Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема раждане и късогледство  
Автор DAEMON (-=+=-)
Публикувано12.07.03 14:29



имам 7,5 диоптъра късогледство и всички акушер-гинеколози ме съветват да раждам с цезарово сечение. аз обаче имам резерви към цераровото и предпочитам да родя по естествен път. ако някои от вас вече са минали през бременността с високо късогледство, бихте ли споделили как бременността се отрази на вашите очи и по какъв начин родихте? имаше ли усложняване на късогледството от раждането?

благодарйа предварително



Тема Re: раждане и късогледствонови [re: DAEMON]  
Автор MoniT ()
Публикувано12.07.03 17:19



Имаше някъде скоро пусната тема по този въпрос. Потърси в архивите, защото имаше доста изчерпателна информация.
МониТ



Тема Re: раждане и късогледствонови [re: DAEMON]  
Автор Pataran (ex-keji)
Публикувано12.07.03 20:46



Az imam malko poveche kusogledstvo + astigmatizum. Sushto me suvetvat da rajdam sus sekcio. Az smiatam da gi poslusham-pri men kusogledstvoto e nasledstveno po maichina linia. Maika mi e rodila s goliam zor i risk 2 deca po normalen put. Sega e okolo 50 g i poluchi periferna degeneracia na retinata. Vuzmojno e i da niama vruzka s napunite togava, no az lichno smiatam da ne suzdavam uslovia za "povtorenie" i shte rodia sus sekcio (makar che ne mi se shte da visna v rucete na blizkite mi vmesto da se zaminavam 100% s bebeto purvite sedmici)
Jelaia ti uspeshen izbor!

Никога няма да имаш втори шанс за да направиш първо впечатление


Тема Re: раждане и късогледствонови [re: DAEMON]  
Автор _me (непознат )
Публикувано15.07.03 11:52



Imah vazmojnostta da zadam vaprosa za kasogledstvoto na zavejdastia na rodilnoto na vmi plovdiv, tai kato i az sam s dioptar i chuh mnogo razlichni mnenia za tova pri kakav dioptar triabva da se rajda sas sekcio. Toi mi obiasni, che vsastnost ne dioptrite sa ot znachenieto a sasoianieto na retinata. Zatova kogato nabliji vreme za rajdane triabva da se napravi konsultacia sas ochen lekar, koito da kaje sastestvuva li risk ili ne ot normalno rajdane.
Dano da sam ti bila ot polza



Тема Re: раждане и късогледствонови [re: DAEMON]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано15.07.03 14:33



това трябва да го кажат не акушер-гинеколозите, а очните доктори. както вече ти е казала една майка, като наближи раждането се прави задължителна консултация с очен лекар.
аз родих първото си дете при късогледство 5,5 диоптъра и никой не обърна внимание на това, докато не започна самото раждане, ама тогава беше късно. проблеми нямаше. година след това диоптърът ми остана непроменен.
преди малко повече от година родих за втори път - секцио, но без консултация с очен лекар; просто имах цял куп съображения да избера секциото.
сега мисля за лазерна корекция. видях новата клиника и щом мога да си го позволя финансово - свалям лещите.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Пак във връзка с очитенови [re: DAEMON]  
Автор Adelle (бъдеща мама)
Публикувано15.07.03 15:10



Като малка ми е правена операция за кривогледство на едното око - не беше наследствено, а причинено от некачествена партида ваксина. Операцията е много лека, води се козметична, но не знам сега дали има някакво значение за раждането.
Смятам да се консултирам и с офтамолог, но все пак искам да попитам и тук дали някой има информация или подобен проблем.

Термин - 23.09.2003


Тема Re: Пак във връзка с очитенови [re: Adelle]  
Автор _me (непознат )
Публикувано15.07.03 16:52



ami doktora s koito govorih, kaza che protivopokazni za normalno rajdane bili i lazernite operacii. Predpolagam, che i normalnite, taka che nai-dobre se konsultirai sas ochen lekar



Тема Re: раждане и късогледствонови [re: DAEMON]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано20.07.03 23:48



Здравей! Аз родих нормално преди 6 месеца с диоптър -9,75 и -8,5 и астигматизъм. Нямам промяна в зрението, но докато бях бременна ходих на очен лекар. Не е от значение колко ти е висок диоптъра, а дали ти е нормално очното налягане. Сестра ми ражда 2 пъти със секцио, защото има лазерна операция на очите, от -7 диоптъра на 0, но докторът й препоръча да ражда с цезарово. Първото раждане беше 1 година и няколко месеца след операцията. Може да имаш малък диоптър, но ако ти е високо очното налягане не е препоръчително нормалното раждане. Така че е необходима консултация с очен лекар. Успех!!!



Тема Да докладвам след очния преглед:нови [re: DAEMON]  
Автор Adelle (бъдеща мама)
Публикувано23.07.03 10:31



Независимо какъв е (или е бил) проблемът с очите, най-добре да си направите очен преглед преди раждането - няма универсални медицински решения, всичко е индивидуално и трябва да се прецени според конкретния случай. Понякога дори при висок диоптър може да се ражда нормално. Всичко обаче трябва да се знае от наблюдаващия бременността гинеколог и да е описано в обменната карта (или както там се казва този документ, с който отиваме да раждаме) и да се има предвид от лекарите, които израждат, за да обърнат внимание. В моя случай въпреки операцията, нямам никакви показатели за оперативно раждане и лекарят ми каза да "не бягам от природата". Така че, момичета, измъкване няма.

Термин - 23.09.2003



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.