Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Тема Контрацепция при кърмененови  
Автор Melicat (harmony)
Публикувано29.06.03 17:20



Здравейте момичета,
моля споделете какви методи на контрацепция иЗполЗвате или сте иЗполЗвали при кърмене. АЗ родих преди 7 седмици и тоЗи въпрос иЗлиЗа на дневен ред.
ПреЗервативите не са вариант, а доколкото Знам хормоналните таблетки не се препоръчват при кърмене. Замислила съм се За хормонална спирала. Интересуват ме отЗиви на полЗвали я майчета.

Благодаря предварително
ПоЗдрави на всички бъдещи и настоящи майчета



Тема Re: Контрацепция при кърмененови [re: Melicat]  
Автор Puhka (непознат)
Публикувано29.06.03 18:48



Опит от спирала имам и мога да обясня ако те интересува, но за хормонална за пръв път чувам.

Би ли обяснила?


Благодаря предварително!



Тема Re: Контрацепция при кърмененови [re: Melicat]  
Автор mali (happy)
Публикувано29.06.03 21:01



АМи аз съм със спирала Multiload и не съм имала никакви проблем. Моят доктор ми я препоръча и ме я сложи 45 дни след раждането.КАза, че тази спирала е най-разпространената в света. Не мисля, че има проблем, а и ти ще ходиш на профилактични прегледи

Бебе Калина
04.07.2002


Тема Re: Контрацепция при кърмене [re: Melicat]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано29.06.03 21:41



По принцип спиралата е един от най-сигурните и удобни методи, но не зная какво имаш предвид под хормонална. Иначе има и таблетки/глобули, които се слагат във влагалището преди акта. Сещам се за Фарматекс, но чух, че са излязли и някакви нови. Хапчетата не са най-подходящи, а и може да забравиш да ги пиеш. Презервативите пък са крайно неизгодни (и неприятни) при младо семейство.

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема хормонална инджекциянови [re: Melicat]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано29.06.03 21:45



- препоръват ги за тинеджърки и кърмачки. Слага се на всеки 12 седмици. Няма никакви странични ефекти за разлика от хапчетата... единственото е че мензиса спира при някои момичета(на мен това пък точно ми хареса:). Но е според тукашните акушери най-подходящото за кърмачки. (обикновенни контрацептиви не разрешават на кърмачки, а мини-хапчето според тях е прекалено рисковано - ако забравиш да го изпиеш в точния час и ....

Ама то и инджекцията не е за завеяни - АЗ СИ ЗАБРАВИХ инджекцията ААААААА !



Тема Re: хормонална инджекциянови [re: [desi]]  
Автор _magi_ (me)
Публикувано29.06.03 21:59



hormonalnata injekzia e nai-dobroto. edna godina niamah problemi. Sophia e veche na dve, a as pak sym postruryala sa oshte edno.



Тема Re: Контрацепция при кърмененови [re: babaToHka]  
Автор Mamma (щастлива)
Публикувано29.06.03 22:08



Според мен хормоналната спирала е най-добрият вариант - идеална комбинация между добрите страни на хапчетата и спиралите.

И аз съм се ориентирала към Мирена-та, но още не съм стигнала до поставянето... от несериозност и липса на време, не заради друго.

Повече инфо за видовете контрацептиви -



За контрацепция след раждане и мненията на мамите за различните видове контрацептиви

А ето и извадката за мирена-та (предполагам нея имаш предвид)

Mirena (Schering AG)

Mирена - вътрематочно противозачатъчно средство, съдържащо левоноргестрел. Mирена представлява Т-образна вътрематочна система, която след поставяне в матката освобождава хормона левоноргестрел. Т-образната форма е подбрана с оглед формата на матката. Вертикалното рамо на Т-образната система представлява цилиндър, който съдържа хормон, а към долната му част са прикрепени две фини нишки. Mирена предотвратява забременяването чрез въздействие върху маточната лигавица, редуциращо възможностите й за приемане на оплодена яйцеклетка и чрез удебеляване на лигавицата в цервикалния канал, така че спермата да не може да проникне в матката и да оплоди яйцеклетката. Mирена повлиява и движението на спермата в матката като предпазва от оплождане.

Контрацептивната сигурност на Мирена е сравнима с женската стерилизация.

Мирена не е метод на първи избор за млади жени които никога не са били бременни и при жени в постменопауза с обратно развитие на матката.

Мускулните контракции на матката по време на менструация понякога могат да доведат до изхвърляне на интраутеринната система . Симптоми, указващи за частично или пълно изхвърляне на Mирена, са кървене или болка. Частичното изхвърляне може да понижи ефикасността на Mирена.Препоръчително е да проверявате нишките с пръст по време на къпане. В случай, че не опипвате нишките или имате симптоми на изхвърляне на системата трябва да избягвате полово сношение или да използвате друг контрацептив и да се консултирате с вашия лекар. Тъй като Mирена намалява менструалното кървене, засилването му може да е индикация за изхвърляне на спиралата.

Mирена може да бъде поставена в рамките на седем дни от началото на менструалния период. Системата може да бъде поставена и веднага след аборт след като е изключена генитална инфекция. Mирена не трябва да се поставя по-рано от шест седмици след раждане


След гинекологичен преглед във вагината се поставя един инструмент наречен спекулум, шийката на матката се почиства с антисептичен разтвор, след което интраутеринната система се поставя в матката през тънка, огъваема тръбичка от еластична пластмаса. Вие ще почувствате поставянето, но то не трябва да е съпроводено с болка.


Някои пациентки могат да почувстват болка и виене на свят след поставянето. В случаи че те не преминат половин час след поставянето при лежащо положение на пациентката, Мирена може да не е разположена правилно. Следва да се проведе гинекологичен преглед и ако се налага системата трябва да бъде отстранена. Алергични кожни реакции могат да бъдат причинени от системата.


През първата година е необходимо да се извършат 2 прегледа: обикновено един до три месеца след поставянето на Mирена и отново след изтичане на 12-ия месец. След това прегледите се извършват един път годишно.


Обикновено се наблюдава постепенно намаление на броя на дните, през които има кървене и на количеството загубена през всеки месец кръв. При някои жени менструацията изобщо се преустановява.Тъй като количеството загубена кръв намалява при повечето жени се покачва нивото на хемоглобина в кръвта. Когато противозачатъчното средство се отстрани, нормалната менструация се възстановява.


Препоръчва се използването на дамски превръзки. Ако се използват тампони, тяхната смяна трябва да се извършва много внимателно, за да не се изтеглят нишките на Mирена.


По време на употребата на Mирена е нормално да настъпят промени в менструацията: интерменструално кървене, по-продължителна или по-краткотрайна менструация, нередовно кървене, слаба или отсъстваща менструация, силно кървене по време на цикъл, болезнена менструация.

Наблюдават се следните нежелани реакции:

главоболие;
болки в долната част на корема;
болки в кръста; акне или други кожни проблеми;
вагинално течение;
чувствителност на гърдите;
възпалителен процес във вагината; депресия и променливо настроение;
гадене и повръщане;
задържане на вода
По-редки са:

повишаване на телесното тегло;
косопад
омазняване на косата
засилено окосмяване по тялото.


Изброените нежелани реакции са обичайни през първите месеци след поставянето и изчезват при продължителна употреба

Never cared for what they do
Never cared for what they know
But I know


Тема Re: хормонална инджекциянови [re: _magi_]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано29.06.03 22:17



Tаткото да размисля бързо :) че и бебо да не расте самичък



Тема Re: Контрацепция при кърмененови [re: Mamma]  
Автор Aglaiya (mama)
Публикувано29.06.03 23:34



И аз от миналата година знам за Мирена, и сега няколко месеца след раждането говорих с гинеколог- каза ми, че Мирена е нещо чудно, но се поставя след 35 г. възраст.



Тема Re: Контрацепция при кърмененови [re: Puhka]  
Автор Melicat (harmony)
Публикувано30.06.03 20:23



Mislja, che mirena e naj-razprostranenata. Idejata e, che pri neja sa kombinirani predimstvata na spiralata i hormonalnite preparati, no tyj kato hormonite se izpuskat direktno v matkata, kolichestvoto im e absolutno minimalno.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.