Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Моля, посъветвайте менови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано05.07.03 13:37



Проблемът е такъв, че не мога да реша кой ще е по-добрия вариант, дали да сменя адаптираното мляко което ядем сега или да продължа да давам него + Дуфалак.
Сегашното ни млякото е Frisolac H и от него имаме запек, за това се налага да давам и Дуфалак. Педиатърката казa, че може да сменим Frisolac H с BLEMIL Plus AЕ 1, което било специално за запечени деца, а и в описанието пише доста добри неща. Цената му е малко по-висока, но това не е фактор.
Моля ви, помогнете ми да взема решение. Не ми се ще да екстериментирам, защото знам че не е хубаво да се сменят много-много адаптираните млека.

Последния проблем който имахме със стомахчето беше разстройството от предозирания Дуфалак



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Моля, посъветвайте менови [re: Чeтa]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано05.07.03 13:45



Здравей,
както вече ти писах по другата тема, май наистина е по-добре да смените млякото. Ние също минахме на Blemil Plus AE 1 и бяхме добре, докато не ни откриха алергията към белтъка на кравето мляко. Другият вариант е да минеш на Frisovom - той май е със същото действие - но по-добре прочети внимателно листовките.

Успех



Тема Re: Моля, посъветвайте менови [re: Чeтa]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано05.07.03 13:50



ами според мен определено по-добрия вариант е да смениш млякото, което и без това не е от най-качествените, а като добавка към него даваш и лекарство... Смяната на млякото съвсем не е толкова драматична, повярвай ми. На моя Крис от неопитност започнах да му давам Фризолак, по същия начин се запече, а педиатърката като разбра, щеше да ме изяде. Веднага ми каза да сменям на Милумил и за два дни всичко се оправи, така че не знам какво са стомашни проблеми от мляко



Тема Re: Моля, посъветвайте менови [re: Чeтa]  
Автор pepeliashka (veche mama)
Публикувано05.07.03 14:20



Cheta,niamam ideia,zashto izobshto ste pochnali s Frizolaka?!
Pochti nikoi veche ne go izpolzva /osven,ako e kut s parichkite/
Lichno na men oshte v bolnicata mi preporuchaxa Nutrilon premium - deteto veche redovno si aka / vuprosut e , che stomaxcheto ima nujda ot malko vreme za da svikne s mliakoto/ , drugoto , koeto znam , che e dobro e Milumila , kakto tuk sa ti go preporuchali veche ... edinstveno cenata e malko visochka , no puk ima dosta dobri sustavki



Тема Re: Моля, посъветвайте менови [re: Чeтa]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано05.07.03 15:00



смяната на млеката въобще не е никаква пречка и аз в началото като не знарх какво да му давам пробвах всички млека докато накрая се спрях на Омнео и бебо много добре му се отрази. Не е имал проблеми със запек. После като отмина периода със коликите мина на Нутрилон-премиум с хранителни влакнини против запек. Никога не е имал запек, през периода на коликите не съм давала никакви лекарства от рода на Сабсимплекс, Дуфалак, Еспамезан и други такива (въпреки че бях купила саб симплекс и бях на крачка да му го бутна в млякото, но педиатърката настояваше първо да опитаме да сменим храната и ако няма подобрение чак тогава да му се дават такива "отрови", като под подобрение не може да се очаква 100%, просто този период на адаптация на храносмилателната система трябва да отмине) и бебето си беше сравнително спокойно. Въобще много леко искара коликите. Естествено че си ревеше от време на време, бебе е а не робот, но се носехме на ръце и се дундуркахме и много бързо се успокояваше. От това въобще не се разглези, а напротив като стана на 5-6м вече искаше самичък да си заспива в леглото, а не на ръце.
Също така от незнание и притеснение в началото и аз си мислех, че бебето ми има запек и го изаквах с термометър всеки ден, но лекарката ми каза да не го правя това, а чак след 48ч. ако до тогава не е напълнил памперса. И така оставих го на мира малкото човече и на 36ч пълнеше памперсите. След като ми смених храната и го оставих сам да пълни памперсите всичко се нормализира и изхождането стана ежедневно и то по няколко пъти на ден.



Тема Re: Моля, посъветвайте менови [re: Ancheto*]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано05.07.03 16:43



Mай наистина ще сменим млякото, а и щом казваш че сте били добре с Blemil-а
И без това с Дуфалак-а май не се справям добре. На мен лично той ми образува газове и ме боли корем от него, та подозирам, че може по подобен начин да действа и на бебчо
На какво мляко сте били първоначално?
А исках и да те попитам лесно ли се разтваря Blemil-а, защото бях взела една кутия Omneo 1, но то просто не иска да се разтваря и т'ва си е и така си стои пълна кутия.



Teзи които не умеят, критикуват

Редактирано от Чeтa на 05.07.03 17:02.



Тема Re: Моля, посъветвайте менови [re: pepeliashka]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано05.07.03 17:00



Ами започнахме го, защото от него му даваха в болницата, а аз не разбирам от млека. В началото докато бяхме на смесено нямаше проблеми и за това продължих да давам от него, а не заради цената - тя пак казвам не е фактор - здравето и комфорта на детето ми са по-важни. Яде го с желание, натдава добре и за това не исках да го сменям, обаче вече.....


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Моля, посъветвайте менови [re: Чeтa]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано05.07.03 18:35



Омнео се разтваря само във вряла вода (кипнала)



Тема Re: Моля, посъветвайте менови [re: mania4ka]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано05.07.03 18:47



И така пробвах - не ще и т'ва си е


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Моля, посъветвайте менови [re: Чeтa]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано05.07.03 18:59



Извинявай, че така ти експлоатирам темата, но се обръщам към майките които хранят бебетата си с Милумил, защото подарявам един пакет (не кутия, а един пакет от кутията, защото вече приключих с адаптираните млека и ми остана), неотварян на Милумил 2 годен до 24.02.2004г. Аз съм в Младост1, Така че на който му трябва и му е удобно като разтояние нека си каже.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.