Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Готови или домашнинови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано23.09.03 11:29



пюрета е по-добре да се дават на бебчовците? Вие какви предпочитате? Заслужава ли си да се бъхтиш да приготвяш домашни, като готовите ще излязат на горе-долу същата цена?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Готови или домашнинови [re: Чeтa]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано23.09.03 11:32



Ами домашните винаги са за предпочитане, обаче аз съм давала много плодови и зеленчукови готови. Плодовите на Хаме например са супер, знам, понеже аз също си хапвах от тях:) Иначе пюре с месо не съм давала нито веднъж, морях се да ги правя сама:)))))



Тема Re: Готови или домашнинови [re: Чeтa]  
Автор ET (Dementor)
Публикувано23.09.03 11:52



домашните има повече шанс да ги яде, изобщо няма да коментирам, че знаеш какво слагаш, а не се доверяваш на етикети



Тема Re: Готови или домашнинови [re: ET]  
Автор pavla (stastliva mama)
Публикувано23.09.03 12:02



Ние сме на готови - Ганчев, защото аз работя и не ми остава много време, камо ли пък да правя пюрета. Предполагам, че е въпрос на личен избор и възможност. Божидара харесва готовите пюрета и досега не сме имали проблеми нито с плодовите, нито със зеленчуковите. В края на този месец ще видим как ще приеме месните. Колкото до това какво слагат вътре - не можем да бъдем абсолютно сигурни, но все пак детските храни са под наблюдение...



Тема Re: Готови или домашнинови [re: Чeтa]  
Автор MM (za mama)
Публикувано23.09.03 12:10



Аз съм за домашните. Според мен изобщо не е бъхтане, особено в началото когато бебето яде някакви микроскопични количества. Правя ги, замразявам ги (в началото ги слагах във формички за лед и после в найлонови пликчета за фризер и така ми беше много лесно да вадя малки порции, да смесвам 2 или 3 вида зеленчуци и плодове и т.н.). Сега с манджите е същото, но по-малко замразявам защото вече постепенно започваме да преминаваме на храната която хапват мама и тати - само отделям преди да съм сложила сол или нещо лютиво ако ще слагам.

Но от време на време се е налагало и съм давала готови. Все пак, добре е да свикне и с тях за да не откаже в случай че няма друго за ядене.

За мен лично, дори и най-прехвалените и с високо качество готови пюрета и храни в бурканчета са далеч по-малко вкусни от прясно приготвени пюрета в домашни условия. А аз съм на мнение че никога не е прекалено рано да започнеш да развиваш вкус (и желание) за 'истински' , добри на вкус храни.

А и констистенцията на готовите пюрета, особено за началните месеци е винаги много гладка, аз също пасирах съвсем гладко в началото, но постепенно започнах да оставям и по-едри части. Като ги правиш сам/а можеш да контролираш много добре консистенцията и детенце свиква от доста по-рано на по-едра храна.



Тема Re: Готови или домашнинови [re: Чeтa]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано23.09.03 12:16



Обикновено педиатрите препоръчват захранването да става с готови пюрета ОСОБЕНО ТЕЗИ С МЕСО! Това е от гледна точка на балансирането на съставките с тях и евентуално заради технологията на приготвяне (варят се под налягане без достъп на въздух). Не веднъж съм споделяла, че следвам съветите от книгите на проф. д-р Лиляна Трифонова "Хранене на беето" и "Хранене на детето" и съм доволна от резултата.

Захраних Крис изцяло с готови пюрета и когато заместих напълно млякото на обедното хранене с пюре и беше опитал почти всички варианти от готовите пюрета, започнах да му правя пюретата вкъщи. Няма спор, че те са по-вуксните или поне синът ми така мисли! А и хич не е хамалогия - готвя му 2-3 пъти седмично. Като насипя пюретата още горещи в бурканчетата, те сами се вакуумират и спокойно изкарват 3-4 дни в хладилника (не замразявам нищо). Едно готвене ми отнема около час, час и половина - вечер не е проблем. Зареждам тенджерата под налягане и докато вечеряме манджата се е сварила. Пасирам, пресипвам в бурканите и след 15-тина минути прибирам в хладилника. Още повече, че така правя супа и пюре наведнъж. Иначе това със супата става направо смехотворно - по 30-50 мл на ден ... Сега отделям редичко от зеленчуковото / месното пюре и съм готова.

Продължавам да купувам плодови пюрета, защото няма начин да му осигуря разнообразие от всякакви плодове по всяко време на годината. А и няма как иначе да опита манго, папая и др. такива екзотики. Има страхотни пюрета на Хаме и Семпер. Някои на Ганчев също стават. Използвам готовите плодови пюрета предимно за следобеднтоо кисело мляко - смесвам млякото, бисквити и пюре. ПОнякога слагам и лъжица заквасена сметана. Ако видиш за колко време лъсва дъното на купичката...

Не искам да навлизам в спор дали наистина готовите пюрета с толкова добре контролирани, колкото се твърди. АЗ ЛИЧНО вярвам, че германците, датчаните и американците трудно биха се решили да нарушат изискванията особено когато се каса е за деца. У нас е по-възможно, но все пак ...

Пътят към ада е постлан с добри намерения

Редактирано от Cпacka на 23.09.03 12:22.



Тема Re: Готови или домашнинови [re: Чeтa]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано23.09.03 12:22



аз бях пускала такава тема с много коментари но накрая пак не стигнахме до извод- това го решава майката сама за себе си- едни предпочитат да вземат готови защото са проверени ;други предпочитат домашни защото знаят какво са сложили ... и така...
същия въпрос стои и за кухните... дали да взимаме от кухнята или да готвим...и аз се чудя...


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: Готови или домашнинови [re: Чeтa]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано23.09.03 12:29



Домашно приготвени.



Тема Re: Готови или домашнинови [re: Чeтa]  
Автор arrows (оранжева)
Публикувано23.09.03 12:41



Аz предпочитам готовите пюрета,zащото каквато съм готвачка никога няма да му го сготвя нито толкова хубаво,нито толкова раzнообраzно.
Някоя мама каzа zа консистенцията на пюретата.не е вярно,че са само добре пасирани.Тея zа след 6 месеца са с цели макаронки или фиденца вътре,а тея zа след 8 месеца са с наряzани zеленчуци и цели макаронки и пр.За след годинка и zа след годинка и половина приличат даже повече на манджички (тях все още не сме ги яли).
А плодовите пюренца са с наряzани плодчета вътре...
Говоря zа Алете,Хипп,Миласан и Бебевита.Ганчев няма да ги коментирам.Янис опита няколко като си бяхме в БГ и му се повдигаше толкова много,че нямаше начин да му го набутам в устата.Затова пък лапаше като невидял супата,пщрето и кисела от детска кухня...Ама тука zа съжаление няма такава...

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ


Тема Re: Готови или домашнинови [re: Чeтa]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано23.09.03 12:53



ЗеленЧуковите му ги правя аз,като ги с,есвам с малко формула ,за да им подобря вкуса.ИнаЧе на мен не ми харесват,но Дани ги яде(но май не с голямя охота)Тях ги използваме само ако инцидентно сме останали без приготвено пЮре или сме навън.ИнаЧе и аз правя по-големи колиЧества и замразявам.Плодовите ги купувам,тях ги харесва много,пък и има голямо разнообразие от съЧетания.ПредпоЧитам Нестле и Херо бейби.


DANIEL


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.