед.Ако е необходимо и други такива.Тези ги правиха на мен вкл. и рентгенови снимки.
Ще ти насрочат ден за операцията.В деня на операцията се прави тоалет и клезма.
След операцията се стои 24 часа в реанимацията.После те качват на 7 етаж.Бебетата са отделно.Дават ви ги /по скоро си ги взимате/ на всеки 3 часа за кърмене /по половин час/.
Неща, които ще са ти нужни:
-чаршафи /на 5 и 10 етаж искат, на 7 не/
-чаша /за супа и чай/, вилица и лъжица
-2 шишета /0,500/ вода за след операцията /нужно е да се пие много вода, за да мине по леко упойката или нещо такова/
-памперси
за другите се сещаш...
при мен поне беше така.Ако искаш питай още неща.Просто не се сещам друго



Тема Re: Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска индиканови [re: assam1]  
Автор ronika77 (непознат)
Публикувано29.10.03 12:38



Лекаря който прецени, че трябва да раждам със секцио е очен, а не генеколог. Засега ходя само в поликлиниката, ама те там са едни......не съм се ориентирала към определен гинеколог.
А да ти кажа, бременни въобще не бива да ходят на консултация в поликлиниката, защото там лекарите са нищо повече от чиновници. Как да ме ориентират? Личната лекарка ми казва, оооо аз не мога да те наблюдавам, трябва гинеколог да те наблюдава, отивам при гинеколожката тя ме преглежда и ими казва, ами ти нямаш работа повече при мен, аз наблюдавам само паталогична бременост, пак отивам при личната лекарка и тя ми казва, оооо ама не може така, тя трябва да те наблюдава и ми издаде направление с което ме забалажи термина ДИСПАНСЕРИЗИРА, все едно съм инвалид или хронично болна, с които имам право на постоянен и безотказен достъп до гинеколог.
Ти знаеш ли какво още ми се случи там. Бях ходила в "Майчин дом" с една приятелка да си вземе някакви изследвания и докато я чаках в коридора видях, че там на всички бременни в лабораторята на болницата се прави безплатно изследване за наследствените заболявания, само с направление от районата поликлиника.
Взех доста подробната информационна брошура, направих копие и отидох в поликлиниката, генеколожката ме гледаше много странно, защото за първи път чуваше, че се прави такова изследване. Понеже вече имах информация, че в Шейново, същото изследване струва 30 лв., а в Майчин дом е безплатно и за това пак аз я усведомих. Реакцията и беше: ами ти не се над 35 години, ама айде щом искаш си го направи /все едно е лукс и глезотия от моя страна/. Първо в брошурата не пишеше, че е за над 35 години, а е хубаво всяка бременна да си го направи, и второ само броени дни преди това се говореше по новините, че започва национална кампания в по-големите градове именно за това изследване. Освен това, лекарката извика лекаркаря и сестрата от съседния също гинекологичен кабинет, за да им покаже, каква информационна брошура съм донесла и всички четяха с видим интерес. После настъпи лудото търсене на специалния талон-направление с който трябва да ме изпратят на изследването в Майчин дом.
Разказах ти всичко това, за са ти кажа, че предпочитам да получа информация от няколко източника в клуба и да си направя изводите за себе си, и след това да знам какво и кога да изисквам като отида в поликлинакат, защото там въобще не са в час.

На всички заинтересовани за изследването, обещавам да пусна информационната брошура с телефони и точен етаж и кабинет, където трябва да се отдиде. Само искам да ви попитам, след като сканирам информацията, вляза с ника си в клуба и после.....как да го приложа.



Тема Re: Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска индиканови [re: ronika77]  
Автор milgg (непознат )
Публикувано29.10.03 12:41



Защто като ти го е казал очен лекар ти си се юрнала да питаш, я по-добре отиди при генеколог! Може и нормално да си родиш.



Тема Re: Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска индиканови [re: iva78]  
Автор ronika77 (непознат)
Публикувано29.10.03 12:44



Благодаря ти за информацията! Ти по желание или по медицински причини роди със секцио, имаше ли предварителна уговорка с лекар и най-вече колко струваше...



Тема Re: Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска индиканови [re: ronika77]  
Автор ronika77 (непознат)
Публикувано29.10.03 12:52



Аз имам проблеми с очите от дете и е абсолютно наложително, ходих и на консултация, правиха ми и изследвания в очна клиника, няма две мнения по въпроса.



Тема Re: Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска иннови [re: ronika77]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано29.10.03 13:15



Тази информация за биохимичния скрининг я има в сайта на bg-mamma, няма смисъл да я сканираш.
За секциото в "Майчин дом" е точно, както ти го е описала Ива. Аз бях на 10 етаж, от там ми направиха изброените изследвания. Мен ме приеха 3 седмици преди термина заради разкритието от 3 см, което незнайно как и защо се беше появило. Снимаха ме на рентген и после ми записаха в листа - "при възникване на спонтанна родова дейност, да се пристъпи към Секцио от дежурния екип". Но ми определиха и дата за планова операция. Е, устисках си до датата и ме рязаха лекарите от 10 етаж. Мисля, че това кой ще прави операцията си зависи на кой етаж са те приели, ако е планова операция, (каквато най-вероятно ще е при теб).
Ако се уговориш с някой специално, мисля, че се плащат 80 лв. на болницата за това, че е вкаран друг екип в операционна, а не дежурният. Но това е за болницата, с фактура. При една позната беше така, но тя си имаше уговорка и освен на болницата, си плати и на д-рката. Отделно какво, кой и колко - за съжаление не мога да те ориентирам. Предполагам, че си зависи. Дали ще си поискат... Дали ще попиташ "Колко ще струва?"... Момичето от моята стая също роди с операция, заради седалищно предлежание на плода, но и на нея не са й искали пари. По принцип, ако си с медицински индикации, няма да те пробват за нормално, а после да те режат, поне не би трябвало. Приемат те, изследват каквото трябва, планира се дата (може и ти да си я избереш, май) и после те режат. Може би да се обадиш да попиташ там, знам ли... Кога ти е терминът?



Тема Re: Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска индиканови [re: ronika77]  
Автор milgg (непознат )
Публикувано29.10.03 13:23



В такъв случаи да! Извинявай!



Тема Re: Ще раждам секцио в Майчин дом по медицинска индиканови [re: ronika77]  
Автор iva78 (())
Публикувано29.10.03 14:24



ами по медицински причини /тесен таз, голямо бебе/ и нямах уговорка с никой
Не съм плащала и нямам идея как стоят нещата с плащането




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.