Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Четохте ли вчера?нови [re: ronika77]  
Автор magi_ (usmihnata)
Публикувано30.10.03 13:36



Иванина,Ивайла,Ива



Тема Re: Естествено!нови [re: dodo_dodo]  
Автор bela (mama)
Публикувано30.10.03 13:36



ima neshto takova,spored men ne triabva da se vodish po horskoto mnenie zashtoto na horata nikoga ne mojesh da im ugodish.V kraina smetka nie sami si rajdame decata i sme v palno pravo da si gi krashtavame taka kakto na nas ni haresva

bebe Denislav-18.06.03


Тема Re: Четохте ли вчера?нови [re: dodo_dodo]  
Автор MM (za mama)
Публикувано30.10.03 13:37



Dennis, от френски, означава 'див', 'луд' виж тук







Тема Re: Естествено!нови [re: dodo_dodo]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано30.10.03 13:40



А, можеш да го кръстиш ЕриХ, да няма асоциации с "Дързост и красота", ми с Ремарк.

Изброявам ти моите любими мъжки имена, за които се сещам, може да ти хрумне нещо друго:
Дамян, Стефан, Тома, Йоан, Марко, Никола, Антон, Данаил, Кръстин, Михаил



Тема Re: Четохте ли вчера?нови [re: MM]  
Автор bela (mama)
Публикувано30.10.03 13:42



znachi shte e mnogo palav

bebe Denislav-18.06.03


Тема Re: Четохте ли вчера?нови [re: Kлep]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано30.10.03 13:43



Мда, оказа се че съм кръстила големия си син с модерно име
Само да знаех, че ще има толкова Мартиновци нещо друго щеше да е..... Ама хайде, харесвах го името пък и няма да го прекърщавам на "дърти" години я
Малкият пък е Никола. Съвсем бълграско Ама май и то ще се окаже модерно, около мен един куп Николовци се навъдиха

А не съм съгласна с тезата, че все по-малко бърлгарски имена се дават. Мои познати си кръстиха децата: Мина, Мона, Дона, Ния, Илина, Преслав, Симеон, Димитър.... Все хубави български имена



Тема Re: Извинявай, ама...нови [re: Darra]  
Автор MM (za mama)
Публикувано30.10.03 13:44



Не знам защо Ремарк има Мария в имената си, но например ще забележиш че доста испанци и латиноамериканци имат 'женски' втори, трети и т.н. имена, просто такава е традицията при кръщаването, както например на нас ни се дават бащини имена. Но при Глория-Николай все пак е свързано с тире, т.е. има си двойно първо име (а не са я кръстили Николай, вместо Николаева за бащино име), а ако някой испанец например се казва Хесус Мария и т.н. всички знаят че неговото име е Хесус и не биха се подсмихвали че има и Мария или каквото и да е 'женско' име в цялата верига имена..



Тема Re: Естествено!нови [re: dodo_dodo]  
Автор dara (osobena)
Публикувано30.10.03 13:56



Додо, а защо трябва да "стоят" добре заедно? Аз пък за това никога не съм се замисляла. На брат ми са Хилде и Ангел. Хилде е кръстена на баба си, а Ангел на баща ми. На светлинни години са едно от друго, но на децата си им отиват и са си хубави имената.

И не се обиждай, ама Ерик определено навява на сапунката. Поне при мен асоциацията е 100%-ова.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Не е само у нас [re: danii]  
Автор magi_sveta (бебе Светослава)
Публикувано30.10.03 14:04



Абе, по този спор никога няма да има единно мнение. Аз съм за българските имена, които обаче определено трябва да се съобразяват с действителността - т.е. да се осъвременяват малко - какво е това Вълчо, Вълчанка, Кина, Тотка и т.н. за сега родено бебе.
Иначе тази дискусия е актуална не само в България с нашите си имена. В Bild der Frau от септември има статия със заглавие "колко може да са побъркани собствените имена". Важното е да харесват на родителите и да не обиждат детето. При момчетата има и още нещо - не е зле да се има впредвид, че дават бащино име - за да не е като моето бащино "Володиева"!?!?
Иначе пак в това списание има дадено името на едно германче - горкото - Chenekwahow Migiskau Nikai-Hun-Nizeo Alessandro Majim Chayara Inti Ernesto Prithibi Kioma Pathar Henrike - изпотих се докато го напиша, а това е само собственото име. Много немски ви звучи, нали. Естествено съдия е забранил детето да се казва така с аргумент "НЕДОПУСТИМО". Без коментар.

Светослава,22.04.2003

Редактирано от magi_sveta на 30.10.03 14:07.



Тема Re: Абре каква Ивана, бе! [re: Kлep]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано30.10.03 14:08



чакай, никакво кривене на душа, аз понеже с текстове се занимавам всякакви..

имената са Мина, Дина, Пена, Ивана, Стояна и т.н горе-долу в средата на 20 в. започва масовото кръщаване с умалителни - Иванка, Стоянка, Пенка, Цанка и тн, което пък на нас не звучи все едно от поколението на баба ми или на майка ми, щото едната е 36-ти, а другата 55-ти набор, но съм убедена, че ранните версии - премирно от края на 19-ти и началото на 20-ти, да не говорим за по-рано са без к-то....

и на мене Ивана ми е легнала на сърце, а Галя не я кръстих Рада само защото същана година отвсякъде дънеше Радка Пиратка и ме побиваха тръпки как ще й викат...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.