Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Захранване със зеленчуково пюре?нови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано18.09.03 20:18



Моля ви, обяснете ми как се извършва захранването със зеленчуково пюре. Количество (мляко колко, колко пюре), начин на приготвяне? Как постепено се замества млечното хранене със зеленчуковото пюре? След захранването по колко пюре трябва да изяжда бебето? Слага ли се мляко пак или става изцяло зеленчуково?
Изобщо как става цялата работа??? Хич не ми е ясно



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Захранване със зеленчуково пюре?нови [re: Чeтa]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано18.09.03 21:22



Я аз да кажа, понеже нали сме малко по-напред от вас :)))

Значи първи ден - лъжичка две пюре.
Втори ден - два пъти повече и т.н. Аз тая процедура я карам за по 3-4 дена, докато не започне да си яде цялото количество. По книгите пише да се проточи 10 дни.
Може ти да му пасираш, може и готови. Аз правя и двете. А готови купувам на ХИП без мляко (ранни моркови, ранни моркови с картофи, зеленчуци асорти) понеже слагам кърма. Инак къщните са от картофи, червени, зелени чушки, тиквички, лук, карфиол и каквото там още се сетя. Ако стане гъсто - го разреждам със сок от морков, ама не много, че нали слагам и кърма. Иначе се слага адаптирано мляко. А има и готови с мляко, поне на ХИП де. Понеже Ганчев ги опитах и бляк... по-добре аз да правя ако нямам пари да купя бурканче ХИП. Съотношението ми е общо взето едно към "кесирим", ама горе-долу - две трети пюре и една трета мляко. Първите дни като ядеше само по няколко лъжички, после си доцокваше млякото, ама от два три дена не иска да цока след пюрето - значи му стига. Изяжда почти цяло бурканче ХИП (то е от 125 гр), значи около 100 гр и започва да се плези за да не мога да му пъхам лъжицата в устата :) Зеленчуковото пюре винаги се прави с мляко (кърма, адаптирано или като е по-голямо бебето - обикновено краве мляко) за да може да замести едно млечно хранене.
А, освен това, понякога правя купено-домашно пюре :))) Така едно бурканче ХИП ми стига за 3 дни. Пасирала съм различни зеленчуци и съм ги насипала във формички за лед, после сортирани в пликчета във фризера. Само вадя две-три кубчета от каквото си реша и го смесвам с ХИП-а и с кърма и готово.
Пропуснах ли нещо да обясня? Ако съм, питай :)



Тема Re: Захранване със зеленчуково пюре?нови [re: Чeтa]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано18.09.03 22:05



Моята педиатърка ми каза да давам от готовите пюрета,но аз реших да давам домашно приготвени. Започнах с картофено пюре , като после когато вече заместих изцяло млечното хранене прибавях всеки път нов зеленчук. Когато дадох от всички зеленчуци,вече си правя всякакви миксове. Не съм давала само грах,защото бил по трудно смилаем.
Първия ден дадох 2-3 лъжички,на следващия 8-10 и така за седмица цялото количество. Слагам в пюрето адаптирано мляко 2-3 лъжички. Средното количество пюре е 160 гр. +/- 30гр. Но бебока ще си покаже колко му трябва.
Когато започнете месното пюре, тогава вече не се слага мляко.
От готовите пюрета давам сега ,че ми е по удобно за хранене навън.



Тема Re: Захранване със зеленчуково пюре?нови [re: Чeтa]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано19.09.03 00:54



Dobre de...zashto se slaga mljako? Edno vreme maika mi kato mi e davala piureta kaza, ce ne sa slagali mljako? A i posle kak shte se nauchi deteto da jade samo piureto ? Kato svikne s kurma ili mljako? Njakaksi ne mi se struva mnogo dobra ideja da e s mljako...



Тема Re: Захранване със зеленчуково пюре?нови [re: Tandoori]  
Автор миз (член)
Публикувано19.09.03 01:26



аз лично не слагам мляко. разреждам с бульона, в който се варят зеленчуците. до 7-ми месец не съм замествала изцяло хранене с твърда храна, първо давах пюре или каша, после кърмех. аз почнах захранването с пюре когато даниел беше на 5 и половина месеца. първият ден 2-3 лъжички, втория - 5-6. с всеки нов зеленчук започвах така. като давах познат зеленчук стигнах постепенно до 50-60 грама до 6 и половина месеца, стотина след това. след пюрето давах да суче. на малко повече от 7 месечна възраст почнах да давам само зеленчуково пюре, засищаше се с около 180 гр., повече отказваше и след пюрето не искаше и кърма. месо добавих към менюто като навърши 8 месеца.



Тема Re: Захранване със зеленчуково пюре?нови [re: миз]  
Автор pavla (stastliva mama)
Публикувано19.09.03 08:30



Обикновено се слага малко адаптирано мляко, защото в него има някои полезни неща като желязо и куп витамини.



Тема Re: Захранване със зеленчуково пюре?нови [re: Tandoori]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано19.09.03 08:41



аз не слагам мляко. въпрос на избор според мен. казват, че по-лесно се прави прехода като се слага.



Тема Re: Захранване със зеленчуково пюре?нови [re: pavla]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано19.09.03 09:45



Добре де, на колко пюре, колко мляко се слага? Примерно на 100г. зеленчуково пюре колко лъжички мляко (или млякото се разрежда с вода първо)?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Захранване със зеленчуково пюре?нови [re: Чeтa]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано19.09.03 12:29



ние не че ядем пюрета-обаче аз правя упорито всеки ден- току-виж когато най-малко очаквам - и той проял
та аз мляко също не слагам- просто някои комбинации с мляко ми се виждат неудачни- например зеле и мляко или домати и мляко или ориз и мляко... все пак трябва да свикнат с истинската храна нали?! отначало му слагах кърма но после реших че си има достатъчно млечни хранения на ден за да му "развалям " и обяда с мляко...но гледам че тези които слагат формула слагат по една -две лъж. направо в готовото пюре без да разреждат
а аз искам да попитам някой има ли представа докога основата на пюретата е картоф? не може ли например да се направи само пиле с ориз?или домати с ориз? или нещо такова...


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: Захранване със зеленчуково пюре?нови [re: mammy6]  
Автор pavla (stastliva mama)
Публикувано19.09.03 12:35



Когато се захраните напълно можеш да правиш пюре от каквото си поискаш. Няма значение каква е основата - просто картофа е най - стандартен за правене на пюре




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.