Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:49 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проблем със заспиванетонови  
Автор Шoши ()
Публикувано25.07.03 17:38



Дъщеря ми е на 8 месеца. До преди месец си заспиваше спокойно, не се будеше нощем. От месец заспиването е цяла драма: в момента, в който я слагам в леглото, започва да пищи, да си вдига дупето, да се върти и рита като полудяла. Решавам да я оставя така: като се измори, ще заспи, но тя застава на колене, в последно време се изправя и продължава да плаче. Опитите ми са абсолютно безплодни. Освен това нощем след 12 започва да се събужда и понякога не спи по час и половина: когато си играе добре, оставям я, не се занимавам с нея, но иначе пищи и се успокоява само когато я взема на ръце, а това не е възпитателно
Млякото или водата понякога помагат, но друг път само като усети, че искам да й сложа нещо в устата започва да пищи. Биберон залъгалка отказа да използва от около 2 месеца, така че няма проблем.
Не знам какво да правя: искам отново да свикне да заспива сама. Дали е временно?
Последните 3 дни чак се принуждавам да я приспивам в количката: нещо, което никога не бях правила



Тема Re: Проблем със заспиванетонови [re: Шoши]  
Автор MM (za mama)
Публикувано25.07.03 18:16



И аз забелязвам че при Анна има периоди в които е по-трудно заспиването - ако е болничка, ако растат зъби или дори както казваш ти като се научи да прави нещо ново (изправяне например). Просто децата се променят непрекъснато и аз си мисля че няма за какво да се притесняваш, ще отмине. Сигурно ти е изнервено и си изморена но няма начин, като пораснат тогава ще си отспиваме ние
Другото което е, в тази възраст все повече осъзнават че са отделни индивиди а не част от мама (или тати ако той ги гледа повече) и с това идва и страхът от раздяла. Може и това да е причината, затова не мисля че ако я гушкаш за да я приспиш, ще се разглези. Напротив, по този начин тя ще се почуства уверена че мама (и тати) са наблизо и че светът не е толкова страшен и че винаги може да разчита на вашата любов и грижа. И така постепенно ще се научи да не я е страх от раздяла и да се превърне в уверено дете. Това поне е принципа който аз следвам. Ако само леко помрънква и има изгледи да заспи я оставям да се приспи сама, но ако определено започне да плаче отивам да я гушна.



Тема Re: Проблем със заспиванетонови [re: MM]  
Автор Шoши ()
Публикувано25.07.03 20:30



Проблемът не е, че не си доспивам. Притеснявам се да не свикне така. От друга страна си права, че може би няма да се разглези: когато се роди, когато се разплачеше, я вземах да спи върху корема ми, и тя по коремче и ми беше много приятно. Намериха се обаче няколко човека да ми кажат, че така ще свикне, че не е хубаво и т.н., така че я вземах рядко и чувствах угризения. Какво стана? Още преди да навърши 3 месеца тя самата не искаше да спи така, защото вече много мърдаше. И аз съжалявам, че не съм използвала повече вечери да спим заедно: изведнъж времето премина и вече не можем да го правим
Хе, кога родих, а вече ме обхваща носталгията по първите месеци



Тема Re: Проблем със заспиванетонови [re: Шoши]  
Автор streg (същата)
Публикувано26.07.03 00:17



от около седмица не мога да изляза от стаята без да се разреве сърцераздирателно със сълзи, мисля че той си мисли че ще ме загуби, иначе за заспиването при нас по начало си е кошмар, бабите го научиха много лошо и сега се побърквам като дойде време за сън, ако не е много изморен е кошмар, почти винаги се налага да се люшнем на ръце поне малко, но пък като заспи в ръцете ми ми е толкова хубаво, направо се разтапям, като стане голямо момче няма да мога да го гушкам така, трудно е да си майка, още повече с първо, мисля че със следващото ще е по-различно...първите винаги са по-глезени, поне моите наблюдения са такива...е ще мине и този период многооо бързо и ще дойде време да висим по балконите да ги чакаме да се приберат вечер късно със съвсем други притеснения...наистина ми се струва че все едно вчера беше като ми потвърдиха че съм бременна, а вече са минали повече от година и половина....



Тема Re: Проблем със заспиванетонови [re: Шoши]  
Автор mali (усмихната)
Публикувано26.07.03 09:48



Все едно говориш за Калина и ние сме така от известно време. Просто както усети, че я оставяш на леглото издава неистов рев. Направо ме влудява понякога, но явно децата искат да се гушкат и да те усещат. Аз така си го обяснявам. Кофти е, че го правят и през нощта, а знаеш колко е уморително. Ние я взимаме в леглото при нас и така се успокоява. Според някои мнения не е хубаво и може да разлигави детето, но по-добре така, отколкото да се скъсва от рев и да не можем и ние да спим

Калина
04.07.2002г.


Тема Re: Проблем със заспиванетонови [re: Шoши]  
Автор Tandoori ((chick))
Публикувано26.07.03 10:43



A na men vsichki mi se smeha, ce edinstvenoto neshto deto sum suzdala kato rejim na Kalin e za zaspivaneto. Obache po toja vupros sum nepreklonna. Vseki den v 7.30 se kupem, v 7.50 se kurmim, i tochno v 8.00 toi e v legloto. Vinagi go ostavjam da zaspiva sam, kato mu puskam vseki put edno i susho CD s klasicheska muzika. Edno vreme men taka me prispivaha i znam, ce mnogo uspokojava deteto. I trjabva da vi kaja, ce e strashno efektivno. Chvam ot drugi maiki tuka nablizo komentar- ama to bilo svetlo, kak sum mojela da sloja deteto da spi. AMi svetlo, tumno, durpam perdetata i toi ne pravi razlika. A az poneje sega go gledam sama, prakticheski ako ne go prispja v 8h ne moga da svursha nishto . A sega pravja tova sled kato toi zapsi. Dokato beshe tatkoto tuka njamashe rejim i beshe UJAS..kupali sme go i v 10h vecherta..i samoto dete taka se iznervja s taja smjanana rejima. Purvite njakolko dni kato vuvedoh rejima se durpashe i proskurcvashe , obache sega si zaspiva sam. I moga d akaja, ce e mnogo spokoino bebe.



Тема Re: Проблем със заспиването [re: Шoши]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано26.07.03 18:56



Колко ми е познато
Мартин като се научи да се изправя сам в кошарата, около седмица едвам заспиваше .... Беше въпрос на чест да стои изправен постоянно
И спа в количката също като твоята мома. Въоръжи се с търпение - ще отмине ... После ще си спомняш с усмивка




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.