Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема edno aprilche vse oste iade posred nost  
Автор el_ena (az)
Публикувано28.08.03 13:27



Zdravejte,
Otdavna ne sym pisala, no mnogo riadko siadam pone da procheta nestichko ot kluba i dokato se nakania da napisha i az -Vasko skokne i me prizove:)

Vasko na 02.09.2003 ste napravi 5 meseca. V momenta tezhi okolo 7,700kg, visok e 72sm. Predi okolo 3 sedmici zapochnahme s kashii zelenchukovi piureta-domashni ili na Ganchev. Mnogo trudno svikvame s luzhicata! Sled 5-6 luzhichki zapochva iarostno da reve i se syrdi, che ne mu teche. Smeniam prez den lyzhiaca s biberona (pravia po-riadko piureto). Nadiavam se skoro da stanat priateli s lyzhichkata:)
Problemyt ni e, che niamae chasovi rezhim s hraneneto. Poniakoga ogladniava sled 3-4 chasa, no mnogo po-cjhesto-sled 1-2 chasa. Osobeno kato sme v kashti-vse tyrsi da suche. A nai-golemiat probleme prez nostta-2ria i 3tia meseci si praveche 6chasova pauza i si speshe v krevatcheto spopoino, a ot mesec i neshto nasam se kyrmim po 3-4 -5 pyti prez nostta. Probvah se legnala da go kyrmia-haresa mu i sega dvamata si spinkame (izgonihme tati ot nasheto leglo) i si iadem po ciala nost-vasko pochti ne se sybuzhda-kato mu se dosuche-gyrdata do nego i si coka...:) S voda i duma ne mozhe da stava da go luzha vecher-iadosva se i se razbuzhda sysvsem... Ima li i drugi namoia hal? Pritesniavam se stomahcheto mu da ne se natovarva, no se uspokiavam, che spred men toi ne gylta tolkova, kolkoto samo si coka gyrdata kato biberon... Ama si i gylta de...
Davajte idei! MIsleh, che ste e za malko tozi problem, kakvo mu stana, zashto se otkaza ot 6chasovite pauzi...?

Kak sa drugite aprilcheta? Pishete!



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор summer ()
Публикувано28.08.03 16:36



Не съм априлска майка, но да кажа, че няма нищо необичайно в поведението на детето ти. Моята дъщеря беше същата на 5 месеца както описваш за твоя син. Може да почват да му никнат зъбки, никненето увеличава броя на събужданията, а при някой деца минава доста време до показването на зъба. Аз не съм привърженичка на приучаването към режим, смятам че детето ми най-добре знае какви са му нуждите, а мое задължение е да ги задоволя.
Тя и сега се буди нощем, чувала съм от майки на по-големи деца че техните са се будели до 3 години че и повече и нямам амбиции да я приучавам да не се буди. Когато е готова, и това ще стане.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор kpuckama (усмихната)
Публикувано28.08.03 17:29



Здрасти! Моята дъщерея се роди на 15.04.2003. От както навърши 4 месеца последното й ядене е в 8 вечерта и си спинка до 7 сутринта :) !!! Иначе аз също не съм привърженичка на режимите, но тя сама си го прави!!!! И все пак не се притеснявай най-вероятно са зъбките! И на нас ни растат и сме по-лоши:( Ама какво да се прави - трябва да се мине и от тук!!!

Моника
15.04.2003


Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано28.08.03 18:31



Ние откакто сме се родили си ядем през ноща-не знам кога ще спрем.ИнаЧе сме на 6 м 10 дни,запоЧнахме захранване с каши и зеленЧукови пЮрета,но през ноща да здържи най-много 3-31/2 Часа непробуден сън.А сега и зъби са ни трагнали и стана една...



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: KAMELlA]  
Автор diana__ (mama na Velina®)
Публикувано29.08.03 08:47



Велина също понякога иска да яде през нощта.
Ако яде в 20.00-20.30 иска отново в 1.30-2.00.
Беше спряла да го прави, но от известно време поднови.
Тя е родена на 08.04.03 и май и нас ни мъчат зъби
Преди спеше до 10.00 часа сутрин (ляга вечер 21.00-21.30).Сега не е така.Вечер не заспива нито лесно, нито рано; реве та се къса; криво й е целодневно' събужда се все по-често по 2 пъти на нощ да яде; става в 7 сутринта и почва да мрънка...

Каша не иска и това е! Приема я само като добавка от няколко лъжички във вечерното мляко или ако я смеся с плод или плодово пюре, за да не я усеща.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор pepi ()
Публикувано29.08.03 08:56



Мога само да ти кажа,че не е редно да яде по цяла нощ.Питахте ли педиатъра?
Защо не опиташ вечер да му даваш нещо по-засищащо?Кашичка например.Аз така правех със сина ми и си спеше до рано сутрин.
Успех!



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: pepi]  
Автор el_ena (az)
Публикувано29.08.03 10:14



Ami ot kashite ide s apetit bananova sledobiad, no sled dozata pak si dosukva-bez gyrdata ne minava iadene za sega. Za nostnoto iadene kaazvam na pediatyrkata, a tia samo se smee i nishto ne kaza. Drugoto, koeto me pritesniava, che ste otvikne da si spi v krevatcheto... Probvam sled kyrmeneto da go slagam v negovoto leglo, no sled 5toto stavane veche se umoriavam i go ostaviam pri men. Javno tova ste mi e po-golemia dert sled kato spre da iade prez nostta...



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор veronikka ()
Публикувано29.08.03 10:41



с лъжичката и моя Ники не е свикнал а на 03 ще направим 7м!
Само плодовото пюре приема с лъжичка но то е така защото е сладичко
защо го кърмиш през ноща?
трябва стомахчето на бебо да си почива и затова след 3м се оставя нощното кърмене.
Ако се разсъннва вечер давай му биберон и за 2мин трябва да заспи,аз така свикнах моя още от 2м защото бях страшно изморена и не ми се ставаше да му давам вода.Вярно че 1месец не съм спала почти но и до днес когато се поразсънни му бутам биберон-термометъра и след2мин го е изплюл и заспал
Ако едно бебе е наистина жадно и биберон не може да те спаси на за глад и дума не може да стане.Ако го свикниш да го кърмиш вечер,така ще продължиш още 4-5м а мислиш ли че ще издържиш а и стомахчето на бебето пак казвам трябва да си почине поне 6-8часа.
Да не би да не си хапва достатъчно през деня?
Нашия график беше такъв на 5м:
8ч 190мл мляко с 15капки саб симплекс в шишето
9.30 40мл сокче
11.30 140мл зел.пюре с 40-50мл мляко смесено
13ч 40мл плодово пюре/8ч.лъжички/
15ч 190мл мляко с сабсимплекс
16ч водичка и разходка
18.30 оризова безмлечна каша 180мл
22ч 190 мл мляко с сабсимплекс
Преди лягане му даваш капки за колики нали?
След като сте на кърма трябва да си суче 20мин и да се е нахранил.
Ако суче по цяла нощ значи трябва всеки път да го вдигаш да се оригне защото погълнатия въздух издува коремчето и бебо реве а това не значи че е гладен но естествено не би отказал да си похапне.



Тема чая от джоджен успокояванови [re: veronikka]  
Автор veronikka ()
Публикувано29.08.03 10:50



забравих да спомена една хитринка
вечер вместо водичка му давай предварително приготвен чай от джоджен
1ч.л в 100мл преварена вряща вода,когато се надигне без да ври го оставяш да се запари за 10-15мин,прецеждаш през марля и добавяш малко захар -на върха на лъжичката.Ако вечерта се разплаче 3ч след храненето можеш направо да му дадеш 100мл отчайчето,ако се разплаче по рано 40-50мл.Приготви 200мл за вечерта,може да се събуди 2-3пъти както пишеш.
Нека да си помрънка малко след като му дадеш чайче,ти го завии и му дай биберона с който е свикнал.Имате ли перденце на кошарата?
Нашето не върши никаква работа и затова слагам върху него един цветен чаршав който притъмнява идеално.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: veronikka]  
Автор el_ena (az)
Публикувано29.08.03 11:44



Edinstvenoto losho neshto na kyrmeneto e, che ne mozhesh da opredelish kolko iziazhda. Za tova mi se obyrkva chasovia grafik-poniakoga go myrzi da suche ili ne e tolkova gladen i iade malko, posle sled 1 h ogladniava i togava stava iadeneto i otiva grafika... Prez denia sme osnovno na kyrma kato na obiad davam zelenchukovo piure s 60-80 ml mliako, obsto okolo 180 ml piure (dva pyti sedmichno zapochnah da slagam po 1/2 zhyltyk). Sledobiad -180ml bananova kasha ili 1 burkanche plodovo piure na Ganchev. I syotvetno sled vsiako ot tezi hranenia si dosukva kyrma-kolko-ne znam. Biberon-zalygalka obichashe 2-3 mesec, no sega go pliue i izobsto nemoga da go zalyzha-iska si gyrdata i tova e.
Nadiavam se tova polozhenie da otmine malko po malko-snoshti naprimer sled kyrmeneto v 21.30h se sybudi d iade chak v 4.30h-rekord zxa poslednia mesec;) mozhe bi triabva poveche da se umoriava prez denia?? Ili po-malko da go ostaviam da spi prez denia li? Sega spi kym 5-6 pyti prez denia po okolo 30-40 min.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано29.08.03 12:30



Все едно за моето бебе пишеш.На мен тук за нощното хранене нищо не ми казват.Никога не са ми изнасяли теорията за 6 Часовата поЧивка на стомахЧето,даже в родилното ни носеха и формула през ноща.Дани понякога пие Чай и заспива за още 2-3 Часа,но повеЧето пъти се буди адски невен и ни биба,ни Чай ни спасяват,само на мама цицата..



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: KAMELlA]  
Автор el_ena (az)
Публикувано29.08.03 13:34



iavno kyrmenite bebeta sa po-nervni:))))) ami nali obirat i na mama emociite,koito , kazvat, vliaeli i na kyrmata...

kamlia, ti slagash li go da spi do teb?

Редактирано от el_ena на 29.08.03 13:38.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор veronikka ()
Публикувано29.08.03 19:56



dostatachni sa 20min kato parvite 10min trjabva da suche aktivno i do20-tata min da ne go ostavjach da se razseiva
trjabva da svikne na grafik bebo,taka i toi chte e po-dobre i mama sachto zachtoto chte mogech da si planirach denja
ako naistina mnogo go marzi da suche,iszegdai se sled karmeneto i sahrani karmata v sterilno chiche v hladilnika i ako sledvachijat pat go marzi mu butni biberona,makar che e po-dobre da svikne da si suche.ako iskach tolkova da go hranich i vecher zachto chte se izmarjach da go karmich?
sled poslednoto karmene se iszedi ili po-rano prez denja i mogech da sahranich karmata do 24chasa v hladilnika.
ами ако не лудее през деня ,няма да спи цяла вечер разбира се
Нека си спи денем но предполагам не лазите по пода за да не го събудите нали?
Започнаха ли да му никнат зъбчета?
защото моя стана неспокоен в началото на 6м и установих че венчетата са му подути и ще му пробива зъбче и от тогава се поразсъннва често вечер,явно зъбчетата го тормозят въпреки че през деня го мажа с дентинокса.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор Anna_D (WildCat)
Публикувано29.08.03 22:28



Ние още се кърмим вечер (година и 3 месеца без малко).

По принцип при правилно организирано гръдно кърмене точно нощните кърмения трябва да останат последни. Все пак хормонът пролактин най-много се произвежда през ноща значи самата природа е устроена така, че бебето яде през ноща... Освен ако майката не мисли по друг начин. Но за съжаление ако майката реши да спре с нощните кърмения, то обикновено скоро кърмата няма да стига и за дневните.

А за претоварване на стомахчето.... това е един мит, който за съжаление доста популярен не само сред майките, а и сред докторите. А оттам и забрана за нощните кърмения и кърменето на интервал по-малък от 3 часа. Но работата е там ,че стомахчето много малко участва в процеса на преработване на кърмата. Ако става въпрос за кърма разбира се, а не за адаптирано или кисело мляко, или някакви други храни.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: Anna_D]  
Автор миз (член)
Публикувано29.08.03 23:58



с удоволствие чета съветите ти за кърменето. замисляла ли се се за основаване на център за консултации по въпроса? или вече си го направила...



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: Anna_D]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано30.08.03 00:19



На твоето мнение съм,пък и това са последните теории,които съм Чела напоследък.Засега и аз се уповавам на тях и не съжалявам.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано30.08.03 00:25



Да,като по-мъниЧък ,като се събудеще през ноща го взимах при мен,защото ми бе по-удобно да го кърмя.Така си оставахме до сутринта.Ние и сега се кърмим поЧти винаги легнали на леглото-така и на двамата ни е по-удобно.Сега го взимам по някое време,като се събуди за кърмене и ако не заспя ,го връщам в неговата стая.Гледам да не го оставям,за да свиква веЧе да спи сам,пък и на нас ни е доста тясно и неудобно да спим с него.Той е едро бебе и много се върти.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: миз]  
Автор Anna_D (WildCat)
Публикувано30.08.03 17:25



Не съм се замислила сериозно ..................... по различни причини.

До колкото знам в България няма нищо подобно. Искаш да съм първата ?



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: KAMELlA]  
Автор Anna_D (WildCat)
Публикувано30.08.03 17:29



И аз не съжалявам. Даже много съм щаслива, че се справих със всички трудности и успях да кърмя въпреки съмненията ми и недоверието и несъгласието на много хора около мен.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: Anna_D]  
Автор миз (член)
Публикувано30.08.03 20:13



защо не? все някой трябва да е първи



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор el_ena (az)
Публикувано30.08.03 23:28



blagodaria na vsichki za syvetite!

uspokoih se, che niama nishto neredno v tova da si iade prez nostta - dosta sme na tozi "hal":) skoro edna priatelka mi se oplaka, che neinia e v 9tia mesec i si cokal po 3-4 pyti nostem i pak dvamata si speli... gorkite tatkovci... no s krevatcheto-ste ni e problem! vse poveche razbiram, che mu haresva da spi do men i ne spi za dylgo v krevatcheto si...



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано30.08.03 23:38



Харесва им и още как..Моя бебо само като ме види,Че го оставям сам и излизам от неговата стая,надава такъв вой....Ако имах легло 2 на 2 сигурно още малко щях да си го оставя при нас,ама веЧе ни е тесниЧко тримката....



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: el_ena]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано01.09.03 13:41



привет!!!! къде се изгуби???
не бой се - ние сме на 7 м и си ядем нощем - а и нищо друго не ядем така че му давам винаги когато поиска да суче- денем или нощем ! надявам се че това все някога ще свърши и аз ще си спя САМИЧКА цяла нощ.....нощем винаги се събужда един-два пъти и сукне малко и заспива.... не мисля че стомахчетат се претоварват- щом търси да яде- значи предното ядене е смляно -нали?!


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: mammy6]  
Автор el_ena (az)
Публикувано01.09.03 15:40



zdrasti, mamy6:),
naistina dosta vreme ne se poiaviavah-biahme v jambol pri drugata baba.
i az mu davam kogato poiska, ne gledam chasovnika... a vse ste doide vreme da si dspim sami:) togava mozhe bi ste ni lipsvat...:)



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: mammy6]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано01.09.03 16:47



Ехо,привет.Къде се губите с адаша?Като гледам и двамката са като две капки вода с това денонощно кърмене.Кога мислиш да го захранваш-ние веЧе запоЧнахме.Ядем зеленЧуково пЮре,оризова безглутенова каша и помалко плодово пЮре и сокЧета.Ама поЧти винаги си досуква след храна и се буди и нощем,както преди.Предполагам,Че го болят и зъбЧетата-веЧе имаме едно,долу вдясно.



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: KAMELlA]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано01.09.03 17:08



ами цяло лято сме по планини ;долини и морета... сега като се позастуди малко времето ще се поспрем малко и тук в клуба че много ми липсва а все нямам време...
а за яденето- направо ви завиждам аз не мога да го накарам нищо да яде..... яденето ни е пълна трагедия и като дойде обед ми се реве!!!!!! всеки ден правя зеленчукови пюрета-пея ;танцувам и рецитирам насреща му с надежда да си отвори устата;той реве със затворена уста.....накрая и двамата сме каталясали без въобще да сме успели да хапнем нещо - аз се ядосвам;викам;хвърчат лъжици;той ме гледа втрещено и реве вече с пълно гърло.... иииииииииииии...... като ми мине го взимам и пак го кърмя.....вече и да се оплаквам не ми останаха сили....не съм виждала такова чудо... лекарката компетентно заяви"ами млечно бебе"!!!!!!!! с кашите сме същата картинка.. купувам пюрета на Хип;Нестле и въобще всички съществуващи марки;отварям иии..... хвърлям!!!
иначе и ние имаме две зъбчета долу..... надявах се че поне с тях ще иска да яде нещо твърдичко....абе трагедия сме....Вие колко кг станахте? пълзите ли? нали бяхте 2 седмици след нас- ни е сме на 30.01?


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: mammy6]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано01.09.03 18:21



ОООоооо,трагедия,знаЧи...Е ние нямаме проблем ,засега.Май сме доста лакоми,макар,Че все още яде само по 80-90 грама пЮре.Виж кашата ,соковете или плодовите пЮрета много ги харесва,щом е нещо сладиЧко.Вода не иска да пие.Има дни,в които не желае и пЮре ,и аз не го мъЧа-кърмя го само.ИнаЧе веЧе сме на 6 м 1/2 .на 6 беше 10 200,73 см,сега предполагам е каЧил малко.Последният месец само на кърма беше каЧил 500 грама.ВеЧе се заиграва,иска постоянна компания,упорства,тръшка се и прави опити да пълзи.Седи без помощ,но ако няма упора пада настрани,не може да се изправя сам,но пък стои стабилно,като е прав.Общо взето е весело дете,по цял ден се смее и крещи с глас,и ако спеше без да се буди нощем ,щеше да е бебе меЧта...



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: KAMELlA]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано01.09.03 18:52



ихааааааааааааааааааааааааааааааааа-10 кила!!!! браво на момчето!!!ние сме 8.400- последния месец 400 гр бяхме наддали! аз се притеснявам че вече и половин литър мляко да изсуква дали може да го засити и да му задоволи всички нужди?! той е голям;непрекъснато в движение-пълзи;скача - за секунда не спира в бънджито е като пружинка- умираме от смях!днес за пръв път го сложих в паяка- върви на заден но е щастлив! иначе и той е голям веселушко- само да не става въпрос за ядене с лъжица! и вода и той не пие- направо имам чувството че незнае как се пие от биберон! иначе от моя чаша като му давам нещо което не е за него- от моя сок например- пие-няма проблемииначе може половин час да му правя фреш - няма и да го помирише!!! както казва мъжът ми- стягам се за казарма- ще ходим да се кърмим нощем там


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: mammy6]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано02.09.03 13:36



XA-xa-xa..Kазарма...Ами то както е тръгнало....Твоя бебо май не му харесва лъжицата.Пробвала ли си да му даваш пЮрето в шише?Може да му хареса.Ние нямаме проблем,щом е лъжица,голяма малка отваря устата......ИнаЧе и той иска да пие от моята Чаша вода,а от шишето-не.И забелязах,Че преварената вода не му харесва-Чешмяната поне я лизва.ИнаЧе сокове пие всякъкви-дори и да е нов плод,ги приема всиЧките.Вярно,Че докато беше по-малък му давах да близва най-разлиЧни плодове и не му е съвсем ново.Днес за първи път му правих сок от сливи,Че се е запекъл и си го изпи ,без да му мигне окото.А педиатърът ти какво казва?



Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: KAMELlA]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано02.09.03 16:59



ами педиатърката постави"диагноза"-млечно бебе!!! и и е смешно когато се оплаквам ..... и вече спрях да се оплаквам... а в шише въобще не яде...яде от ръката ми но не мисля че идеята да му давам пюре с пръсти е добра...взех му силиконова лъжица;пластмасова;метална.... друг вид още не са измислили ами аз с магарешки инат продължавам да правя пюрета пък все някой път може да реши да опита
ти биквити ;бишкоти ;солети даваш ли му? те му харесват но много ме е страх да не се задави


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: mammy6]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано03.09.03 12:24



Давам му,но много се дави,защото отхапва големи парЧета,та много внимавам.Сега ни мъЧи запек веЧе 3 ден и не знам какво да го правя.Давам му сокове от круши,моркови,сливи,ама не помага.Ака по малко и твърдиЧко.Не знам дали е нормално.


DANIEL

Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: KAMELlA]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано03.09.03 16:45



мнооооооооооооого е готин!!!!!! ама знаеш ли че малко си приличат двамата?!


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: edno aprilche vse oste iade posred nostнови [re: mammy6]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано03.09.03 19:44



Да,големи дундаци са....


DANIEL


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.