Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:21 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема нощно хранененови  
Автор jojo (непознат )
Публикувано08.10.03 16:57



Моля ви кажете ми докога ще си иамме нощно хранене? Беба е почти на 3 месеца и няма никакви изгледи да спре да яде нощем. Преди се будеше по късно към 4-5ч, но от няколко седмици почна да се буди в 1-2ч, а снощи даже в 12.30ч. Аз никога не съм я хранила в 12ч, оставях ч когато се събуди нощем. Пробвала съм с вода и биба, но биба въобще не искаме, а шишето с вода или чай го блъскаме с език. Какво да правим?



Тема Re: нощно хранененови [re: jojo]  
Автор e_u (непознат)
Публикувано08.10.03 17:20



nashte bebki sa na edna vazrast yavno.Raia(17.07.03) sashto se budi noshtem oshte.Tia e na svoboden rezim i sam ia ostavila tia da vodi.Vse po chesto hapva po 5 pati na denonoshtie,no ima dni v koito iade i po 6.Propuska si hapvaneto obiknovenno v 12h,no se budi kam 3 da papa.Veche obache se opita na niakolko pati da si propusne i noshtnoto papane taka pravi palza ot 8 do 5 ili 6 sutrinta,koeto e napravo geroistvo.
Znam (taka mi kazvat vsichki poznati s bebeta na svoboden rezim)che niakade kam 3-4meset spirat okonchatelno da se budiat noshtem(a poniakoga i poveche)
+tova te sa na periodi s rezimite si,iskam da kaza che e normalno da se izmestvat chasovete.
V parka edna mama kaza che se preborila s noshtnoto papane,kato ostavila 6 mesechnoto si bebe da plache dve noshti (to plakalo okolo chas)i ot tretata to prestanalo da se budi.Yavno i tova e nachin v edin moment.
Na men ne mi prechi da ia karmia prez noshta,zatova i ne me pritesniava che se budi oshte.
Mislia che e hubavo da i dadesh oshte vreme na bebka



Тема Re: нощно хранененови [re: jojo]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано08.10.03 17:39



По колко мляко яде на едно хранене? А колко тежи?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: нощно хранененови [re: Чeтa]  
Автор jojo (непознат )
Публикувано08.10.03 17:45



Аз я кърмя и незнам колко си изсуква, но я храня не повече от 15мин /така ни инструктира докторката/ Честно казано вечер понякога я оставям повече само и само да не се буди, но май само я заболява стомахчето повече, защото и колики си имаме още. На всичкото отгоре неиска да пие нито вода нито чай, преди като беше топло пиеше и то доста до 200мл стигаше, а сега въобще не иска.
Преди две семици тежеше 5430кг - нормално според книгите.



Тема Re: нощно хранененови [re: jojo]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано08.10.03 18:17



Щом се буди, явно има нужда от нощното хранене. Моят син го отказа сам към средата на 2-рия месец, но той се роди едър. От тогава последното му ядене е в 23 и после се буди около 8.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: нощно хранененови [re: jojo]  
Автор summer ()
Публикувано08.10.03 20:03



Никой не може да каже докога ще имате нощно хранене, защото всяко бебе е различно. Чувала съм за бебета, които спяли през нощта, но съм чувала и за деца, будещи се нощем и до след 3 годишна възраст.
Нормално е и да минава през периоди, когато се буди повече. Около 3 месечна възраст бебетата имат период на бърз растеж, когато сучат по-често - най-вероятно затова се буди. Аз не съм привърженик на приучаването на бебето да не се буди като го оставяш да плаче. Смятам, че след като се буди, има някаква нужда.



Тема Re: нощно хранененови [re: summer]  
Автор coockie ()
Публикувано08.10.03 20:39



ama taka ami!!! I az taka si go karmeh no6tem 4ak dokato se otbi drebosa4kov. &tom mu se papa, da papa. Takiva inkvizici s rev.... neee....


Jordan Joakim 11. 01. 2003

Тема Re: нощно хранененови [re: Чeтa]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано08.10.03 23:12



Мойта дъщеря го отказа на година и 7 месеца, синът ми и той около тази възраст да е бил, когато е спрял да пие мляко нощем!
Нямам никакви проблеми с даването на мляко (т.е нямах ), дори го предпочитах! Една бутилка мляко и спокойствие цяла нощ, отколкото да ставам да пълня 4-5 бутилки с вода и някъде към 4-5часа да се окаже, че трябва и дете да преобличам и легло да оправям, защото са подгизнали от пикано.
Така и не се престраших да ги оставям "да реват 2-3 нощи" за да се отучат от пиенето на мляко примерно.



Тема Re: нощно хранененови [re: summer]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано08.10.03 23:16



Точно така! Докогато иска! Щом с друго не се успокоява, значи има нужда от мляко. Това не е някаква прищявка или нещо вредно, та да се отучва!



Тема страх ме е [re: jojo]  
Автор jojo (непознат )
Публикувано09.10.03 11:46



Засега докато кърмя и на мен не ми тежи нощното хранене, но се страхувам че Беба ме ползва вместо биберон и дори да не е гладна като я сложа на гърдата заспива.АМи като ми спре кърмата? :(




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.