Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 17.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано25.10.03 16:53



Мили майчета,
Вчера по новините гледах репортажа за драмата на едно семейство и тяхната борба за живота на 2-месечното им бебе.
Реве ми се и ми се крещи. Не ми излиза от съзнанието образът на това детенце - очичките му, мъката изписана на лицата на родителите.



Животът на тяхното дете струва 180 000 лева!!!

Днес се свързах с ръководителя на асоциациата на чернодробно трансплантираните.
Той ми даде повече информация за детенцето.
Вече я публикувах на сайта, но реших, че трябва да я пусна и тук.
Да се опитаме да помогнем с каквото можем.
Знам, че никоя от нас не може да отдели голяма сума, но сме много, а всеки лев е ценен.

Ето и подробната информация за детенцето:

Елена Яворова Тодорова е само на два месеца.
Страда от вродено чернодробно заболяване, за което не съществува медикаментозно лечение.
Диагнозата, поставена в детската клиника по гастроентерология е Екстрахепатална атрезия на жлъчните пътища.



Единствената възможност е спешна чернодробна трансплантация в Университетската хирургическа клиника в Хамбург, Германия.

За съжaление необходимата сума от 180 000 лева е непосилна за родители и близки.



Обръщаме се с молба към всички добри хора – ПОМОГНЕТЕ!

Помогнете малката Елена да има бъдеще!!!

Телефони за информация:
02 / 65 13 62
0888 / 841561
0887 / 614181


Банкова сметка: Корпоративна Търговска банка АД
Централно управление
Банков код: 22092207
Банкова сметка в BGL:1003138910
Банкова сметка в EUR:1403138915
Банкова сметка в USD:1103138914

CORPORATE COMMERCIAL BANK AD
BULGARIA
HEAD OFFICE

Code: 22092207
Acc. EUR:1403138915
Acc. USD:1103138914

Сметката е на името на момиченцето - Елена Яворова Тодорова

За превеждане на сума с пощенски запис:

София - 1421
кв. Лозенец
ул. Вежен № 25, вх. 2, ет. 4

сем. Диляна и Явор Тодорови

Редактирано от Mamma на 24.10.03 16:13.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор MM (za mama)
Публикувано24.10.03 13:04



Maмма
Ако плащам от чужбина сигурно ще ми трябва името на тази банка на английски - можеш ли да го намериш как е точно (за да не си правя свободни преводи). Аз ще се опитам по интернет да ги преведа парите.
А какво е името на сметката? на Елена ли е или на нейните родители или на асоциацията за чернодробно трансплантиране?

Много тъжна история, дано успеят да съберат парите.

Между другото снощи гледах едно предаване по ВВС1 - ставаше въпрос за едно проучване което е проведено от американски лекари и изследва дали молитвите имат ефект т.е. дали пациенти за които са се молели разни групи хора от различни религии, имат по-голям шанс за оживяване (в случая ставаше въпрос за пациенти с болни сърца на които им се правеше ангиопластика) от тези за които не се молят. Резултатите не са нито в полза на молитвите нито в полза на скептично настроените които не вярват. Те всъщност поставят още повече въпроси, но дори и самия факт че лекари, (които по принцип са скептици като стане въпрос за молитви и 'духовно' лечение т.е. за ненаучни факти) се занимават с този проблем, според мен е показателен. Веднага се сетих за милия Калоянчо и за това как всички тук се молим за него. Ето сега и това детенце....

Ако някой иска да прочете малко повече за това проучване нека види тук:



Аз бих го превела за сайта ако ви се види интересно, въпреки че не е точно за бебешки сайт, но....



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: MM]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано24.10.03 13:18



Ето инфото за банката на английски

CORPORATE COMMERCIAL BANK AD
BULGARIA
HEAD OFFICE

Code: 22092207
Acc. EUR:1403138915
Acc. USD:1103138914

Сметката е на името на момиченцето - Елена Яворова Тодорова

Историята е тъжна... и жалка... животът на едно дете струва по-малко от една луксозна кола...
И съм убедена, че надали някой от тези, които карат такива коли ще помогне с нещо за това детенце.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано24.10.03 13:28



Милата малка душица.
Дано се съберат на време парите, за да се спаси детенцето.
Благодаря ти, че даде информацията,а з не съм го гледала репортажа и нямаше да разбера.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Millena]  
Автор pavla (stastliva mama)
Публикувано24.10.03 13:41



Аз ще помогна, с колкото ми е възможно.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано24.10.03 13:46



Дали не би могло да се сложи и на заглавната страница на дир-а едно такова съобщение?

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: dodo_dodo]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано24.10.03 13:47



С админите на Дир-а нямам директни контакти, но пуснах инфото на всички мои познати в бранша и имам обещанията им да сложат призива на страниците, които те поддържат.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе! [re: Mamma]  
Автор MM (za mama)
Публикувано24.10.03 13:55



Освен това можеш и да напишеш един емайл и да го пратиш на всичките си контакти, за да стане нещо от типа на viral marketing кампаниите. Включи ме и мен във списъка на контактите и аз ще го препратя на всички които познавам. Хубаво е текста на емайла да е и на английски, ако искаш го прати като го напишеш на български и аз ще го преведа -само ако може някой лекар да преведе името на болестта защото не искам да сгреша при това. Дано наистина успее да се помогне на милото бебенце.
А колко време има за да се съберат тези пари т.е. какво са казали лекарите за шансовете й и за това колко скоро трябва да се направи операцията. Освен това, от тази клиника всичките пари предварително ли ги искат преди операцията, имат ли подходящ донор в списъците и т.н. Извинявай, че те затрупвам с въпроси, но просто изведнъж всичките тези неща ми дойдоха наум.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе! [re: MM]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано24.10.03 14:05



Аз препратих вече информацията до всичките си познати.

Относно въпросите ти... имам уговорка малко по-късно да разговарям пак с шефа на клиниката и ще пусна информацията тук.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе! [re: Mamma]  
Автор dara (osobena)
Публикувано24.10.03 14:21



Добре, че каза за какво става дума. Аз хванах само края и не можах да разбера точно какъв е проблема и колко е голямо детето.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.