Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 24.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Орехова шума?нови  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано24.10.03 13:57



Здравейте.
Моята свекърва твърди, че било полезно новородените зимни бебта да се къпят в отвара от сушена орехова шума. И от един месец събира и суши. Някой знае ли нещо по въпроса? Аз за пръв път чувам

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils

Редактирано от Лeйди на 24.10.03 13:58.



Тема Re: Орехова шума?нови [re: Лeйди]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано24.10.03 14:21



И аз знам, че е полезно. Ева лятото я киснахме на Панчарево на слънчице с прясно откъснати орехови листа.



Тема Re: Орехова шума?нови [re: Лeйди]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано24.10.03 14:52



И аз знам че се къпят в отвара от орехова шума.
Прави се като превенция на рахита. В тая шума има много йод.
Поне едно време са го правели, като не са им давали витамин Д на капки. Незнам сега дали е нужно, щом ние им даваме.
При всички случаи едва ли ще навреди, пък и си е природен лек.



Тема Re: Орехова шума?нови [re: Лeйди]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано24.10.03 16:47



Също съм "за" ореховата шума.
Само че след третия месец.
Боянски отдавна навърши 3 месеца(хе-хе "отдавна"-преди 2 месеца;)))) и все се каня да събера орехови листа и така си остава
Ти сега ми напомни и ще се задействам(да не казвам голяма дума

Тук ти преписвам от една книжка как се прави (макар че бабите знаят по-добре):
За приготвянето на ореховата баня се взема шепа орехови листа,пресни или сухи и се накисват в 1/2 литър вода за една нощ. На другия ден се варят в продължение на 1/2 час и се прецеждат. Отварата се прибавя към водата за една баня.



Тема Re: Орехова шума?нови [re: Лeйди]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано24.10.03 16:54



Na nas pediatyrkata ni kaza, че е много полезно заради рахитчето, което имахме, ама до сега не съм слагала.



Тема Re: Орехова шума?нови [re: Лeйди]  
Автор maiche (член)
Публикувано24.10.03 18:34



Моля ви се внимавайте с концентрацията и възрастта на бебето. На моя близка свекърва и изкъпала бебето в орехова вода и то белнало очите, станало отпуснато. Добре че жената е мед сестра та бързо отворила прозорец и го занесла да подиша малко чист въздух... И досега притреперва като разправя този случай...



Тема Re: Орехова шума?нови [re: Лeйди]  
Автор Diva (новак)
Публикувано24.10.03 18:48



знам, че е полезно за евентуален рахит. Т.е нещо като профилактика



Тема Re: Орехова шума? [re: Лeйди]  
Автор magi_sveta (непознат)
Публикувано24.10.03 22:55



Помагало за рахит. Незнам. Едва ли ще навреди. Нашата беба я къпехме така по схема - 5 дни в орехи, 2 почива и така три пъти.



Тема Re: Орехова шума?нови [re: Лeйди]  
Автор di_ma (Varna)
Публикувано25.10.03 09:54



Лятото къпах всеки ден моя малчо с орехова шума.Незнам дали му помогна за рахита, но пък беше много хубаво- така ороматно мирише, а и след банята на обяд му дръпваше голям сън.
Погледни и тук:







Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.