Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано22.10.03 15:13



Имам 2 въпрос4ета:))))))))))
1. Знае ли някой дали може да се влиза с детенце на 1г и 3м в Метро...? Мъжът ми ми каза, 4е имало нещо като "наредба" специалноз а Метро-не се допускали деца до 7год. вътре, защото били крадяли.... Аз за 1ви път 4увам това, Емо също, но негови колеги така казаха. Дали наистина е така? Дали може да влезнем с Ани? Или е просто идиотски слух....Някой знае ли нещо по въпроса?
2. Налага се да заведа Ани на лекар у6и, нос, гърло... Педиатърката ми препоръ4а да я заведа при доц. Тодоров, който имал 4астен кабинет в Лозенец, срещу Спартак...Ноне мога да се свържа с телефона, който ми дадоха, никой не вдига.... Та ме интерсесува трябва лид а запиша предварително 4ас при него или направо да отида с малката...?Наистина ли е добър специалист? Наистина ли си струва да водя Аня при него?Педиатърката се съмнява, 4е постоянна та хрема и увели4ения лимфен възел може да е и на алерги4на основа...Някой знае ли нещо по въпроса?Може лид а е алергия към домашния прах.... например?

ami...



Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: saroni]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано22.10.03 15:18



За доктора Тодоров не знам, ама това за Метро е вярно
Преди два месеца някъде отидохме и се наложи в някакъв адски пек и жега да кибичим с Денис в колата, защото не ни пуснаха, а таткото на бегом да пазарува!
Отвратително!

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: saroni]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано22.10.03 15:18



Кажи му на Емо, че не е заради краденето, а да не им се изсипе нещо на главата, докато майка им и баща им зяпат в захлас, а детето пипа ли пипа някъде ...



Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: saroni]  
Автор mali (мама на Калина)
Публикувано22.10.03 15:19



Вярно е това, че в Метро не се допускат деца и то до 10 години. Просто такава политика си имат хората. Ако си с дете, то стои отпред при входа, където имателевизор и пускат разни детски



Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: saroni]  
Автор kopche (добро)
Публикувано22.10.03 15:20



Аз мога да ти отговоря само по точка първа от конспекта.
Виж, това не е никакъв слух, ами най-чинно си го пише на всеки Метро каталог- отзад на гърба. Там където пише и раб. време. Мисля, че беше ограничението до 7 или 10г. Не помня.
Но в понеделник видях една мама с бебе на кенгуру там. Бебето на видима възраст 3-4 месеца.




Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: Debora]  
Автор Flash_ ()
Публикувано22.10.03 15:27



Именно!
Заради сигурността на децата и спокойствието на собствениците на Метро - застраховки, обезщетения и т.н...при нещастен случай!



Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: saroni]  
Автор pavla (stastliva mama)
Публикувано22.10.03 15:34



По точка №1 са ти дали подробна инфолмация.
По точка №2. Една приятелка преди 2-3 години води сина си при доц. Тодоров и беше страшно доволна. Тя ми даде следните телефони. Частен к-т - 651071, домашен тел. 661373. Освен това доц. Тодоров работи в Исул и приема понякога там в спешен к-т/когато е на смяна/. Телефонът в Исул е 4344426.
Надявам се да съм ти била полезна.



Тема за Метронови [re: saroni]  
Автор Aglaiya (ozarena)
Публикувано22.10.03 16:05



Не пускат деца до 10 г на самоход от съображения за безопасност. Ние редовно влизаме с кенгурото и до сега не сме имали проблеми. Скоро видях един баща, горкия, с кенгуро и вътре момиченце на... може и да имаше 3 години, че и повече, краката на детето висяха до глезените на бащата майката си пазареше най-спокойно

Дано до всяко добро същество застане поне още едно


Тема за метронови [re: saroni]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано22.10.03 17:01



егати:(( е какда оставиш дете на годинка отвън само да си играе;(((там някой ги гледа децата нали? зна4и аз няма да ходя;(((баси, а мис е искаше да зяпам:(((е няма ли седалки на коли4ките като в била и ФФ?:( ще умра от яд;((
а ако я помъкнем с кенгурото може нали?хахахахаха
представям си татата с кенгуруто с 10килограмовата шаваща андрея;)))))))))

ami...



Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: saroni]  
Автор taneto ()
Публикувано22.10.03 17:20



Миналата седмица водих сина си при него на преглед за трета сливица.Беше много внимателен. Личи си, че си е специалист човека. Препоръчвам ти го, ,защото съм разпитвала за него на много места и всички /педиатри и пациенти/ са на същото мнение . Давам ти JSM му , обади се и си уговорете дата и час за прегледа.Кажи, че личната докторка на детето ви изпраща.Предполагам, че ще ви приеме в ИСУЛ /II-ра ушна клиника/, както и нас. Прегледа е 15лв. , но си струва. JSM 0888308914
Относно подутите лимфни възли и постоянната хрема най вероятно е алергия, за което ще ви се назначат специални изследвания. Но ако детето има контакт с животни/котка!!!/, то той трябва да се преустанови задължително.Много е опасно! Успех!



Тема Re: за метронови [re: saroni]  
Автор mali (мама на Калина)
Публикувано22.10.03 17:20



За съжаление никой не ги гледа. Стоиш или ти или някой друг с тях, но те-НЕ. Много е гадно, знам



Тема Re: за метронови [re: saroni]  
Автор Чepeшka (червена)
Публикувано22.10.03 17:38



Пробвай с кенгуру, макар че нас не са ни пускали така, а бебето тогава беше на около 10 месеца. Но това беше миналата година, оттогава политиката им може да се е променила. А най- тъпото беше, когато решихме да и купуваме обувки оттам и аз притичвах до входа да и ги пробвам.
Успех.



Тема Re: за метронови [re: saroni]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано22.10.03 17:46



На мен ми се струва доста опасно за малки деца там - първо как ще напазаруваш на спокойствие, като я гониш между стелажите?
А ако бутне нещо по-тежко ( не дай си боже) или се блъсне в някой от мотокарите?
Може и да се загуби - едно мъниче лесно ще се шмугне някъде, после ходи я търси.
Така че са абсолютно прави да не пускат малки деца там.
Аз го оставям моя на родителите ми и си пазарувам на спокойствие.
Това за обувките обаче е вярно - не може да ги премериш на детето, но може да и направиш хартиен отпечатък от крачето и с него да отидеш.

For my dreams I hold my life
For wishes I behold my night


Тема Re: за метронови [re: fasulche]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано22.10.03 18:29



Съгласна съм за това, но за ходещи дечица. Не мога да разбера логиката на правилото когато става въпрос за бебета в количка! Как едно бебе в количка би могло да блъсне рафт?
Да не говорим, че някои родители няма на кой да си оставят децата, за да отидат на пазар. Денис го водим навсякъде с нас, просто практически е невъзможно да го оставим. И добре, бих приела, че това е политика на магазина, но наистина да направят някакво увеселително кътче където да можеш да си оставиш детенцето докато пазаруваш, но да има кой да го наблюдава и да се грижи за него. Както в Халите например. Макар, че и това е неприложимо за малки бебета.
Все пак повечето хора пазаруват наедро в магазини като Метро. Оставят се не малки суми и се правят добри обороти. В удобство на клиента най-малкото би могло да се отдели кът за децата им. Така, че клиентите на магазина да се чувстват конфортно и да пазаруват с удоволствие.
Защото откак висях навън с детето в жегата/ а той беше с количка/, повече аз лично не съм стъпвала там и не възнамерявам да стъпя за в бъдеще. Та ако щат не да ми се обажда на домашния телефон с оферти и покани, а незнам какво да правят........

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: за метронови [re: mali]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано22.10.03 18:48



Ами за баш бебета с колички важи ли?



Тема за Метронови [re: saroni]  
Автор bela (mama)
Публикувано22.10.03 18:56



за Метро със сигурност знам че няма да те пуснат.Не пускат деца под 3годишна възраст

bebe Denislav-18.06.03



Тема Re: за метронови [re: dodo_dodo]  
Автор MoniT ()
Публикувано22.10.03 19:44



Ако нещо подобно се случи в Канада, вероятно ще гръмнат всички медии. Не мога да си представя да отида в магазин и да ми кажат, че не мога да вляза с детето си. Ако това е тяхната политика, би трябвало да имат място за децата, за да може родителите да си пазарят. Иначе е нарушение на човешките права, дискриминация на основата на това, че имаш дете(!) и изобщо, според мен е абсолютно недопустимо.
МониТ



Тема Re: за метронови [re: dodo_dodo]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано22.10.03 21:16



i nie taka;(няма на кой да я оставяме...:((гледаме излишнод а не я оставяме на бава4ка, защото и без това този семестър имам много лекции....... ани може да ходи ,но в коли4ка седи и едва ли ще я пусна да бута и блъска;) абе да си призная аз като отидох з а 1ви път там,само 1ж съм ходила-за стол4ето за кола...и така ме достраша като видях къде се възвишават складовете;( ами ако ми падне телевизор на главата......................???!!!!!

ami...



Тема според меннови [re: MoniT]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано22.10.03 21:19



е супер тъпо направено това метро с тея складове нагоре в небесата;(((ужасно е!!!то не само за деца е опасно, ами из а възрастни...може да полу4иш винаги по някоя кутия, обувка ,да не говорим за нещо по-тежко , върху главата, особено както смъкват с онези смешни коли4ки:)
помня ,4е когато отидохме тамз а стол4ето една жена събори едни кутии с храна.....а беше определено на пове4е от 10..........

ami...



Тема Re: за метронови [re: dodo_dodo]  
Автор fasulche (zelenichko)
Публикувано22.10.03 21:24



Виж това е вярно - и аз мисля, че са длъжни да направят детски кът и то доста стабилен, като се има предвид колко хора пазаруват оттам.
Чудила съм се защо не саго направили, но явно им е все тая - оборот имат и то огромен.
А според мен дори бебе да е в количка, ако се засили някой идиот с онея огромните колища с техника например или онея идиотски мотокари, които карат като полудели из магазина ?Аз не бих го завела моя син, защото ме е страх от такива работи и си го признавам най-почтено.

For my dreams I hold my life
For wishes I behold my night


Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: taneto]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано22.10.03 21:28



да, днес я заведох и той каза, 4е не е възплаителен процес, 4е според него е алергия, предписа ми капки за нос и капки през устата...каза, 4е било много рано да се установи от какво то4но е алергията:)поне ми олекна, 4е не е нещо гадно:))

ami...



Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: saroni]  
Автор irina ()
Публикувано22.10.03 22:03



Ако искаш ми дрънни един телефон и я остави Ани у нас няколко часа. Нямаш никакъв проблем. Ще се справим с баткото с двете бебета.

бате Симеон - 11.07.1991
бебе Павел - 08.05.2003


Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: irina]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано22.10.03 22:10



благодаря много, много си мила, но нямаш си на идея що за 4удо е тя;)))пък и ве4е разбира и ще пла4е;(а и на мен няма да ми е спокойно да ви ангажирам с това малко динозавър4е;)))))))))))))))))благодаря за предложението:))))
татата сам ще отиде до метро:))))не мие толкова наложително засега:))))))))

ami...



Тема Re: за Метронови [re: bela]  
Автор magi_sveta (непознат)
Публикувано22.10.03 22:44



Tova za decata go pi6e na vhoida na magazina, no az li4no vseki mesec pazaruvam s beba 6m, na tja e v kenguru, posle njama da ni puskat.



Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: saroni]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано22.10.03 23:35



Последните няколко пъти като ходих в Метро - Люлинския, вътре се шматкаха дечурлига от всякакъв калибър. Ние бяхме с Ива (как иначе), която си спинкаше в кенгуруто и никой не ни спря. Даже бяха разтурили детския кът на входа, а и телевизора го нямаше. Незнам дали е било нещо извънредно, но си го отбелязах наум като подобрение. Но като чета мненията ви, може просто да съм улучила някакъв особен момент, защото едва ли съм последната, която е ходила там (за последно бях преди 10-ина дена). Иначе, наистина е страшно неприятно да не можеш да влезнеш с детенце



Тема Re: за Метронови [re: bela]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано23.10.03 11:57



Veche dva pati hodihme na metro s nashichkia (3 meseca) - s kenguru, i nikoi ne ni e spiral...

Just a genius



Тема Re: за метронови [re: fasulche]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано23.10.03 12:17



Ами да, опасно си е, няма спор. Но и застрашаващите с височината си рафтове, и тези мотокари за които говориш и хвърчащите предмети и стоки са проблем на магазина. Да си го обезопасят бе! Аз за какво си плащам?Ама то не може да искаш да лапаш пари от въздуха и да се опитваш да минеш с минимум разход. Ами то по тази логика ако и на главата на някой възрастен се стовари цял щендер, може да го остави на място, не е ли така?
Но МониТ е абсолютно права! Това си е чиста дискриминация. В края на кращита детето ми не е куче, за да има забрани за достъп и да го държа навън!
Извинявай, да не си помислиш само, че на теб се карам. Не, просто се ядосвам като се сещам за този тъпизъм дето са го измислили за децата! Кретени!

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: за метронови [re: dodo_dodo]  
Автор dara (osobena)
Публикувано23.10.03 12:40



Тази забрана за влизане с деца е една от основните (да не кажа основната) причина да не стъпвам в Метро. Аз няма на кой да си оставя децата. И да имаше, не виждам кое го налага. Има поне 10 други хипермаркета, от които спокойно мога да си пазарувам с децата. Хората са измислили специални колички или са изградили детски кът. Това си е пълно безобразие и аз Метро ги бойкотирам здраво. Там и с топ не можеш да ме завлечеш.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: 2 въпрост4ета -за Метро и за доц. Тодоров;)нови [re: saroni]  
Автор titi111 (непознат )
Публикувано23.10.03 13:30



Здравей! По въпроса за Метро сигурно вече си разбрала че стоките по рафтовете са подредени доста на високо и за да не падне нещо върху главите на децата не ги пускат.
По въпроса за УНГ не го познавам този доктор но съм водила моя син при един страхотен специалист /незам дали е доцент/ д-р Улевинов се казва и работи в детска клиника към МА ето ти координатите му ако решиш да се свържеш .Не съм ходила скоро и не знам колко струва сега прегледа /но мисля да ходя тези дни поради същия проблем/

Ето координатите МА детска клиника УНГ кабинет 1етаж понеделник и сряда от 15 до 17 часа 9516996 вътр 429 или просто питай телефона на 144 Успех



Тема Re: за метронови [re: dodo_dodo]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано23.10.03 13:53



И мен това в Метро много ме дразни. Ето сега в събота ще ходим и искам да купуваме на Вики яке и пантофки. И се сещам, че ще притичвам до входа, за да ги мерим. Тъпо е, че не пускат, ние много пазаруваме от там - един път на месец да кажем. И все оставяме децата на нашите, които са в Младост, така че ни е сравнително удобно. И аз съм съгласна, че е ограничаване на правата и то само с оглед на техните интереси, за да им е по-лесно. Иначе трябва да плащат и на 1-2 каки да гледат децата, което явно им се вижда много. А го има вече на доста места и така и трябва да бъде. Мисля, че основният проблем е, че Метро така или иначе се води предимно магазин за пазаруване на едро, т.е. предимно от търговци. И това му е разликата с Билла и Фантастико, където спокойно може да си отиде мама с количката и да си пазарува. В Метро се ходи само с кола, товариш много неща и така.



Тема Re: за метронови [re: dara]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано23.10.03 14:01



Ами разликата с другите хипермаркети е цената. Съществена разлика за много хора. Не съм виждала другаде по-ниски цени на всичко, освен ако не е на специална промоция и даже и тогава не винаги успява да слезе по-ниско. А на тези от МЕТРО не мисля, че изобщо им пука за майките с деца, защото просто не това е основният им контингент като оборот, а търговците. Докато другите хипермаркети според мен разчитат много на майките с количките. Така че нямаме избор



Тема Re: за метронови [re: Millena]  
Автор dara (osobena)
Публикувано23.10.03 15:11



Е, аз съм късметлийка и цената не е основен мотив при мен. Щом не мога да пазарувам с децата, значи няма изобщо да пазарувам. А и в София може да е някаква по-забележима разликата в цените, но поне тук, в Пловдив е пренебрежима.

Абе, Метро ли е, не ми го хвали. Те са натрупали цял керван черни точки при мен и аз просто не ги харесвам. Ако трябва ще обиколя 5 други магазина и ще си влача цялото семселе с мен, но в Метро ще пазарувам, когато света се свърши.

Иначе за останалото съм напълно съгласна с теб - майките с деца са им последна грижа и определено не разчитат на семейните домакинства да им съставят основния обем оборот.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...

Редактирано от dara на 23.10.03 15:12.



Тема Re: за метронови [re: dara]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано23.10.03 17:47



Ами в някои случаи и тук са пренебрежими, но за пакет Памперси разлика и до към 2 лв ми се е случвало, което при 2 бр малчугани не е малко! И други.
Теб явно много са те разочаровали там. Мен тук ме дразни само проблема с децата. Е, разбира се самият магазин не е така приветлив с тези стелажи и т.н, но както казах аз го възприемам като склад, а не магазин и така всичко си е на мястото.



Тема Re: за метронови [re: Чeтa]  
Автор mali (мама на Калина)
Публикувано23.10.03 17:58



И за баш бебета, дори и с кенгуруБяхме на скоро с една приятелка, бебето е на 4 месеца и не ни пуснаха. Не можело! Независимо дали е на ръце, в количка или кенгуруТова е, какво да се прави



Тема Re: според меннови [re: saroni]  
Автор mali (мама на Калина)
Публикувано23.10.03 18:02



Не само, че всичко е на високо, ама и никой от клиентите не спазва какъвто и да е ред. Не стига, че между полиците са паркирали електрокари и един куп кашони, а и някои като си вкарат там и количките.... не можеш дори и да минеш, камо ли да си вземеш нещо



Тема Re: Метронови [re: saroni]  
Автор blondine (непознат )
Публикувано27.10.03 17:35



Метро е предимно магазин за пазаруване на едро, т.е. за търговци!!!![[




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.