Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Брой на хранениятанови [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано28.06.03 17:01



Няма проблем, че заменяш водата, то всъщност това не е заменяне, детето си получава течностите. Нали ти казавам, че аз давам чай от шипка. Една приятелка ми каза, да давам на бебето още като се роди, обаче аз сега чак сколасах да питам докторката и тя каза, даже че е желателно като е болна да й давам, защото шипките имат много витамин С. За после ще питам дали да давам, но мисля, че ще продължа.. А отвикването ще стане постепенно, намалява се постепенно захарта или чая както е моят случай.



Тема Re: Брой на хранениятанови [re: Чeтa]  
Автор DarkCat (непознат )
Публикувано28.06.03 23:57



normalniq broi e kolkoto to poiska. Ostavi go samo da si opredelq - nqma da preqde, nito 6te stoi gladno :))



Тема Re: Почнахте ли сокчетата?нови [re: Гълъбицa]  
Автор pepeliashka (veche mama)
Публикувано29.06.03 09:30



a kakvi sa sokovete?
gotovi ili domashno cedeni?



Тема Re: Брой на хранениятанови [re: Vache]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано29.06.03 16:46



Значи за пюренцата май няма кой знае какво значение от какъв вид са. Според нашата докторка трябвало да са плодови според вкуса и аз се чудих та взех от ябълки на Ганчев, след това продължих с ябълка и дюля, ябълка и тиква,круши, шипково и така. Мислех да вземам само на Хип но за 2 лв. ще купя 2 вида на Ганчев,АМ-ам или даже на Хам. Наистина не са чак толкова лоши българските пюрета поне плодовите според мен. Започнах с 2-3 лъжички за кафе от най малките и следващият ден дадох 4-5 и така за една седмица да не кажа 10 дни до 60 мл. Обаче пюрето го давам само веднъж и остатъкът го изяжда баткото, на другият ден отварям ново и така. Имам някаква мания че даже и да седи в хладилник до следващата сутрин например вкусът му се променя и за това правя така, просто въпрос на избор.
Соковете определено домашни и прясно изцедени поради две причини българските пак на Ганчев не ми допаднаха като видове а на Хип намерих само моркови и моркови с тиква защото се търсели ама на нас морковът не ни хареса така че за сега само домашни. В книгата на Трифонова пише че плодовите пюрета разредени с малко вода могат да заместят и плодовият сок.

Редактирано от mima на 29.06.03 16:51.



Тема Re: Брой на хранениятанови [re: mima]  
Автор Vache ()
Публикувано29.06.03 19:39



Благодаря за инфото, ще се разходя тия дни до Билла и Фантастико, за да видя какви са цените на различните пюрета и какви видове има. Дано на бебка да й харесат, че понякога не иска да пие сок. Прави отвратена физиономия и край, не мож я накара повече. А сока аз си го цедя, досега не съм купувала готов.



Тема Re: Почнахте ли сокчетата?нови [re: Чeтa]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано30.06.03 10:41



Ами по принцип тези бебета дето са само на кърма могат и по късно да им се дадат .
И със сигурност ще в ипочнат колики

Живи и здрави!


Тема Re: Почнахте ли сокчетата?нови [re: Гълъбицa]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано30.06.03 10:45



Ние сме 99% на формула


Teзи които не умеят, критикуват

Тема как готови!нови [re: pepeliashka]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано30.06.03 10:45



пресни! За да са готови задължително трябва да са с консерванти, а не мисля еч е подходящо за такива малки бебенца. Имам центрофуга за соковеи обикновено там ги правя , когато не ме мързи да я пускам за 1 морков или 1 ябълак

Живи и здрави!


Тема и каква по точно?нови [re: Чeтa]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано30.06.03 10:47



Е=m.c.c ?

Живи и здрави!


Тема Re: и каква по точно?нови [re: Гълъбицa]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано30.06.03 11:46



а?


Teзи които не умеят, критикуват


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.