Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема мами с термин м.ноемвринови  
Автор ralichka (новак)
Публикувано30.07.03 18:21



Здравейте бъдещи майчета, как сте?
Аз днес бях на консултация в Шейново и слушахме тоновете на бебчо и го гледахме на ехограф. Тежи цели 900гр. Аз съм в края на 26г.с. и в мойта книга пише, че бебето трябва да тежи 650гр., но предполагам, че там стандартите са занижени. Е не мога да си крива душата, че се радвам, че бебчо се развива добре. Дано всичко да е наред и за напред.
Вие как се чувствате? Разкажете за вас и ваште бебоци.
Аз например толкова осезателно си усещам съкровището, че понякога се стряскам. Почти непрекъснато го усещам - много е палаво.
А ориентирате ли се в цените на колички, легла и т.н.
От нас много целувки и усмивки.



Тема Re: мами с термин м.ноемвринови [re: ralichka]  
Автор mira77 ()
Публикувано31.07.03 10:55



Здравей от мен!Ето ме отново на работа:(.Ужасно много работа имам, а усещам как вече не ми се работи:).И аз когато ходих в Студентски град ми казаха, че бебето е едро, а освен това е момче.Постоянно се движи и понякога физическото усещане не е много приятно.Иначе всичко е ОК,но все по-често си мисля за раждането и доста ме е страх.Не знам какво да правя-засега мисля, че просто ще отида в Шейново без да се уговарям предварително с никой лекар.Дали е разумно това?Не искам да давам толкова много пари.Ти говори ли с твоят лекар за заплащане?А колкото до покупките за бебчо-все още не съм купувала нищо, но се ориентирах мисля ценово и за местата,където мисля да пазарувам.Но смятам да направя това през септември месец-целият август ще ми бъде доста натоварено в службата.А ти откъде ще пазаруваш?Какво реши окончателно за раждането?Каква количка ще си купуваш?Стига съм разпитвала...Поздрави!



Тема Re: мами с термин м.ноемвринови [re: mira77]  
Автор ralichka (новак)
Публикувано31.07.03 13:30



Ох - много и все трудни въпроси. Аз ще си сменям доктора - не съм доволна, а и чувам едни неща. И аз вече мисля да отида така пък каквото ще да става. Пуснала съм тема за докторите, но незнам. Никога не може да си сигурен дали ще свършат работа, а и парите не са малко. Напълно те разбирам за страха от раждането, и аз започнах много да мисля по този въпрос.
Аз в момента се ориентирам ценово. Моля те кажи от къде ще пазаруваш щом си решила. За количката - мислех Хаук но нещо започвам да се разубеждавам, защото много ги плюят. Не знам. Харесахме легло, но фирмата спира производство и не знам. Все пак има много време.
А за курса за бремени се записвам сега на 11 август в Шейново.
Поздрави от нас.



Тема Re: мами с термин м.ноемвринови [re: ralichka]  
Автор dorothy (непознат )
Публикувано31.07.03 14:18



Здравейте момичета,
и аз съм от вашия отбор, само че вече съм с опит, затова ще си позволя да го споделя с вас!
Имам момиченце на година и седем месеца и в началото на ноември живот и здраве ще имам пак бебче!
Та за Андреа купих комбинирана количка на ХАУК. Мислех си че ще е супер удобна хем лятна, хем зимна, обаче лично на мен хич не ми е удобна. За зимна става, но за лятна - според мен не. Постоянно подпирах Андреа с разни възглавници, чудех се как да я връзвам за да не падне, а и отделно е много тежка. Ако имате да изкачвате стълби - ужас. То всъщност с коя количка не са ужас стълбите !
Но да мина към креватчето - горещо препоръчвам от големите. Моето е с размери 100/140, ако не се лъжа и е от тези където в първите месеци може да се качи матрака нагоре, за да не се навеждате. Много е удобно, а пук и после самото легло е по голямо и имас повече място за бебето като поотрасне. Ако не се лъжа струваше около 80лв. и матрака още толкова - та общо 150-160лв.
Сега живот и здраве ще купя същото! Аз го взех от мебелна къща ВИТОША, тя се намира точно срещу старата мебелна къща в Люлин. Като влезнете в самата мебелна къща, точно до входа й има детски магазин и има страхотни неща - всичко. Даже предлагат вариант да капарирате каквото искате и като се роди бебо, само таткото отива и го взима. Супер !
Ние един ден с мъжа ми, ходихме и си харесахме разни неща, но всичко той отиде да купи след като родих. Дрешките по съшия начин - отишъл в един магазин и взел от всичко необходимо.
Е, не ни остава много време нали, сега ще мине август, после септември бързо минава и ето ти го октомври :)



Тема Re: мами с термин м.ноемвринови [re: ralichka]  
Автор mira77 ()
Публикувано31.07.03 14:24



В колко часа се ходи на курс?Аз много искам да ходя,но съм на работа до 17,30...на какъв телефон се записа?Безплатен е ,нали?
За магазина- повечето неща съм си ги избрала от рекламната страница на Штъркел в сп.9 месеца,надявам се като отида да ги има и да ги произвеждат.Леглото ,което ми е харесало е едно със скрин и регулиращи се нива.А ти какво си си харесала?Кой го произвежда?освен това колички гледах в Люлин-има едни комбинирани на Чиполино.Смятам да е такава-комбинирана,за да може да се ползва и през зимата и лятото.А и като цена ме устройват-към 180-200 лева са.
Как са кг?Моите растат,но не не трагично все още положението.А апетита?Аз се радвам на голям такъв:)))



Тема Re: мами с термин м.ноемвринови [re: ralichka]  
Автор smg (термин - 05.11)
Публикувано31.07.03 14:26



Здравейте, момичета и от мен!
Рали, радвам се, че ти и бебчо сте добре. Много е приятно да чуеш как бие сърчицето му, нали? Аз нямам търпение вече да отида в Студентски град, но чакам нашия тати да ни изпрати парички. Да се надявам, че ще е скоро.
Споделете и с мен към кои магазини сте се насочили, защото на този етап нямам време да обикалям. Ще изляза в болнични чак към 22.09.2003 г. и тогава ще пазарувам. Ние също сме по-едри от това, което пише по книгите. Поне така беше при последния преглед.
До скоро на всички!



Тема Re: мами с термин м.ноемвринови [re: dorothy]  
Автор mira77 ()
Публикувано31.07.03 14:28



А като не е хубаво да си купуваш комбинирана количка-две ли да си купя?Нали до лятото все някак трябва да го извеждам?Въобще ли не стават комбинираните?не ми се купуват няколко:(



Тема Re: мами с термин м.ноемвринови [re: mira77]  
Автор dorothy (непознат )
Публикувано31.07.03 14:37



ами има едни такива с кош за лято и за зима
а пък аз лятото си купих лятна количка, защото е 100 пъти по удобна, от тези дето се згъват като чадър



Тема Re: мами с термин м.ноемвринови [re: mira77]  
Автор smg (термин - 05.11)
Публикувано31.07.03 14:41



Курсът в Шейново не е удобен за работещи майки. Занятията започват на 11.08 от 10,30 часа и са с продължителност около 2 часа. Аз не мога да излизам от работа и се надявам да има друг курс, когато изляза в болнични. Иначе не се заплаща.



Тема Re: мами с термин м.ноемвринови [re: smg]  
Автор ralichka (новак)
Публикувано31.07.03 17:04



За килограми не ми се говори много - 10 отгоре. Всички ми казват, че изглеждам добре и че не ми личат. Аз самата се чувствам много добре и не ми тежи нищо, но самата мисъл за 10кг. ме депресира. Не ми се яде много напоследък, но си качвам и това е. Е това да е проблема, нали? Дано всичко да е наред.
Относно покупките - трудна работа. Аз бях в Щъркел. Там имаше едномного нелюбезно момче, даже грубо, което нищо не обясняваше, а само се заяждаше. Но все пак се ориентирах. Там харесах легло Много е хубаво, става и за голямо дете 375лв. - с матрак,шкафпве,плот за повиване страхотно е на шуменска фима, но спира производство.
А за количките наистина не знам.
За курса наистина е от рано и работещите не могат да ходят, но септември ще има нов.
Поздрави от нас и ако имате информация за колички, креватчета и пр. споделете я.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.