Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Брой на хранениятанови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано27.06.03 17:10



Някой може ли да ми каже колко броя хранения е нормално да има едно почти едномесечно бебе?
Моят син до преди няколко дни ядеше по 90 г мляко през около 2,5 - 3 часа, но забелязвам че започва да си разрежда храненията и сега са на около 4 и повече часа и яде по около 120 г.
От снощи направо ме хвърли в оркестъра: В 22:30 приключи с поредното ядене. Трябваше да яде по графикслед това в 00:00 часа (това беше едно от неизменно присъстващите хранения), но баща му не е можал да го събуди и малкия пропуснал това хранене. Събуди се чак в 05:00 часа и изяде 120 г мляко. После спа чак до към 12:00. След като се събуди, изяде 120 г, но явно остана гладен, защото продължи да мрънка и мляска (не можах да го залъжа с вода) и се принудих да му дам пак мляко. В 13:30 изяде още около 60 г. и заспа.
В момента сме на режим ядене при поискване.
Това което описах по-горе нормално ли е? Притеснявам се да не би да не си дояжда след като яде през толкова големи интервали.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема остави го да яде когато исканови [re: Чeтa]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано27.06.03 17:26



то детето си знае. щом не плаче за още, значи се е наяло.



Тема Re: Брой на хранениятанови [re: Чeтa]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано27.06.03 17:28



пост скриптум - много ти е хубаво бебето, голям сладур. Зарежи режимите, не гледай часовника, а бебчо.



Тема Re: Брой на хранениятанови [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано27.06.03 17:49



Не е важен само броят на храненията, важно е и количеството храна. Ти сама казваш, че е разредил броя на храненията, но пък е увеличил количеството. Според мен няма какво да те притеснява. Ще ти кажа как яде моята дъщеря. Първият месец имахме 7 бр. хранения. Последното беше в 01:00, после в 04:00 се будеше и й давах водичка (нали знаеш, че стомахчето трябва да почива 6 часа в денонощието). После около края на 1 месец тя спря да се буди в 4:00 и аз зaпочнах постепенно да заменям яденето в 1:00 с вода. Обаче тя постепенно сама си увеличи количеството храна на ядене. Накрая тя спря да се буди и в 01:00 за водата и сега последното хранене е в 22:00, после понякога се буди около 6:00 и й давам водичка, а в 7:00 започваме млякото. Ако имаш кутия с адаптирано мляко отстрани на нея пише за съответната възраст колко пъти и какво количество храна яде детето. Разбира се това е ориентировъчно, защото и бебетата са хора и понякога не им се яде колкото на нас ни се иска
Поздрави!
Vache



Тема Re: Брой на хранениятанови [re: Чeтa]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано28.06.03 04:19



Ама, как ще е ненормално?? Направо честито! Вече сте достатъчно големи, че да спите през нощта. Ние спим през нощта вече от 1 седмица, за мое и всеобщо щастие!
Причината е, че черното дробче на бебе е вече развито, така, че да задържа достатъчно захар, че да му позволява да изкара нощта без да има нужда от храна.
Радвай се!



Тема Re: Брой на хранениятанови [re: Чeтa]  
Автор pepi ()
Публикувано28.06.03 08:50



Не се притеснявай.Още по-добре,че яде на по-големи интервали.Така няма да повръща.А и колкото по-рано оставите нощното хранене,толкова по-добре.Като го премерите на консултацията и се окаже,че си наддава ще се увериш,че всичко е наред.



Тема Ти ме хвърли сега в оркестъранови [re: Taнчe]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано28.06.03 10:43




Какъв черен дроб бе? Каква захар ...Явно моя още е недоразвит, щото и аз ям нощем.... ей така- будя се гладна ..... А големия ми син се буди нощем до 2 години, малкия е на 6 месеца и пак се буди минимум 3-4 пъти....

Айде сега децата и те явно по наследство са с недоразвити черни дробове

Между другото малкия спря да се буди около 6 седмичен като беше за около месец...и после пак започна да се буди на 2 часа да яде...та досега Това сега какво значи - черния дроб се е бил развил и после се е повредил.... ????

абе или обеснявайте или не шашкайте така публиката


какъв черен дроб...какви 5 лева А?



Тема Re: Брой на хранениятанови [re: Vache]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано28.06.03 11:23



Ама тоя мой лакомчо не ще за се залъгва с вода . Като е гладен трябва да яде мляко иначе мога да си му давам вода до сутринта. По колко вода трябва да изпива нощем детенце, за да може да заспи и да пропусне храненето?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Брой на хранениятанови [re: Чeтa]  
Автор axa ()
Публикувано28.06.03 12:43



Ами Момчилко когато беше на 1 месец/ значи точно преди месец, защото утре прави два/премина от 90 на 120 мл.
А иначе пропускаше нощните хранения още от 3- та седмица. Заспиваше вечер в 8,30- 9 часа , после ставаше в 3, а след това в 6.

От половин месец пак заспива в 20,30 , но се събужда за ядене чак в 5,30- 6 сутрин!Не мрънка, не иска вода!Хапва си 120-те мл. и заспива до 9,30 часа. Направо- мечта!Дано да продължи така по- дълго! Ама след като и коликите не му развалиха тоя режим- имам надежда ,че ще продължи....



Тема Re: Брой на хранениятанови [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано28.06.03 14:06



Ами какво да ти кажа, аз мисля, че Александрата в началото също не се залъгваше с вода, ама аз бях настоятелна и така за няколко дни свикна. Леле, то се забравяло, бе. Тя е само на 3 месеца, а аз вече забравих какво е реването по цели нощи. Количеството вода е различно. В началото пиеше по около 50-60 мл. сега обаче изпива по стотина, аз още й слагам ХИПП във водата, а сега заради варицелата вместо вода давам чайче от шипка, то по принцип е хубаво да се дава, защото съдържа много вит. С. Е, манко затяга, така, че трябва да се наблюдава. Нея засега не я затяга, ама нали е обринато и стомахчето, та ака по-редичко. Ти слагаш ли захар във водата. Аз слагах до края на 1 месец, после тя не искаше вода без захар (а по принцип пие вода), но нали слагам ХИПП, а той е подсладен малко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.