Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема За кашите Фризокремнови  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано25.10.03 09:06



тези, които са в картонени кутии. Давал ли е някой от вас и ако да, кажете ми моля, в каква пропорция се прави? На кутията пише, че на 150 мл. мляко се слагат 2-3 мерителни лъжички. Първо не мога да разбера какви са тези мерителни лъжички, защото в кутията няма лъжичка. Реших, че може би става въпрос за мерителна лъжичка от тези, които вървят с млякото, но пък те са 4,3г и то за адаптираното мляко, а една м.л. мляко като грамаж не е равна на 1 м.л. каша./на кутията пише 1м.л.=около 5г./
Въпреки всичко, ако използвам м.л. от млякото тези 2-3 м.л. не са достатъчни за 150 мл. мляко/става съвсем рядко и няма нищо общо с каша./
Моля, помогнете!!!!!!




Тема Re: За кашите Фризокремнови [re: Чeтa]  
Автор arrows (оранжева)
Публикувано25.10.03 11:14



Никога не съм гледала в какви пропорции се смесва водата и кашата.Винаги на око.Гледам да не е много гъсто,че да не се гълта трудно,и да не е много рядко,че да се раzлива от лъжичката.

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ


Тема Re: За кашите Фризокремнови [re: Чeтa]  
Автор Kitke (Bube)
Публикувано25.10.03 11:15



Да стават редки, но ти можеш да си ги направиш на око. аз имам малка теглилка и снея си меря .5 грама са 3 лъжички от панадол сироп.



Тема Re: За кашите Фризокремнови [re: Чeтa]  
Автор lorik (новак)
Публикувано25.10.03 14:32



ami pravi ia na oko,to s vsi4ki ka6i e taka.slaga6 dokato stane tolkova gusta kolkoto iska6.



Тема Re: За кашите Фризокремнови [re: Kitke]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано25.10.03 15:31



Аз давам Калпол



Тема Re: За кашите Фризокремнови [re: lorik]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано25.10.03 15:32



Бе май верно така ще правя. Много ми е чудно обаче за какви м.л. става въпрос.



Тема Re: За кашите Фризокремнови [re: Чeтa]  
Автор jiven (новак)
Публикувано25.10.03 16:31



като купих такава каша---царевична като за начало, разбрах според упътването ,че се слагат само няколко лъжици в млякото, за да стане съвсем малко по-гъсто и хранително:( иначе пробвах да му я давам с плодове ,нещо като кисел да се получи.стана горе-долу добре,обаче се запече страхотно и не знам дали беще от тази каша.така или иначе не я дояде.не знам дали аз не доразбрах или наистина не е препоръчително да се дава на гъста каша,или просто упътването е тъпо:(пък и е гадна на вкус,поне царевичната



Тема Re: За кашите Фризокремнови [re: jiven]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано25.10.03 17:10



Упътването си е вярно. Дозата, предписана на кутията, е за сгъстяване на млякото при повръщане. При някои бебета клапата, която затваря стомахчето се отваря и млякото се връща. Затова се налага добавяне на малко оризова каша за сгъстяване.
При приготване на каша се слага по-голямо количество.



Тема Re: За кашите Фризокрем [re: Чeтa]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано25.10.03 18:54



Az davam, Kalin ja jade edinstvneo neja- s 5 ploda.
na 150ml voda 4 supeni lujici davam....
Nai-vajnoto pravi s hladka voda, inache neobjasnimo zashto stava rjadka, a puk posle ja zatopljash...



Тема Re: За кашите Фризокрем [re: jiven]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано25.10.03 19:28



Аз давах ориз и царевица - не е лоша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.