Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Няколко въпроса за микровълновата.нови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано29.09.03 18:13



Готвите ли на бебето в микровълнова фурна, само варите или само притопляте?
Ако да, какви манджи, пюрета?
Мислите, че е вредно готвенето и притоплянето, дали се разрушават някои ценни вещества?
Свеки е против да готвя в нашата, а аз съм определено фен.
Вие какво ще кажете?



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Няколко въпроса за микровълновата.нови [re: Чeтa]  
Автор _witch_ (magic)
Публикувано29.09.03 18:56



и аз съм фен Размразяване, изваряване, претопляне, готвене и каквото се сетиш - всичко което си правиш на котлона. Не мисля, че е вредно - свекито ти си има мнение - не е нужно да се бориш да мисли като теб - стига да не ти налага нейното и да не ти се мотае много из кухнята



Тема Re: Няколко въпроса за микровълновата.нови [re: Чeтa]  
Автор mali (мама)
Публикувано29.09.03 20:05



Много е удобно и бързо, но аз не знам как да готвя, защото изгубихме при преместването инструкциите за употреба, а всяка фурна си има определени програми, градуси и т.н. А за нарушаването на ценните витамини- не знам, май е по-добре от варенето.

Цели се в луната, дори да не уцелиш ще попаднеш сред звездите


Тема Re: Няколко въпроса за микровълновата.нови [re: _witch_]  
Автор bibi (вярваща)
Публикувано29.09.03 20:09



Аз също харесвам много микровълновата фурна, голямо удобство, спествява време, убиват се бактериите. И не мисля че е вредна дори смятам че някои витамити се запазват, защото не вариш продължително време. На свекито много внимание не обръщай, те са за това все да ни съветват като "по-вещи" в живота!!!



Тема Re: Няколко въпроса за микровълновата.нови [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано29.09.03 22:04



Определено за микровелето. Правя кисела в нея, даже няма нужда да разбъркавам. Млякото си го правя предварително и го държа в хладилника, после само вадя и топля . Когато правя пюрето ползвам микровълновата да сваря например чушката или спанака. Абе, голямо удобство си е. Не знам защо има мнение, че микровълновите са вредни



Тема Re: Няколко въпроса за микровълновата.нови [re: Чeтa]  
Автор snezha ()
Публикувано29.09.03 22:51



Както всяко нещо микровълновата печка си има плюсове и минуси. Аз лично не съм фен на микро вълните и не ги използвам за готвене на бебешки манджи.



Тема Re: Няколко въпроса за микровълновата.нови [re: Чeтa]  
Автор edna_mama ()
Публикувано29.09.03 23:59



Аз не готвя в нея, може би по навик. Но иначе - размразяване, преваряване на вода, притопляне - категорично само с микровълновата.



Тема Re: Няколко въпроса за микровълновата.нови [re: Vache]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано30.09.03 09:27



Я кажи как вариш в нея? Колко вода слагаш? В какъв съд (дълбок плитък)? Захлупен ли е с капак? За колко време се сваряват зеленчуците? Ако се сетиш още нещо...?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Няколко въпроса за микровълновата.нови [re: Чeтa]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано30.09.03 10:31



ние пък сме протива мировълновата;) никога не сме ползвали, не искам и да ползваме...няма да обяснявам защо...вси4ки сте наясно защо:)))))
и все пак въпрос на ли4ен избор:)))))))

ami...




Тема Re: Няколко въпроса за микровълновата.нови [re: Чeтa]  
Автор zarra (термин 20.12.03)
Публикувано30.09.03 10:59



Аз (макар че още не сме се родили:) съм фен на микровълновата и със сигурност ще я използвам приготвяне на храната за бебето. Не знам доколко се запазват витамините в храната (при варене със сигурност не), но всичко вредно измира. Съпругът ми е физик (моля не се смейте) и от него знам тези неща. Добре е след като се извади храната от фурната да се изчака около минута да й се "наместят атомчетата".
Ина4е нашата си има програма за зеленчуци и 1 кг картофи се сваряват (с много малко вода дори да не ги покрива) за 13 мин. Въобще във тази фурна не се готвело с много вода, защото няма нужда да се вари, а водата поглъщала много енергия за да се затопли, което обезсмисля нещата ако се търси бързина на готвене.
Съдът е добре да е с похлупак, защото понякога пръска. Аз използвам Йени, те обикновено са с капаци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.