Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Bolki pri ranna bremennost????нови  
Автор Klee (непознат )
Публикувано11.08.03 17:28



Zdraveite, predi edna sedmica razbrah, che sum bremenna, no ima neshto, koeto me smushtava. (sega sum v 5-ta g.s)
Ot 10 dni imam leki bolki, koito mnogo mi prilichat na menstrualni. Tova normalno li e? Sluchvalo li vi se e takova neshto i na vas? Pritesnjavam se da ne mi se sluchi neshto neprijatno. .
Zapochnah da pija "no-spa" tr pati dnevno po predpisanie na gynekologa, no vse oshte mnogo se pritesnjavam. Inache na purvija ultrazvuk vsichko izglejda O.K



Тема Re: Bolki pri ranna bremennost????нови [re: Klee]  
Автор lady Moonlight (defender)
Публикувано11.08.03 17:50



Аз също имах подобни леки болки (като менструални) горе долу по същото време. Даже тогава още не знаех, че съм бременна и заради болките отложих теста с една седмица, защото си помислих, че ще ми дойде. След това си отминаха и без но-шпа, надявам се и при теб всичко да е ок.

Ако наистина се притесняваш, можеш да потърсиш мнението на още един гинеколог, но аз си мисля, че не е ненормално или опасно. От кога започна да пиеш но-шпа? Ако няколко дена след началото на приемането му все още имаш болки, може би е по-добре пак да отидеш на лекар, но ако изчезнат би трябвало да е ок.

Успех и .. честито!

And I have never felt so
like I know which way to go...


Тема Re: Bolki pri ranna bremennost????нови [re: lady Moonlight]  
Автор magnoliamm (непознат )
Публикувано11.08.03 18:57



Ne se pritesniavai - bolkite sa zashtoto ia4nicite ti oshte sa oburkani, i ne mogat da razberat kakvo da praviat.Tova moge da ti se slu4i i sledvashtiat mesec okolo datat na cikula ti,taka 4e spokoino.No ti zadulgitelno si otidi na lekar,za da ne se okage neshto seriozno.Yspex.



Тема Re: Bolki pri ranna bremennost????нови [re: Klee]  
Автор Sierra_Nevada ()
Публикувано11.08.03 23:40



Zdravei i chestito!!!
Da ti kaja i az imah takiva bolki,obikonioveno sa neshto normalno,no vse pak se obadi na lekaria si,pri men imashe i leko karvene,okaza se nisko nivo na progesteron.Dobre ,che se obadih na vreme,imashe opasnost ot nezadarjane na ploda,slava Bogu,sega sam v pochti 33 sedmisa.
Jelaia ti leka bremennst!!!!



Тема Спокойно!нови [re: Klee]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано12.08.03 00:01



И аз имах един- два пъти болки. Щом пиеш но-шпа няма страшно! Всичко ще е наред!Три пъти по две хапчета ли пиеш?

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Bolki pri ranna bremennost????нови [re: Klee]  
Автор Tandoori (veche mama)
Публикувано12.08.03 00:13



Ne se pritesnjavai, az sum taka oshte ot purvata sedmica. Ako njamash kurvene( apuk i da imash dokato ne se konsultirash s lekar ne se panikiosvai, ponjakoga e normalno) njama mjasto za pritesnenie. Pii si No-Shpa-to, polejavai povechko, ne s epretovarvai..po-malko otricatelni emocii i vsichko shte e nared.
Az sushto mnogo se pritesnjavah purvata sedmica..bolja me do kraja na 3-tija mesec..no bebcho si se rodi jiv i zdrav i veche sme pochti na 3 meseca.
Taka ce SPOKOINO.



Тема Re: Bolki pri ranna bremennost????нови [re: Klee]  
Автор Biba (модератор)
Публикувано12.08.03 08:43



И аz в началото имах леки болки, неЩо като опъване, дърпане (не мога да определя точно), но ми каzаха, че е нормално- матката се подготвяла zа "новата си zадача" и zатова наболявало. В началото на бремеността даже и лекото кървене било в реда на неЩата. Гледай да си спокойна и да не се притесняваШ zа всяко неЩо.
Лека и беzпроблемна бременност ти желая.




Тема Re: Blagodarja vi za uspokoenieto????нови [re: Biba]  
Автор Klee (непознат )
Публикувано12.08.03 13:39



Mili budeshti i nastojashti majki,
Mnogo vi blagodarja che me pouspokoihte, zashtoto ujasno se bjah uplashila. Za shtastie njamam kurvene, a samo tezi leki "mensrualni" bolki i to ot vreme na vreme. Suvetvam se s dvama ginekolozi. Edinijat mi kaza da pija no-spa 3x2 , a drugija mi kaza da gi vzimam samo kogato usetja bolkite, MIsja da poslusham vtorija suvet, zashtoto ne mi se shte da se tupcha s lekarstva. Veche izpih edna opakovka. Dnes ne otidoh na rabota, za da si poleja vkushti. Vie rabotite li aktivno po vreme na bremennostta? Kak vi se otrazjava stoeneto pred kompjutura po cjal den?



Тема Re: Blagodarja vi za uspokoenieto????нови [re: Klee]  
Автор lady Moonlight (defender)
Публикувано12.08.03 13:51



Здравей :-)

Радвам се, че си се успокоила. Аз работя по време на бременността си (сега съм 5-ти месец) и си стоя по цял ден пред компютъра. В първите месеци ми беше кофти(втори и трети), защото много ми се гадеше, но на мен си ми беше зле не само пред компютъра, а и изобщо когато стоях седнала (не легнала). Е, издържа се някак, пожелазвам ти да нямаш такива проблеми. Последните 2 месеца обаче съм си супер, бачкам си по цял ден и всичко е наред.

Единственото нещо, което е опасно, е ако седиш ЗАД нечий друг компютър. Ако работното ти място е така ориентирано, че се падаш зад работещ монитор, задължително помоли да се пренаредят по някакъв начин местата в стаята. Аз така направаих, по съвет на лекарката. Това е защото работещият монитор има кофти лъчение отзад, което може да е опасно за плода в първите месеци. Друго, което не трябва да правиш е да работиш със ксерокс. Всичко друго би трябвало да не ти създава проблеми. Успех

And I have never felt so
like I know which way to go...


Тема Re: Blagodarja vi za uspokoenieto????нови [re: Klee]  
Автор Biba (модератор)
Публикувано12.08.03 14:15



И на мене седенето пред компютъра досега не ми е правило проблеми, но аz по принцип мога да се похваля с лека бременност zасега (да чукна на дърво). Само когато седя леко преведена напред усеЩам, че неЩо сякаШ ми обива в корема и трябва да се облегна, а уж нямам оЩе коремче (в 5.месец съм), добре че няма да ми се наложи в 9.месец да седя така по цял ден, че си го представям доста неудобно...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.