Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:09 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Идеи за работа от доманови  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано30.06.03 11:55



Като видях темата на Илли, се замислих дали не е добре да обменим идеи за допълване на доходите без непременно връщане на работа и оставяне на бебето в чужди ръце. Ето какво се сетих на пръв поглед, извинете ме, ако звучи а ла приложение на “Жената днес”

Списък на неща, които могат да се работят от вкъщи

1. Приложни изкуства и занаяти – идете в близкия магазин за подаръци и вижте колко от нещата там бихте могли да направите сами. При това по-големите ви деца могат да ви помогнат – страшно е приятно, пък и така няма по цял ден да гледат телевизия. Материали можете да си набавите от магазините за художници или просто вижте какви излишни неща ви се въртят из къщи. От стари дрехи например стават чудесни кукли за куклен театър...
2. Преводи. Тарифите са около 2 долара на страница за превод от английски на български (ако е книга, което означава около 200 страници за 3 месеца, тоест изкарват се около 300 лева на месец). Във фирмите тарифите са по-високи, но страниците са значително по-малко. По-високо се заплащат специализираните преводи и преводите от български на английски – около 5 долара на страница. За редки езици май се плаща повече. Ако смятате, че имате талант, отивате в някое издателство и поисквате да ви дадат пробен превод – обичайно е около 10-ина страници, но гледайте някой да ви ги прегледа след това за грешки.
3. Шиене – ако умеете това и имате машина, намерете начин съседите ви да го узнаят. Конфекцията не става за всички, а никой не иска да ходи на проби на другия край на града. Освен това могат да се шият не само дрехи – майка ми например си прави от плат да кажем органайзъри за чорапи, обувки и прочие, каквито на българския пазар няма, а се шият лесно. В списанията има и много хубави кройки за детско спално бельо.
4. Гледане на деца. Аз лично бих предпочела да си оставя детето за няколко часа на друга майка, отколкото на някаква баба, която кой знае какви методи използва. А защо не и на ротационен принцип – малка групичка от майки, които са приятелки помежду си и се редуват да бавят бебетата си, докато другите поработват – може и в съседната стая.
5. Готварство – може би правите фантастични торти? Защо не ги занесете в близкото кафене и не предложите на шефовете да разнообразят асортимента си?
6. Компютърен дизайн
7. Въвеждане на данни
8. Творческо писане – знам, че в България е трудно да се издържаш с това, но пък Дж. К. Роулинг е била самотна майка, пишеща в кафене... А покрай децата сигурно ще ви хрумнат фантастични приказки! А може би ви е хрумнал оригинален текст за реклама? Продайте го скъпо. Защо не и статии за бебешки списания – като сравнявам писаното в клуба с това в периодиката, първото определено печели по полезност.

Може би има и още възможности, надявам се да ме допълните.



Тема Re: Идеи за работа от доманови [re: Zenda]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано01.07.03 07:41



От сума ти време опитвам да върша нещо полезно вкъщи (разбира се, не споменавам домакинстването, защото е най-досадното и неблагодарно нещо на света), но нито едно занимание не ми носи материална печалба. За преводите ми искат тапия, било от курс, било от висше. Приложните изкуства няма кой да ги купува. От гледането на деца бих искала и самата аз да се отърва (в добрия смисъл на думата де - да почна работа). Въвеждането на данни не съм го видяла никъде като предложение за работа,а на сума ти места съм предлагала да въвеждам дипломни и всякакви текстове, а с писане за съжаление в БГ не се печели.
С всичко написано горе не искам да кажа, че предложенията ти са глупави, в никакъв случай, просто не виждам как може една гледаща-детето-си-вкъщи майка да припечелва така, че да не се чуства последна дупка в семейния бюджет.
Ако някой има успешни опити в тази насока, ще се радвам да ги сподели.

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: Идеи за работа от доманови [re: babaToHka]  
Автор sany (непозната)
Публикувано01.07.03 08:31



Преди време бях подхванала тази тема.Продължавам да твърдя,че реална надомна работа в България почти няма.Идеите на Zenda са добри,само че на книга.Ако някой може да ми се похвали,че в къщи печели надомно-моля!



Тема Re: Идеи за работа от доманови [re: babaToHka]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано01.07.03 08:38



Уф.
Къде си опитвала за превод? И какъв можеш да правиш? Не е задължителна тапията, поне по мои наблюдения - преводачът на Толкин например е самоук, Любомир Николов се казва и работи в нашето издателство - просто е много талантлив човекът. Досега откакто съм завършила, не са ми искали дипломата - то аз и не я знам къде е. Ако имаш интерес и наистина можеш да вършиш това, мога да ти дам координати на издателства.



Тема Re: Идеи за работа от доманови [re: sany]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано01.07.03 08:47



Сани, защо да са на книга?
Откакто Анчето е навършила месец и половина, превеждам вкъщи. Вече почти свърших книгата си. Ще излезе през септември.

По Виденовата криза съм правила чаши в свободното си време - тоест след осем вечерта. Купувах бели чаени чаши и бои за порцелан, рисувах карикатури по тях и ги оставях на консигнация в едно магазинче на Тулово. Продадоха се, вярно, че бяха малко и не знам дали и с по-голямо количество щеше да бъде така.

Другите идеи наистина не съм ги прилагала, освен писането, откъдето веднъж изкарах 200 долара - в Литературен вестник имаше конкурс за криминален разказ.

Така че не е непременно на книга.



Тема Re: Идеи за работа от дома [re: Zenda]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано01.07.03 09:03



Да, моля те, пиши ни координати, и на мен ми е интересно.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема И азнови [re: Zenda]  
Автор Adelle (бъдеща мама)
Публикувано01.07.03 10:37



имах (и все още имам) огромното желание да се занимавам с преводи, при това мисля, че ще се справям добре, но наистина на повечето места имат изискване за филология, а аз имам завършена само езикова гимназия, след това образованието ми е друго. Така че се радвам да чуя от теб, че има реална вероятност за подобна работа. Ако имаш възможност да дадеш някакви координати на мейл/бележка/тук, ще ти бъда много благодарна.

Термин - 23.09.2003


Тема Re: И азнови [re: Adelle]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано01.07.03 11:10



издателство "ЛИК" е на улица "Гогол", мисля, че номер 9.
"Обсидиан" е на "Тича"3.
Има няколко издателства във входа до кино "Славейков".
Отиваш и казваш така и така, много харесвам вашите книги, бих искала да работя за вас, дайте ми пробен превод. Не споменаваш какво си завършила, ако не те питат. Ако толкова те притеснява, казваш, че си завършила филология примерно в Търново.
Разбира се, пробният превод трябва да е идеален, но ако го харесат, никой няма да те пита къде и какво си учила.

Има и множество фирми за преводни услуги, техните координати могат да се вземат от вестниците. Те са много подходящи за хора със специфични познания - примерно технически английски, медицински английски и прочие, нещо, което не се преподава във филологията. Затова там се радват на хора с езикова гимназия и друго висше образование.



Тема Re: Идеи за работа от доманови [re: Zenda]  
Автор host (непознат)
Публикувано01.07.03 11:14



Наивно Zenda,много наивно.Мисля че не осъзнаваш това,което си написала.Наистина не си търсила надомна работа в България.Само така си обяснявам смешните работи,които предлагаш.Ти лично колко торти /които си направила в къщи/ си продала? Колко чужди деца си гледала срещу заплащане и какъв дизайн в къщи си създала?Наистина ли си вярваш? В кой свят живееш?
П.С.Можем да си поговорим много в "бележки"



Тема Re:нови [re: Zenda]  
Автор Adelle (бъдеща мама)
Публикувано01.07.03 12:11



Много ти благодаря, ще опитам!!!

Термин - 23.09.2003



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.