Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Който има внуци да си ги гледа ...нови [re: Ancheto*]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано10.09.03 14:37



КАто прочетох заглавието на темата ти, реших, че цитираш собственика на магазин "МАЛЕЧКО". Когато избирахме количка с майка ми, той й дръпна една реч, че не само трябва да купува неща за бебо, но и да си поеме отговорността . "Давате зор за внуци, а после се отчитате само с подарък и гостуване. Който иска внуци, да си ги гледа!" - това му беше основната теза. Много се смяхме тогава, но явно майка ми е взела сериозно забележката под внимание. Въпреки, че работи, активно участва в отглеждането на сина ми. Както и баща ми и баба ми. Въобще в къщи е един хан ... Но поне съм спокойна, че във всеки един момент детето ми е гледано добре. Това ми спестява част от угризенията, че тръгнах на работа, вместо да продължа да си го гледам.

Преди да се върна на работа основно го гледах аз, а бабите и дядото минаваха да помогнат с нещо. Благодарна съм им. Сигурно щяхме да се справим и сами с мъжа ми, но просто не ни се е налагало.

Вярно, този начин на отглеждане крие своите рискове. Нали всеки има мнение по всички въпроси, свързани с бебето. Но съм обяснила, че всеки има право на мнение и съвет, но решенията за детето взимаме само аз и мъжа ми. И аз сега ме слушат!

Пътят към ада е постлан с добри намерения


Тема Ама защо приемаш,нови [re: yanita]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано10.09.03 14:51



че е по-добре да разчиташ на бавачка, отколкото на баба. Във всички случаи бих имала много по-голямо доверие, и на свекърва си дори, отколкото на непозната жена.
Когато по-долу писах, че ще разчитам на майка си, имах предвид докато съм на работа, не въобще. Но във всички случаи по-скоро бих поверила детето си на нея, отколкото на който и да е друг.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Който има внуци да си ги гледа ...нови [re: Cпacka]  
Автор ROSl (глуповата)
Публикувано10.09.03 15:01



Днес май все ще пускам мнения в теми дето не им е мястото ама като спомена за собственика на Малечко та ми стана смешно за пореден път като се сетя-голям шегаджия. Бяхме там със сестрата на мъжа ми и той ни обърна внимание. Попита ни какво точно търсим и ние.... като никога досега не сме ползвали количка как да кажем какво ... Той започна да пита в кой квартал ще караме количката, дали ще я пренасяме с кола някъде...и други такива . Имало значение по какъв път се кара количката- по павета или по асфалт а колелетата били различни за двете .
Айде да кажа и аз за бъдещите баби на бебчето ми, което чакам скоро. Едната(моята майка) си има достатъчно работа и е достатъчно страхлива, за да ми помага с гледането на бебо, затова и не е ставало дума да идва, но за разлика от нея, майката на мъжа ми има и изявява желание да помага. А думите са й *живот и здраве ще се пенсионираме и ще гледаме внуци а вие да си ходите на работа* И това е единственото нещо което ще ме ПРИНУДИ да оставя бебчето си на бабата, а именно финансовото положение. Коя майка няма да ще да си стои в къщи и да се грижи за детенцето си, да наблюдава как пред очите й расте - тази радост според мен всяка мама иска да изпита



Тема Re: Който има внуци да си ги гледа ...нови [re: ROSl]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано10.09.03 15:54



Да, вярно е, че собственика на Малечко е много отзивчив човек. Но явно човека си държи на бизнеса и си кътка клиентите, а не гледа на тях като на навлеци както е обичайно примерно за Шъркел.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Който има внуци да си ги гледа ...нови [re: Kapли]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано10.09.03 16:06



предполага се ,че една жена, логично защо, би имала по-голямо доверие на майка си...може би това е имала впредвид катрин...не е насочено срещу теб предполагам

ami...



Тема Re: Който има внуци да си ги гледа ...нови [re: userkata]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано10.09.03 16:09



аз лично катос е замисля с голям кеф бих гледала децата на Андрея...и се моля тя да иска да ми ги дава поне за уиикендите:)

ami...



Тема Re: Знам, че ще ме назидаете!нови [re: Kлep]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано10.09.03 16:09



Клер, само да ти кажа, че като родиш може коренно да ти се преобърне светогледа и ценностната система. Аз преди да родя си мислех, че щом стане бебето на 3 месеца и се връщам, дори така бях казала на шефовете. Почнах да се вясвам в работата когато малката стана на 6, но само когато има много спешна работа - за по няколко часа, няколко дни в седмицата. Има седмици, дори месеци, когато въобще не стъпвам. За сега играя 'на кантар', но ако трябва да направя избор, той ще е Цвета за сметка на работата, категорично.



Тема Re: Който има внуци да си ги гледа ...нови [re: saroni]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано10.09.03 16:11



по-скоро звучеше, като че жената го е дала не на майка си, а на ламята;))))))

абе карай да е весело:)



Тема Re: Който има внуци да си ги гледа ...нови [re: saroni]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано10.09.03 16:11



хи,хи и аз така....Оня ден видях една баба да играе мач с внука си. Много готина беше, 'найш ли как се кефеше като вкара гол;)))



Тема Re: Който има внуци да си ги гледа ...нови [re: dodo_dodo]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано10.09.03 16:20



Естествено, че ще ги кътка. Щото иначе с тия цени ...

Пътят към ада е постлан с добри намерения



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.