Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Къпане на бебе и температура?нови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано05.09.03 14:41



Каква трябва да е Т в помещението където се къпе бебето, за да няма опасност да настине?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къпане на бебе и температура?нови [re: Чeтa]  
Автор maiche (минаващ)
Публикувано05.09.03 15:16



Направо ми взе въпроса от устата!! Само че аз исках и за водата да питам. За водата знам, че трябва да е 37 като се смъква постепенно до 34, и така направих. На въздуха тия дни е около 20-21 в стаята и не смятам засега да включвам печка. Никола малко почна да се мръщи (преди много обичаше да стои във водата) и всички взеха да ме хокат, че ще го разболея. Според мене ще свикне. Ще ми е интересно обаче да чуя и други бебчета на какви температури се къпят.



Тема Re: Къпане на бебе и температура?нови [re: maiche]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано05.09.03 15:38



При нас в стаята е 25 и аз се замислям да затоплям вечер...20-21 ми се струва студеничко за баня. Айде в коритото както и да е, но после докато се мажем с олио и дрън-дрън докато се облечем...
Иначе на водата Т я правим 38,2 и се плацикаме в коритото докато стане 37.
Ти направо ме застреля а тия температури.
Ако е по-студено Бо почва да киха като за световно.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къпане на бебе и температура?нови [re: Чeтa]  
Автор maiche (минаващ)
Публикувано05.09.03 15:50



Ами аз се притеснявам, че зимата ще е още по студено. Ако още отсега взема да затоплям - през януари какво ще правим. И Никола киха понякога, а аз гледам да не му се притеснявам много. Сега май ще ме изкарате жестока майка...

Редактирано от maiche на 05.09.03 15:52.



Тема Re: Къпане на бебе и температура?нови [re: maiche]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано05.09.03 15:53



И ние се къпем на 33-34 на водата. Тази, с която я обливам даже е малко по-хладна. Няма да го изстудиш, споко. На въздуха не съм я мерила, но не мисля скоро да пускам печка. Но Цвета е голяма, де, а вие сте мънички и не се движите толкова.



Тема Re: Къпане на бебе и температура?нови [re: maiche]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано05.09.03 15:56



Божкеее! Какви са тия 34 градуса?!?! Ти пробвала ли си да се къпеш с такава вода?! Ами тя си е направо студена!

Според книжките, трябва да е 37 градуса (никъде не съм срещала теория за свалянето на градусите по-надолу). А температурата в помещението - 23-24 градуса (карам малко по памет, но в понеделник ще съм по-прецизна).

Но аз не спазвам точно нито едното, нито другото - гледам водичката да ми е приятно топла на ръката, а помещението често е хладновато, но бебо го понася мъжки! :)

Пътят към ада е постлан с добри намерения


Тема Re: Къпане на бебе и температура?нови [re: maiche]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано05.09.03 15:57



споко! бебетата си кихат за щяло и нещяло. и аз все обяснявам, че когато габи кихне, това не означава непременно, че й е студено.
ама ти направо ме разби с тая температура на водата! на чиковските термометри с ОК е отбелязана температура около 37 градуса. ако аз се къпя, гледам да е поне 40! абе да излиза пара поне! иначе децата ми се къпят с по-студена вода от мен, ама чак пък 34 май не стигат.
а в банята - сега у нас е около 20-22 градуса и не мисля да затоплям. абе не знам, с моите априлски бебета не ми се е налагало допълнително да топля банята.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Къпане на бебе и температура?нови [re: Cпacka]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано05.09.03 16:21



Пък на мен 37 ми е гореща. Пари ми, бе. А си мислех, че аз се къпя с ГОРЕЩА вода. Божеее
В жегите преди седмица съм я къпала с наистина хладка вода. Да не скандализирам тук обществеността, но едва ли е била повече от 28



Тема Re: Къпане на бебе и температура?нови [re: Cпacka]  
Автор maiche (минаващ)
Публикувано05.09.03 16:33



Ами зависи къде - под душа не съм я мерила, но по принцип не обичам да е гореща, а в морето се къпя и на 20-22, която бих нарекла студена. 34 е хладка, чак пък студена?
И тъй като и моя бебо го понася по мъжки, си я карахме по тази схема в жегите. Пък сега не искам да го връщам към по-топла вода, затова се чудя..



Тема Още нещо се сетихнови [re: maiche]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано05.09.03 16:39



Нали за момченцата (тъй де мъжете) е по-полезно да се къпят с по-хладка вода (тестиси и т.н. размножителни въпроси). Но не знам дали важи и за бебетата момченца, или само за вече порасналите такива;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.