Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 06.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема VIP стая при ражданенови  
Автор sannia (дебелееща)
Публикувано23.07.03 14:31



За мен ще бъде полезно да поразкажете.
Наистина ли е по-добрият вариант? Какви са цените? Нужна ли е предварителна уговорка за това и с кого - лекаря или някой др. служител от болницата. Изобщо каквото се сетите.
Предварително благодаря.



Тема Re: VIP стая при ражданенови [re: sannia]  
Автор Mamma (изперкала)
Публикувано23.07.03 14:38



За коя болница?

St. Anger


Тема Re: VIP стая при ражданенови [re: Mamma]  
Автор sannia (дебелееща)
Публикувано23.07.03 14:45



Питам по принцип. Още не съм решила дали да раждам в България, но ако ще е тук се колебая между "Шейново" и "Окръжна", защото там имам лекари на които вярвам. Между другото търсих отзиви за окръжна, но нещо май с диренето има проблем. За частните клиники чувам ужасяващи несъответствия между поведението на персонала и желанието на майката и бащата за много неща - не само секцио или нормално.



Тема Re: VIP стая при ражданенови [re: sannia]  
Автор Mamma (изперкала)
Публикувано23.07.03 14:53



По-скоро навсякъде зависи при кой доктор си.
Може да раждаш в Шейново на общи начала и да попаднеш на добър екип, може да раждаш с уговорки и плащане на ръка там и да искаш да убиваш после. В частните болници също е така с тази разлика, че при всички положения плащаш.
Аз раждах веднъж в Шейново преди почти 6 години и още искам да убивам един доктор, въпреки че взе доста пари на ръка.
Миналата година родих при избрана от мен докторка в Частната АГ - Райна Княгиня и съм наистина невероятно доволна. На нея не съм плащала - само на болницата. Там бях във ВИП-стая, но надали има нещо общо между начина по който са уредени там нещата и ВИП стаите в държавните болници.

St. Anger


Тема Re: VIP стая при ражданенови [re: sannia]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано23.07.03 15:25



За Окръжна болница, за сега съм чувала само хубави работи. Аз раждах в Шейново и "искам да убивам" и то не един лекар, но наистина, важното е лекаря при който ще раждаш, а не болницата.
А за VIP-а + май единствено е санитарния възел, което не е за пренебрегване. Телевизорът е хубвао нещо, но е нужен единствено, ако постоиш повечко като мен - 7 дни.



Teзи които не умеят, критикуват

Редактирано от Чeтa на 23.07.03 15:38.



Тема Re: VIP стая при ражданенови [re: sannia]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано23.07.03 15:29



Аз бях в такава двойна стая в "Света София" (бивша Тина Киркова). Условията бяха сносни, но не бих казала, че си заслужаваха 50-те лева на ден престой. В стаята имаше хладилник, телевизор и собствен санитарен възел. Толкоз. Разликата от нормалните стаи беше в телевизора и в самостоятелната тоалетна. А, повярвай ми, хич не ти е до телевизия в тези дни! Иначе оборудването и хигиената са същите като в стаите за 8 жени. (в интерес на истината беше чисто - миеха и сменяха спалното бельо всеки ден).

Поисках такава стая, защото се надявах да имам така нужното спокойствие и сносни условия. Първата нощ бях сама, но на другия ден настаниха една девойка, която допълнително ми вгорчи престоя. Не млъкваше денонощно - радиото поне можеш да го изключиш. И други такива "дребни" неудобства, няма да навлизам в подробности.
Та дали ще е една или още 7 "съквартирантки" няма особено значение. Даже май повечето са за предпочитане - все ще намериш сродна душа.

Предварителна уговорка не е нужна, при постъпването си заяваваш желанието да си (или не) във ВИП стая и си плащаш след като родиш. (на втория или третия ден).

Дори "пропускателния" режим за посетители си е същия, както и за другите стаи. Чичковците от охраната и акушерките проявяват разбиране и можеш да се видиш с близките си и извън часовете за посещение, стига да не вдигате шум и да не щъкате насам-натам.

Ако раждам пак, със сигурност няма да давам грешни 250 лв, а ще си битувам в нормална стая, а с парите ще купя нещо наистина нужно на детето си.

Желая ти леко раждане, спокоен и безпроблемен престой в родилното и прекрасно бебче!

Пътят към ада е постлан с добри намерения


Тема Koi doktori iskate da ubivate v Sheinovo?нови [re: Cпacka]  
Автор kalli (непознат )
Публикувано23.07.03 15:36



Koi doktori iskate "da ubivate" v Sheinovo?
Kajete,molia vi!
Za men shte e polezno...



Тема Re: Koi doktori iskate da ubivate v Sheinovo?нови [re: kalli]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано23.07.03 15:48



Тончев - завеждащ 3-то родилно
Велев - добре се е справил с форцепса, ама защо трябваше да се стига до там. Можеше да ми спестят хиляди усложнения, ако ми бяха назначили секцио.
Василева - шев и кройка - дала на стажант да шие както разбрах по-късно, но от нейните грижи по-късно за раната се установи че има гноен колектор (установиха го в Райна Княгиня, а не в Шейново)
Освен това екипът не си беше направил труда да провери дали плацентата е цяла и ме изписаха без да проверят от какво правя Т, въпреки че пиех антибиотик.
Като цяло едва не ме убиха по време на раждането и след 7 дни си ме пратиха по живо поздраво с Т от гниещи плацентарни парчета в матката и порчдъчно количество гной на раната. С думите че нищо ми няма и да си цедя гърдите.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: VIP стая при ражданенови [re: Cпacka]  
Автор sannia (дебелееща)
Публикувано23.07.03 15:48



Благодаря за подробната информация. Страшно се учудих на съквартирантката!!! Мислех, че като плащаш си сам-някак логично ми звучеше. При това положение стаята излиза 100лв. - като в сносен хотел. Наистина са го превърнали в бизнес. Човек като направи банална груба сметка на всички разходи около бременността, раждането и любимото, неповторимо бебе, направо се оказва, че да имаш дете в България днес е лукс, който не всеки може да си позволи. Сигурно звуча смешно за някои. Явно откривам Америка. А как стоят нещата с тоалета? Ако не си в състояние сама да се обслужваш колко се плаща и за какво?
Моля не спестявайте нищо. Шокирайте ме сега. По-добре е, отколкото да унищожа някоя нещастна женица от персонала.



Тема Re: Koi doktori iskate da ubivate v Sheinovo? [re: kalli]  
Автор Mamma (изперкала)
Публикувано23.07.03 16:10



Тончев!
Никога няма да забравя това, което причини на мен и детето ми и за съжаление до ден днешен при всяко падане (макар и съвсем леко) на дъщеря ми изтръпвам. След като при секцио!!! той й счупи ключицата, тя още 2 пъти при леки падания я чупи на същото място (по-точно до старото калциране). Най-лошото е, че не ми каза нищо и даже нямаше да знам да пазя счупеното - изпокри се като плъх т.нар. "доктор". А за това какво му беше отношението към мен преди, по време и след операцията - не искам да си помислям даже и то след като си изпроси доста солидна сума пари на ръка "за да се ангажира със случая ми", тъй като имах тежки хронични и съпътстващи бременността заболявания.

Разказвала съм много пъти историята, не искам да отегчавам мамите, които вече са я чели, но молбата ми към всички е "Бягайте от Тончев, не само че не може да се нарече лекар, той и човешкото в себе си е изгубил"

St. Anger



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.