Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:50 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Към майките на бебчовци с алергиинови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано26.09.03 08:50



Здравейте!
Понеже сме с един и същ проблем (алергията към белтъка на кравето мляко) имам няколко въпроса към вас.
Искам да ви попитам, давате ли кисели на бебчовците? Ако да, как ги правите? С адаптираното мляко ли? Нали Фризопеп-а става горчив след като го разтвориш в гореща вода, как се справяте с варенето, ако ползвате адаптирано мляко? Мисля, мисля, и нещо не мога да разбера как става тая киселска работа. А нишестето царевично ли трябва да е или може и пшенично? Въобще какво нишесте ползвате?
Третият ми въпрос е каква мазнина мога да сложа в зеленчуковите пюрета, тъй като маслото е изключено?
Много ще съм благодарна да ме просветлите!

п.с. Бо навършва 4 месеца след 4 дни.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Извинявай за тъпия въпрос, но досеганови [re: Чeтa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано26.09.03 09:31



не знаех, че бебо е алергичен.... Явно съм пропуснала темите.

Та как разбрахте, че е алергичен? На тази възраст тестовете за алергия са неприложими ?



Тема Re: Към майките на бебчовци с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано26.09.03 09:34



Това е моята рецепта (за кисел малко над 200 гр)

В около 160 мл студена вода разтварям 3 равни чл царевично нишесте и 1 равна чл захар. Слагам на котлона и бъркам непрекъснато до получаване на мехурчета. Свалям от огъня и добавям половин бурканче плодово пюре на Ганчев. Пюрето ми стои в хладилника и така сместа се охлажда веднага. Разбърквам и слагам 4 мерителни лъжички Фризопеп. Оги много го обича този кисел. Ако пюрето е по-рядко, слагам малко повече нишесте.

Приятен апетит!



Тема Re: Към майките на бебчовци с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано26.09.03 09:51



Правилно са ти казали, след като сместа поизстине добавяш млякото. Такава е процедурата и за зеленчуковите пюрета (подгряваш без млякото и после го добавяш). На този принцип може да приготвяш на Борис мляко с ориз, след време грис (след 7-8 месец).
Нишестето трябва да е царевично, защото пшеничното има глутен, който в нашия случай се въвежда по-късно от обикновеното.
А иначе пюретата на Ганчев са достатъчно нишестени та може напълно да ти заместят кисела
Ако имаш пресни плодове - прибавяш ги малко преди да свалиш нишестето от огъня (ако променят цвета си на въздух) и след като свалиш нишестето от огъня за всички други плодове.



Тема Re: Извинявай за тъпия въпрос, но досеганови [re: danii]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано26.09.03 10:53



Ами изрина се - започна от бузките, после по телцето, по крачетата и ръчичките. После се появиха едни плюски като лишеи с големината на монета тук таме + запек. Ходихме на кожен, той каза да се мажем с едно овлажняващо кремче, щото освен обрива и кожата му беше станала адски суха, но крема не подейства та направихме консултация с една педиатърка, която се оказа в комисията в която изписва протоколите. Тя каза, че е алергия и да започнем Фризопеп. Е започнахме го и още на следващия ден имаше подобрение и така за 1 седмица обрива изчезна и кожичката пак стана нормално суха (че по едно време се лющеше като за световно). Откакто сме на това мляко няма обрив. Не съм сменяла козметика, нито прах за пране, така че отпада да е било от тях, а и от тогава също не съм ги сменяла и обрив няма.
Мисля да направим кръвен тест като навърши 6 месеца.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Към майките на бебчовци с алергиинови [re: Teди]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано26.09.03 10:54



Благодаря ти!
А каква мазнина използваш за зеленчуковите пюренца? Или без?



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Към майките на бебчовци с алергии [re: Ancheto*]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано26.09.03 10:57



Отделно ли се прибавя сухото мляко или първо се разтваря във вода?

Ще имам предвид за пюретата на Ганчев



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Извинявай за тъпия въпрос, но досеганови [re: Чeтa]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано26.09.03 11:10



Питам, защото винаги ми е много странно, как определят алергия без тест. А изчезването на обрива може и да е просто съвпадение....... Макар че както пишеш твърде вероятно Бо действително да е алергичен.

Преди 2 години близо, ей така на око ми казаха, че съм болна от Сифилис, пък то се оказа че имам алергия към аналгин, която доказаха и с тест по-късно. Отивам на кожен и оня от вратата взе да ми се подхилва - от кога не ти е правен васерман? ме пита ................ Бях много набрала, защото аз ползвам презервативи за контрацепция и няма как да съм лепнала подобна болест. После ми се извинява "кожното светило" - някакъв варненски професор беше.



Тема Re: Към майките на бебчовци с алергиинови [re: Чeтa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано26.09.03 11:23



Просто го добавяш в самият готов кисел като изтине, то си се разтваря веднага и си става супер.
А Ганчев и аз мислех да ги ползвам направо като кисел, но Катето го повърна, та не повторих.

Маслото съм ти казвала как се обработва първо, но това чак 8-мия месец. Засега няма нужда от мазнина, Фризопеп-а си има всичко. На Катето хемоглобина е 140

Нишестето - царевично, Анчето добре ти е обяснила защо



Тема Re: Извинявай за тъпия въпрос, но досеганови [re: danii]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано26.09.03 11:23



Да бе, тия диагнози на оки ги знаем
Освен обрива, изчезнаха и плюските, малко по бавно, но и тях ги няма вече, та за това си мисля, че е алергия. Не съм 100% сигурна, но докато не се докаже предпочитам да го третирам като алергичен и да го пазя. А е възможно да е алергия, защото нашия татко като малък е имал астма на алергична основа и алергия към полени и е много вероятно Бо да е наследил нещо та страх лозе пази.



Teзи които не умеят, критикуват


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.