Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Есенно-зимни дрехи за бебета?нови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано03.09.03 12:21



Кажете с какво обличате децата си в хладните есенни и студените зимни месеци! Не знам какво да купувам.
Удачно ли е да взема бодита с дълъг ръкав? Или само с къс и отгоре да навличам още дрехи. Чорапогащници или гашеризончета със стъпала е по-удобно? А как държите дечицата облечени вкъщи?



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Есенно-зимни дрехи за бебета?нови [re: Чeтa]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано03.09.03 12:54



аз бях много доволна от бодитата с дълъг ръкав за много студено време - като сложиш отгоре пуловер осигуряваш на бебето два дълги ръкава, които да го топлят навън и възможност за събличане, когато е вътре без да му е хладно.
гащеризоните със стъпала са много удобни, ако бебето още не се опитва да ходи - няма да ти трябват ботуши или търлъци.
основните ми принципи в обличането винаги са били
- по-малко пластове, за да може детето да се движи свободно
- възможност за лесно събличане/обличане при промяна на температурата (ако е топло, да можеш да махнеш пуловера и детето да остане по фанелка, а ако е студено - да сложиш още една дреха, без това да затруднява движенията на детето)
- нещо памучно отдолу и нещо вълнено (или полар) отгоре - това май е оптималната комбинация.

за вътре- у дома температурата не се променя много в различните сезони и съответно облеклото не се променя - къс ръкав целогодишно.

надявам се тези обяснения да са ти били от полза.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Есенно-зимни дрехи за бебета?нови [re: Чeтa]  
Автор MM (za mama)
Публикувано03.09.03 13:16



И аз горе долу като yanita. Aнна нали е есенно бебе и почти от самото начало бяхме в есенно-зимния гардероб. Имах бодита с къс и с дълъг ръкав и памучни блузки с дълъг ръкав. Честно казано не съм й слагала вълнени дрехи (и аз самата нося вълнени пуловери или жилетки рядко и само ако са от много много фина вълна и само ако между тях и кожата ми има и памучна блуза с дълъг ръкав например) - само памучни или полар.
Като по-малка спеше с цели памучни гащеризони със стъпала а иначе като дневни дрехи обикновено беше с панталон + чорапи и съответно боди и блузки отгоре. Жилетки и якета с цип са много удобни, защото като е вътре можеш да я събличаш и обличаш лесно в зависимост от температурата. Както и космонавти за малки бебета са добре, особено тези които си имат и ръкавички като част от тях. Иначе много лесно се губят тези ръкавички и са толкова пипкави за слагане. Дънковите и други такива гащеризони също са много удобни. Имах и една две рокли и чорапогащници но честно казано роклите съм ги обличала само за специални случаи т.е. няколко пъти, защото малко бебе с рокля (поне нашто) не си е работа. Непрекъснато и се вдига до ушите и се опитва да си я съблече или да я яде. Чак наскоро като беше шаферка миналата седмица издържа почти цял ден с рокля. Чорапогащници съм слагала освен с роклите и под панталон няколко пъти когато беше голям студ, ама не съм сигурна че е било толкова необходимо.
Сега се чудя с какво точно да я обличам защото през по-голямата част от лятото беше по шорти и фанелки/потничета и някак си ми се струва странно да се връщаме към бодитата. Но ще й купя бодита с къс ръкав май пак а отгоре ще обличаме по-дебели блузи за навън. В последно време установявам че тя е по-леко облечена от мен - аз съм си зиморничава, така че внимавай да не навличаш дори и на теб да ти е хладно на детенце може и да му е добре с по-леки дрехи.





Тема Re: Есенно-зимни дрехи за бебета?нови [re: Чeтa]  
Автор gugolinka (новак)
Публикувано03.09.03 13:37



 Моята дъщеря е октомврийка и още от новородена сме я гледали

при есенно-зимни условия.
В къщи я обличах по следния начин - памперс, камизолка с къс или дълъг ръкав,
хавлиено боди с дълъг ръкав и хавлиени ританки със стъпало. В къщи
температурата беше около 20 градуса.

На вън върху това слагах шушлеков космонавт и плетена шапка - това през
най-студените месеци. Иначе обличах едно поларено костюмче.




Тема Re: Есенно-зимни дрехи за бебета?нови [re: Чeтa]  
Автор rally (майка на Марти)
Публикувано03.09.03 14:43



Аз съм много доволна от бодитата с дълъг ръкав - така, когато е студено, на бебчо му е топло и на ръчичките, а и ако отгоре сложиш поларена или плетена блузка, не му "боцка".
Гащеризончетата са много удобни за малки бебета, но ние бяхме вече големи зимата, та установих, че чоропогащниците са по - удобни (или ританки - ако са ти останали по - големи).
Вкъщи стои облечен така (като изключим големите жеги, когато съм го държала само по памперс или с потник и памперс): боди с дълъг ръкав и съвсем лека памучна блузка отгоре, чоропогащник или тънък анцуг, чорапки и пантофи (това с пантофите чак като тръгне да стъпва де ) - у нас е около 22 градуса зимата. Лятото стига до 28 , тогава свалям всичко...
Навън - точно колкото и аз съм облечена. Ако видя, че му става горещо, свалям нещичко, ако видя, че носът му изстива, слагам нещичко.
Най - дебелото ни облекло беше на -10 градуса зимата: това домашното + дебели чорапки и обувки (слагах ги за топло, не че е ходил), дебела блуза (от най - дебелич полар или в най - студеното имаме една вълнена), гащеризон грейка и яке (комплект - много дебел) или космонавт (пак много дебел). Така не е настивал, макар че сме били по 3 - 4 часа навън, нито се претоплил (то на -10 малко трудно).


Мартин - 13.05.2002 г.

Тема Re: Есенно-зимни дрехи за бебета?нови [re: Чeтa]  
Автор inna76 ()
Публикувано03.09.03 15:23



Стоил е роден в края на ноември и вкъщи (22 градуса) седеше по боди с дълъг ръкав, ританки и блузка с дълъг ръкав (от плюшените или хавлиени комплектчета) или гащеризонче.
Навън върху това обличахме дебел космонавт с вата отвътре и качулка, а при по-топлите дни - поларено или плюшено костюмче. Понеже беше малък и все спеше в количката, го завивах с едно одеалце и слагах покривалото на количката. Не се разболя нито веднъж.
Между другото, най-любимите ми дрешки бяха точно тези бодита, които се закопчават отпред и отдолу с тик-так копчета - имахме такива на Вис Виталис, бяха супер шаренки и изобщо не се отпуснаха или стесниха. Всички ризки и гащички ми бяха неудобни, защото все се отваряха на гръбчето, пък и тези връзки...За тази есен-зима пак от тях смятам да купя, ама по-големи.

[image]http://community.webshots.com/photo/58791037/60936759TfxiTN[/image]


Тема Re: Есенно-зимни дрехи за бебета?нови [re: Чeтa]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано03.09.03 17:25



Бодитата с дълъг ръкав вършат страхотна работа. Ако в къщи е по-топличко можеш да го държиш само по боди и панталонче/гащеризонче. Предпочитам гащеризоните с презрамки, пред тези с ръкави, защото по-лесно регулираш колко е облечен бебчо, т.е. дали да сложиш и блузка, или само по боди да е отдолу. На Цвета в къщи почти никога не съм обличала блузка над бодито, само гащеризонче.
За гащеризончета с/у чорапогащници според мен в къщи гащеризонче, навън като че ли чорапогащник е по-добре, защото не е толкова обемен. Със сигурност е добре да имаш и двете, де. Ако не е достатъчно студено за космонавт, удачно решение е чорапогащник под дънките.
Друго важно нещо са пижамките. Ако Бобчо ти се отвива, вземи му от тези със стъпала. Така няма да ставаш по х пъти на нощ да го завиваш.
Още лично наблюдение - дрехите с качулки, или якички са по-кофти от тези без. Забръщат се, убиват и спарват вратлето.
Като избираш космонавт гледай да не е от най-дебелите и обемните, в които бебчо не може да се прекриви, камо ли да се движи. Бяхме взели на Цвета много сладурски, но адски дебел и след като 2 пъти не престана да реве в него, просто го натирих в най-дълбокия шкаф. После й взехме някакъв на Лоара - с вълнен плат отвън и памучна подплата вътре. Роди се с него, а и аз покрай нея.

Продължение на въпроса ти. Магазини с евтини и качествени есенни дрешки. Имате ли наблюдения. Искам да напазарувам всичко от 1, максимум 2 магазина. Но и не искам да оставям цяло състояние вътре. Имам спомени, че някой беше споменал за магазин за детско бельо срещу Кемпински? Вярно ли помня? Къде точно се намира? Другия ми спомен са магазини 'Бокал'. Има ли такива, или аз нещо бъркам? Казвайте хубави 'явки' за пазаруване




Тема Re: Есенно-зимни дрехи за бебета?нови [re: tinkerbell]  
Автор Hera1 (неопитна)
Публикувано03.09.03 22:11



Включвам се с предложения за добри магазини за дрешки:
Фирмен магазин на Захи; кв. Лозенец; ул. Бигла 4 - с уговорката, че продават много хубави дрешки, но не луксозни. Преди време бях препоръчала същия магазин на една мама и тя остана разочарована (оказа се, че е пазарувала от Бенетон и Уайкики). Другият магазин, който харесвам, но е за малко по-скъпи и главно връхни дрешки се намира в Лозенец; ул. Крум Попов - ДО магазина на Пинокио. В този магазин предлагат наистина разумно "съотношетние цена-качество" и дрешките са главно на GAP.



Тема Re: Есенно-зимни дрехи за бебета? [re: Чeтa]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано03.09.03 22:25



Здравей. Присъединявам се категорично към мнението на другите мами, че бодитата са изключително практично нещо Кръстчето на бебчо никога не е голо и в комплект с ританки с ходилца зимата ви е осигурена. Можеш да обличаш по-тънки или по-дебели бодита и ританки в зависимост от температурите и от горе памучни жилетчици например. Аз тук в клуба научих за един много приятен магазин за дрешки в кв.Х.Димитър. Дрехите не са луксозни, но са на много прилични цени, български са, не си променят цвета и размера при пране. Ти знаеш че ние сме с алергия и никога не сме имали проблем с тези дрехи.Успех.



Тема Re: За веригата "Бокал" [re: tinkerbell]  
Автор galia71 (новак)
Публикувано03.09.03 22:30



Моята дъщеря е почти на 7 год. и все още и пазарувам доста неща от тези магазини. Купувала съм и още от бебе и има много хубави и качествени неща. Не мога да кажа, че там са най-ниските цени, но каквото и да съм купила всичко го е носила дълго. Оставам с впечатлението, че този който е с/у зала "Универсиада" е най-добре подреден и продавачките са най-отзивчиви. Има още в подлеза пред "Шератон", на "Стамболийски", на "В. Левски" до Музикалния театър.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.