Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Детската градинанови  
Автор Almira (zaeta)
Публикувано02.09.03 21:25



Днес го заведох за прьв пьт на детска градина.Не посмях да стоя дьлго само оставих нещата, казах няколко думи на учителката и си трьгнах.

Цял ден ми е криво.Много мальк ми се вижда (1 1/2) ама нямам избор.

Сигурно скоро ще свикне и на мен ще ми олекне.

Колко време им трябваше на вашите детца да свикнат?

Serenity now Insanity later.


Тема Re: Детската градинанови [re: Almira]  
Автор az13 (непознат)
Публикувано02.09.03 21:45



През целия ден ли го остави? Как му е понесло? Като го взе, как го усети - доволен ли е от градината?
Моят син ще го давам за първи път и аз този месец, той е на 1 г. 3 мес. и мисля в началото да го вземам преди обяд - докато свикне. Мен още отсега ми е терсене...ама вече решено - сторено.



Тема Re: Детската градина [re: Almira]  
Автор миз (член)
Публикувано02.09.03 21:59



децата са различни. голямата свикна много бавно - 2-3 месеца и отне. малката и беше по-лесно - плачеше сутрин около 2-3 седмици, но беше слушала от сестра си за детската градина и имаше нейния пример. на наши познати детето тръгна с усмивка от първия ден и така и не проля нито една сълза, чак майката се притесни и обиди, че ели не страда за нея .



Тема Re: Детската градинанови [re: Almira]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано03.09.03 09:08



Пожелавам на сина ти бързо да свикне и хареса новата обстановка!
Сиси плака точно 3 сутрини...по 5-10 минути - стоях отвън и чаках да се успокои. Тези 3 дена я вземах наобяд преди да ги сложат да спят. На 4-тия я пробваха да спи и въпреки, че домашния и режим е различен/у дома следобяд заспива към 14 часа а в яслата ги слагат в 12,30/ беше заспала и оттогава да чукам на дърво няма проблеми......
Дано и при вас стане така!




Тема Re: Детската градинанови [re: Almira]  
Автор Samsara (непокорна)
Публикувано03.09.03 09:13



И ние скоро ще я даваме и се притеснявам. Все си навмирам повод да отложа ходенето до яслата и взимането на документите за попълване.
Дано мине по-леко този период.
Аз съм решила докато не дойде ден, в който да отиде с усмивка, да не я оставям по цял ден там, а да си я взима баба й на обяд.



Тема Re: Детската градинанови [re: Almira]  
Автор rally (майка на Марти)
Публикувано03.09.03 10:29



Ох, и на нас ни предстои другия понеделник. Ние даже сме още по - малки . Отсега страдам....
А, я да ви питам: изследвания на кръв и урина трябват ли специално за тръгване на ясла ? Или се дават тези задължителните, котио се правят на годинка ?


Мартин - 13.05.2002 г.

Тема Re: Детската градинанови [re: Almira]  
Автор Dafina (friendly)
Публикувано03.09.03 10:58



Аз мисля, че бия всички рекорди - Никола тръгна на 11 месеца на ясла. Първите 2 дена аз плаках повече от него, стоях до шкафчетата и чаках да минат 2 часа, за да си го взема. После седеше до обед, а след 2 седмици и до 16 часа. Моето мнение е, че колкото по-малки тръгват, толкова по-бързо свикват. Пак си зависи и от детето, някои преживяват раздялата с мама лесно, други не чак толкова ... Зависи и на какви възпитателки ще попаднеш...
Колкото за изследванията миналата пролет искаха кръвни на един от родителите (Васерман), както и чревни на детето от ХЕИ.
После всяко Детско заведение си има списък с необходими неща за приемане. В Софиа като бяхме ни искаха чаршафи, които всеки петък ни ги връщаха за пране, гребенче, термометър, гърне ... Сега във Варна ни искаха само 10 бр. лигавници, 20 бр. кърпи 25/25, 2 покривки, кислол, т. хатрия, салфетки, веро и сапун. Всяко ОДЗ си има различни изисквания ...
Друг е въпроса, че трябва да подадеш молба за приемане около Нова година, за да приемат детето ти на есен ..., така че мили майчета не губете време, ами си подавайте молбите, за да не ви изненатат както мен с "ами няма места" ...



Тема Re: Детската градинанови [re: Almira]  
Автор Mamma (изперкала)
Публикувано03.09.03 11:31



И Мони (1г 1/2) от понеделник тръгва на ясла.
Днес ще ходим да ни кажат какви са им изискванията, да занеса изследванията и т.н.
И на мен ми е притеснено, въпреки че с каката нямах никакъв проблем. Тя беше много спокойно дете, тръгна на ясла без проблеми и й беше интересно и забавно там... но брат и е глезльо и не ме изпуска от поглед дори вкъщи - все за мен е залепен.
Надявам се обаче и на него там да му е забавно и интересно и бързо да свикне.



Тема Re: Детската градинанови [re: rally]  
Автор Mamma (изперкала)
Публикувано03.09.03 11:34



Ами ние направихме нови изследвания - кръв, урина. Задължителни са изследванията от ХЕИ за глисти и други паразити, както и васерман на единия от родителите. При нас всички изследвания станаха готови за 1 седмица (тези в ХЕИ-то се бавят), така че ако ще тръгва от понеделник трябва да побързате - без тези изследвания няма да приемат детето.



Тема Re: Детската градинанови [re: rally]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано03.09.03 12:11



Искат иследвания от ХЕИ за глисти, острици и др. подобни, но стават бявно. Аз съм занесох материал за тези изследвания на 20.08 и все още не са готови, а и малкия го хванаха сополите, така че отложихме тръгването за другата седмица. Също се изисква бележка от лич.лекар че детето не е контактно с остри заразни болести, която важи 24ч., както васерман на 1 родител ( правят го за 1 ден) и картон с попълнени имунизации




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.