Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 06.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как стана бебчо при вас?нови  
Автор Devina (непознат )
Публикувано08.10.03 22:42



Здравейте, мили майчета

Доста често посещавам вашия клуб и ви се възхищавам, колко сте мили и добри

Ние със сапруга ми вече взехме "генералното решение" да си имаме бебче . Много бих се радвала ако споделите как стана при вас, колко време отне, има ли някаква специална подготовка преди това и т.н.

Аз честно казано доста материал изчетох за зачеването и всичко ми изглеждаше много лесно, но сега ми е такава каша в главата

Още веднъж, бих се радвала да споделите вашия опит Благодария ви предварително!

Поздрави!



Тема Re: Как стана бебчо при вас?нови [re: Devina]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано08.10.03 22:53



ЗдравейПри нас първият път стана напълно случайно и ненадейно. Беше изненада и затова никакви превантивни мерки не бяхме взели. Но всичко си беше ОК
Вторият път сега беше планирано - напълно съзнателно и умишлено. Стана от първият път след изчисляване на дните на овулацията
Превантивните ми мерки се изразяват в посещение на зъболекар, който ми стегна зъбите. Също и на гинеколог. Все се канех да започна фолиевата, така и не успях....Цигарите и алкохола спрях едва след забременяването.
Това е с две думи
Успех на вас

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Как стана бебчо при вас?нови [re: Devina]  
Автор Devina (непознат)
Публикувано08.10.03 23:15



Благодаря за отговора

На зъболекар вече ходих. Имам час за гинеколог за другата седмица. Също така ще ми правят тест да видят дали сам ваксинирана за Рубеола. Фолиева киселина вече започнах да вземам. Ох... обаче цигарките са ми малко проблемни , но за сега поне ги намалих.

Дано не ни отнеме дълго време, че вече искам да имам голяяям корем, а после да гушкам едно (а може и две) малко, сладко бебче.



Тема Re: Как стана бебчо при вас? [re: Devina]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано08.10.03 23:15



Здравей.
Поздравления за решението!
При нас стана за около 3 месецаНямаше специална подготовка,освен че спрях цигарите.
Желая ви успех и скоро да се похвалиш



Тема Re: Как стана бебчо при вас?нови [re: Devina]  
Автор belyata (olele)
Публикувано08.10.03 23:20



докато обяснявах на любимия че бебета не стават току-така, че може да има и усложнения .... и хоп бебе - 1 от 1
това отговори на дългогодишните ми притеснения, че може да се окаже дело трудно.... но не .....
интересно, че той беше убеден в противното
така че пропуснах подготовката...

http://community.webshots.com/image5/3/65/53/65036553aSnSBj_fs.jpg


Тема Re: Как стана бебчо при вас?нови [re: belyata]  
Автор solecito (непознат )
Публикувано08.10.03 23:38



При нас беше пълна изненада,
мислехме да правим бебок догодина, а то се оказа че сте имаме бебе тогава.
Аз спрях цигарите преди 3 години, реших да послушам мойта баба, която само ми казваше че не е хубаво това пушене, че трябва за бъдещите ми деца да мисля. Много съм и благодарна сега.
С Божата воля даваме лека полека напред, аз току-що влизам в трети месец.
Успех и бъди оптимист!!




Тема Re: Как стана бебчо при вас?нови [re: Devina]  
Автор Biba (модератор)
Публикувано08.10.03 23:41



Поздравление за решението.

И нашето беше планирано, но не съм правила предварителни подготовки (цигарите ги спрях преди 5г.). И аз като Белята се притеснявах, че ще трябва много да чакам, но и при нас се получи от раз, въпреки че до последно ми се струваше невъзможно да е толкова бързо. Е, за всеки случай преди това си изчислих деня на овулацията и в дните покрай нея бяхме особенно старателни...




Тема Re: Как стана бебчо при вас?нови [re: Devina]  
Автор mali (мама на Калина)
Публикувано08.10.03 23:41



При нас всичко беше планирано и обмислено, и разбира се много желано
Успех!


Цели се в луната, дори да не уцелиш ще попаднеш сред звездите


Тема Re: Как стана бебчо при вас?нови [re: Devina]  
Автор assam1 (новак)
Публикувано09.10.03 00:00



Без " генерални решения ", просто се радвай на секса. Пък ако е речено бебето само ще си дойде. Не се самонавивай, ако можеш. Още по-малко говори пред съпруга си за своите бързи очаквания. Търпение и здрав секс.



Тема Re: Как стана бебчо при вас?нови [re: Devina]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано09.10.03 08:59



Ние решихме да си имаме бебче, аз започнах да пия Матерна, обаче бебето все не ставаше и не ставаше. Вече започнахме да се чудим дали нещо не ние наред. Аз пих витаминките 1 месец и ги спрях. Решихме, че няма да си даваме много зор и когато стане. Така минаха 11 месеца. Когато ми закъсня, не смеех вече да се надявам, но тестът се оказа положителен. За по-сигурно след 2 дни си направих 2-ри, също + и вече бях сигурна, че съм бременна.


Teзи които не умеят, критикуват


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.