Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Къде се бие ваксина ДТК?  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано11.08.03 10:21



В ръчичката или в гръбчето? Днес ще ни слагат и съм много притеснена.
Друг въпрос, как да се погрижа за боденото място? Компрес? С какво? А против Т?



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде се бие ваксина ДТК?нови [re: Чeтa]  
Автор Bebina ()
Публикувано11.08.03 10:26



Здравей Чета!
ДТК се прави подкожно в гръбчето.
Тук можеш да получиш повече инфо за ваксините на бебо до 1 годинка:


Успех и не се тревожи много - всичко ще мине като по ноти!



Тема Re: Къде се бие ваксина ДТК?нови [re: Bebina]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано11.08.03 10:31



Задължително ли е в гръбчето? Няма ли възможност да е в ръчичката?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде се бие ваксина ДТК?нови [re: Чeтa]  
Автор Bebina ()
Публикувано11.08.03 10:35



За съжаление няма как да направят тази ваксина в ръчичката. Прави се задължително на гръбчето, но не се притеснявай, направи си след нея компрес с риванол и дай нещо за температура. За няколко дни ще мине всичко.



Тема Re: Къде се бие ваксина ДТК?нови [re: Чeтa]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано11.08.03 11:11



Всеки лекар определя къде ще я постави.На половината мои познати им я направиха в ръчичката а на нас в гръбчето.Обаче като се започне на едното място там ще се слага и трите пъри +реваксинацията до 24 месец.Можеш да слагаш компрес от риванол или както правех аз и имаше по добър ефект памучна кърпа изпрана и изгладена намокрена или по точно навлажнена и поставена във фризер да се охладо поставяш на мястото докато се затопли кърпата и след това отново охлаждаш и поставяш.Ако е на гръбчето ще ти е по лесно а за ръчичката ще трябва да измислиш начин. За температура и трите пъти пихме предварително по 5мл.Панадол около половин час преди поставянето.След това ползвах и свещички Ефералган но това само първият път защото другите два се разминахме само с еднократно повтаряне на дозата Панадол.Ще ти трябват и много гушкане и целувки но това си е всекидневно така че Леко понасяне на ваксината и да пишеш как е юнака



Тема Re: Къде се бие ваксина ДТК?нови [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано11.08.03 14:37



На Александра й биха ДТК ваксината в дясната ръчичка. Не е задължително да се бие в гръбчето. Също така съм чувала, че всеки отделен прием се бие на различни места, обаче ние закъснияхме с ваксините и засега има само 1 прием ДТК. Аз дадох 2,5 мл панадол за бебета след ваксината. Не трябва да го къпеш същата вечер. Алекс не е вдигала температура (да чукам на дърво). Не я боля много и мястото на ваксината. Направих й компрес от риванол. Направи ми впечатление, че на другият ден беше малко нервна, но като цяло нямаше проблем. Дано и следващият път да е така.
Би трябвало педиатъра ти да каже какво да правиш. Някои дори казват, че трябва да се даде парацетамол преди приема, но нашата докторка не каза такова нещо и аз не го направих.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.