Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема изваряванетонови  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано26.06.03 04:58



Момичета, знаете ли, че тука (в US) педиатрите не съветват да се изваряват бутилките и бебероните. До преди години всички са го правили, но вече не, защото Американската Академия на Педиатрите е стигнала до извода, че щом кърмачката не изварява (стерилизира) гърдата си всеки път преди кърмене, то и за бутилката не се налага същото. Тоест бебето е приело вече достатъчно бактерии от гърдата и други места. Стерилизиране се изисква само преди първа употреба на шишето.
Ама че работа, горките майчета, които все още изваряват.



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано26.06.03 08:36



То в изследванията няма нищо лошо, но поне до 6 месеца мисля, че трябва да се полагат по-сериозни грижи за хигиената. В крайна сметка ако не помага, то поне стерилизацията не пречи.

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: изваряванетонови [re: babaToHka]  
Автор 5ya (новак)
Публикувано26.06.03 09:45



Аз лично спрях да изварявам още когато Жорко навърши два месеца, въпреки всички протести на бабите, слава богу , нищо не е станало... Пък сега си лапа мръсните обувки, пипа всички боклуци в парка и въобще положението е пълно омазване, ама то вече не мога да смогна да мия и бърша ръцете непрекъснато



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор kopche (добро)
Публикувано26.06.03 09:48



Звучи ми доста логично и....удобно.



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано26.06.03 10:42



Tи стерилизираш ли ги? Т'ва стерилизиране направо ми взима здравето, ама като такава е практиката, не смея да проявявам новаторство и да си правя експерименти.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Аз не съмнови [re: Taнчe]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано26.06.03 11:03



изварявала никога. Когато бях в болницата и ходих да ми стерилизират изцедената кърма, жената дето стерилизираше ми каза, че няма нужда. Да измивам с гореща вода и сапун (веро) шишето и толкова. Каза, че стерилизацията се правела само в родилните домове защото има много бебета. Иначе в къщи нямало нужда. Това беше единствения съвет който получих относто стерилизацията и не съм се замисляла дали е така или не. В крайна сметка като се замислиш същите микроби които ги има по шишето ги има и навсякъде другаде около бебето. (в домашна обстановка имам предвид).
Аз изварявах по едно време само бибките които суче, защото се въргаляха из леглото, а по-късно ги хвърляше и на пода...и де да знам, ама реших да ги изварявам отвреме навреме. :)
Иначе в къщи никога не давам да се влиза с обувки и мия постоянно пода. Това ми се струва важно защото Моника се въргаля по пода, пипа навсякъде...



Тема Може би има значение за алергиитенови [re: bejb]  
Автор lsa27 (непознат)
Публикувано26.06.03 11:14



Защото четох наскоро една статия по въпроса. Не съм сигурна за точните научни термини, но в общи линии беше, че тъй като живеем в изключително стерилен свят определен вид антитела в организма нямат работа и изчезват, а друг подобен вид се увеличава и започва да приема като нападатели съвсем обикновени неща - като прах или шоколад. Затова и примерно сред циганите нямата толкова алергии. Техните антитетела се "борят" с достатъчно бактерии и не си губят времето с "прах".

Другото, което знам е, че алергиите се предизвикват и от ядене на неща непривични за съответния климатичен пояс. - не че е във връзка с темата де...

Може би US лекарите са решили, че е по-добре стомашно растройство, отколкото алергия... Ама в тази горещина не съм сигурна аз кое бих избрала



Тема Re: Може би има значение за алергиитенови [re: lsa27]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано26.06.03 11:30



да, аз имам една книжка за алергиите и там е написано точно същото. Това, че прекалено изваряваме, чистим и т.н. не дава възможност на организма да се бори с микробите и той започва да "напада" безобидни вешества:)
Аз пък си мисля, че имунната система на бебетата и малките деца плюс това е особено активна в този период и затова ако няма достатъчно "материал" за работа напада безобидни неща...затова и повечето алергии изчезват в израстването на децата. това последното си е мое разсъждение, може и да не е така:)



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано26.06.03 11:55



аз стерилизирах шишетата в разтвор. и ми беше супер удобно - измивах ги със сапун и ги топвах в разтвора вместо да бърша, подсушавам, попивам и прибирам.
има логика в това за алергиите и въобще, че детето се сблъсква със същите бактерии на едно или друго място, ама като се прибереш у дома с едно трикилограмово човече (а моите и двете бяха доста по-малки) и все дебнеш до какво ще се докосне, къде ще му сложиш дрешките и бибероните. не че живееш на мръсно, ама то е едно такова безпомощно, че ти изкарва всички параноични пристъпи наяве....

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Да денови [re: yanita]  
Автор lsa27 (непознат)
Публикувано26.06.03 12:01



То и аз това имах предвид. Че е лесно да ти кажат, но като си видиш малкото нежно бебенце ще ти се иска от всичко да го предпазиш, а не да му даваш боклуци, за да го предпазиш от алергиите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.