Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:34 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема БЕБЕ И ТЕЛЕВИЗОР  
Автор Лeoнapтиc (Таткото на Аги)
Публикувано04.07.03 13:03



Имам питане - Аги е вече на 4 месеца и 1 седмица и от известно време усилено се заглежда в телевизора /когато е включен де :-) / и настъпва тишина, по време на която Аги е изцяло погълната. Жена ми обаче е категорично против това, защото можело малката да си повреди зрението. Каква е вашата практика и какви са теориите в тази посока?



Тема Re: БЕБЕ И ТЕЛЕВИЗОРнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор saskia ()
Публикувано04.07.03 13:21



За зрението не знам, но на мен ми казаха да внимавам какво гледа, да не е много шумно и с много бързо сменящи се кадри защото това действало изнервящо и изморително на бебетата и ставан неспокойни и нервни, могат да не спят спокойно и да станат ревливи. Иначе Емил понякога само телевизора може да го накара да седи кротко, обаче много вика като гледа, радва се и му говори .



Тема Re: БЕБЕ И ТЕЛЕВИЗОРнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано04.07.03 13:39



Не можеш да се спасиш от телевизора. Днешните деца на телевизор се правят и на телевизор се раждат. А то ако беше само телевизора, ами мобилните телефони, ами компютъра. Бъди сигурен, че първото нещо което научи дъщеря ти, ще бъде това - от къде се пуска телевизора, да казва ало на телефона, и копчето на компютъра. Сега сте на 4м, след още 6-7 всичко ще и е ясно



Тема Re: БЕБЕ И ТЕЛЕВИЗОРнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор koлибpи (ефирна)
Публикувано04.07.03 14:35



Аз съм консервативна в това отношение.
Децата от рано в днешно време са подложени на технически атаки. Запознават се с телевизора, компютъра, уредбата, с компютърните игри.
Привърженик съм на теорията, че децата трябва да имат пълноценно детство - навън, сред природата където да играят на воля на чист въздух. А не да се заседяват в къщи пред телевизора и отрано да свикват с него.
Може да ме осъдите за това, но прекалено от рано вече придобивките на новото време влизат в живота и на децата ни.
Едва ли има някава пряка вреда, освен ако не се гледа екрана прекалено от близо, но въпреки това аз не съм привърженик
Сигурно съм трудно адаптивна, но спомена за щастливото ми детство навън с приятелите не ме изоставя. Бих желала и моето дете да тича на воля, вместо да залинява пред TV и компютъра



Тема Re: БЕБЕ И ТЕЛЕВИЗОРнови [re: koлибpи]  
Автор kopche (добро)
Публикувано04.07.03 14:54



И аз мисля като теб.



Тема Re: БЕБЕ И ТЕЛЕВИЗОРнови [re: kopche]  
Автор koлибpи (ефирна)
Публикувано04.07.03 14:59



Радвам се!



Тема Re: БЕБЕ И ТЕЛЕВИЗОРнови [re: koлибpи]  
Автор Лeoнapтиc (Таткото на Аги)
Публикувано04.07.03 15:03



Разбира се, че споделям твоето мнение за игри навън, но за това още сме малки. Ставаше повече дума за това, когато малката се загледа в екрана случайно и се укроти. Но от друга страна, не бива да забравяме колко много се е променило времето от това, в което ние сме били деца. Сутринта жена ми също ме попита дали и аз от 7 сутринта навремето съм гледал тв - тогава просто нямаше сутрешни блокове, а телевизията дори беше само една - нямаше дори втора програма. Няма да забравя как с баща ми се измъчихме с един стар-черно бял "Темп" - той на антената, аз в стаята, за да въртим и да докараме поне малко цвят, защото в програмата пишеше "Цветно предаване", дори на татко не му беше минало на ума, че за това е нужен специален телевизор. Това време няма да се върне обаче. А за децата наистина телевизорът, компютърът и джиесемът може би са онова, което за нас бяха пръчките за челик, бубичките, капачките или ластиците за момичетата от онова време...



Тема Re: БЕБЕ И ТЕЛЕВИЗОРнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор 5ya (новак)
Публикувано04.07.03 15:09



Аз съм категорично против телевизорите, но спасение няма. Нашият тати винаги включва телевизора, дори и да не гледа, той просто си работи за фон. Това адски ме дразни, но все още не успявам да се преборя. Жорко (вече на годинка) гледа от съвсем мъничък, знае как се включва, играе си с дистанционните, пуска уредбата и просто няма спасение от това. Така че съм против, но това трабва да го мислят и двамата родители.



Тема Re: БЕБЕ И ТЕЛЕВИЗОРнови [re: Лeoнapтиc]  
Автор koлибpи (ефирна)
Публикувано04.07.03 15:09



Няма как да не се съглася с тебе.
Решението е да се търси оптималният вариант и да не се прекалява с нищо.

Позрави



Тема Re: БЕБЕ И ТЕЛЕВИЗОР [re: Лeoнapтиc]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано04.07.03 15:56



На същата възраст сме и ние се заглеждаме упорито в телевизора. Забелязах че наистина той поглъща изцяло вниманието и всичко около нея като че ли престава да съществува. Иначе най много се заглежда в анимацията по Картона а и баткото все това гледа но там пък е толкова шарено и всичко се движи че няма начин да не се загледаш. Не знам какво възприема от позицията на 4 месечно бебе но като се замисля че бебето навлиза във възраст в която се интересува от всичко шарено, цветно, движещо се, издаващо звуци т.е започва да изследва света, който го заобикаля то в такъв случай е нормално да изучава и мястото от където идват най различни звици и се сменят цветове и картини. Иначе според мен не би трябвало едно дете да гледа телевизор повече от 1 час дневно а за бебе мисля че и 5 мин. на ден са достатъчни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.