Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ноемврийските - как сте?нови  
Автор ralichka (непознат )
Публикувано24.06.03 12:14



Здравейте ноемврийски бъдещи майчета, как сте растът ли ви коремчетата?
Аз се чувствам много добре. Моя бебок(който вече знаеме, че е мъж) непрекъснато ме рита и съм много щастлива.
Качването на килограми като че ли спря да ме притеснява, а топлината за сега не ми пречи.
Вие как се чувствате, а ваште бебоци!



Тема Re: ноемврийските - как сте?нови [re: ralichka]  
Автор mira77 ()
Публикувано24.06.03 13:38



Аз съм добре,нищо не ме боли,работя,но ме притеснява това , че не знам как и кога трябв ада усетя детето.Имам чувството , че го усещам,но не съм сигурна дали не се заблуждавам.Терминът ми е между 15 и 20 Ноември,все още не е определен със сигурност:(((.Как точно се усеща детето в началото.И на мен ми казаха , че е момче,но не знам дали е сигурно.
Искам да попитам вие притеснявате ли се от нещо и колко кг сте наддали?Аз ,уви,вече 6кг.:((((Къде ще раждате или не сте мислили за това?



Тема Re: ноемврийските - как сте?нови [re: ralichka]  
Автор smg (термин - 05.11)
Публикувано24.06.03 13:57



Здравейте, момичета!
Ние също сме добре и растем. Засега само 5 кг., но аз имам някой друг кг. в повече отпреди да забременея и сигурно ще изглеждам ужасно към края , но важното е бебчо да се развива добре. После ще мислим как да сваляме кг.
В събота слушаха тоновете на бебчо, а утре ще ни гледат на ехограф. Надявам се, че всичко ще е О.К.
Раличка, два пъти се оптах да ти пратя бележки и искам да знам дали си ги получила, че май не се справих много добре.



Тема Re: ноемврийските - как сте?нови [re: ralichka]  
Автор _me (непознат )
Публикувано24.06.03 15:46



Здравейте ноемврийски мамчета
И ние сме добре - растем и дебелеем при това от второто повечко от колкото . Чакам с нетърпение да дойде време за следващия ехограф, за да видим пола на бебо...



Тема Re: ноемврийските - как сте?нови [re: mira77]  
Автор ralichka (непознат )
Публикувано24.06.03 17:01



Моят термин е на 05.11. и усещам бебчо от повече от месец. Отначало и аз не бях сигурна да ли го усещам или не, но в един прекрасен ден вече нямаше как да сбъркам - няколко пъти ме ритна.
В една книга четох, че някои усещат по-рано други по-късно. Не се притеснявай ще усетиш скоро бебчо. Аз вече го усещам непрекъснато(и през ноща).
За раждането съм се насочила към Шейново - д-р Тончев. Ако ти трябва някаква информация - питай.
А за килограмите не ми се говори - 7- 8 но не ми личат много слава богу.



Тема Re: ноемврийските - как сте?нови [re: ralichka]  
Автор mira77 ()
Публикувано25.06.03 09:24



Благодаря за информацията.Исках д апопитам този д-р Тончев ти следи бременността или само ще раждаш при него?А може ли да попитам, ако е удобно,колко ще ти струва?Кога смяташ да пазаруваш за бебето?Колко често те гледат на ехограф.Ти беше ходила на 3D в Студентски град,нали?И аз смятам да заведа съпруга си на първа среща с бебето в Студентски град.А какво точно записват на диск?Извинявай за многото въпроси.Лек ден!!!



Тема Re: ноемврийските - как сте?нови [re: ralichka]  
Автор smg (термин - 05.11)
Публикувано25.06.03 13:53



Здравейте отново, момичета!
Днес сутринта ни гледаха на ехограф и всичко е наред. Бебчо тежи вече 425 гр. и си има всичко. Но лекарката не посмя да ми каже какъв пол, защото не била съвсем сигурна. И аз вече ходя в Шейново - 2 пъти, при д-р Димитрова. Преместих си консултацията и съм доволна за сега.
А какво ще кажете да се видим всички бъдещи ноемврийски майчета?
Поздрави на всички!



Тема Re: ноемврийските - как сте?нови [re: smg]  
Автор mira77 ()
Публикувано25.06.03 14:00



Да,идеята да се видим ми допада.Вие работите ли?Аз-да,но от петък си ползвам летния отпуск.Исках да попитам защо си си сменила лекаря и как стана това?Всеки месец ли ви вземат кръв и давате урина за изследвания?Освен това и ехограф нещо друго особено случва ли се на вашите консултации?



Тема Re: ноемврийските - как сте?нови [re: mira77]  
Автор smg (термин - 05.11)
Публикувано25.06.03 14:11



Смених си консултацията, защото не бях доволна. До миналия месец ходих в Студенстка поликлиника, но от клуба научих повече отколкото от там. Мислех да ползвам "услугите на здравната каса", защото работя и всеки месец плащам осигуровки, но здравето на бебето и моето са по-важни. В Шейново си платих таксата и ме приеха без проблем. Още на първия преглед там слушаха тоновете на бебето, за които предишната акушерка ми обясняваше на дълго и широко, че още било рано и т.н.
Що се отнася до раждането, не съм мислила, но най-вероятно ще е Шейново.



Тема Re: ноемврийските - как сте?нови [re: mira77]  
Автор ralichka (непознат )
Публикувано25.06.03 18:23



Няма никакъв проблем,че много питаш. Ще се радвам да помогна.
Д-р Тончев ми следи и самата бременост, но малко проформа, защото просто се гледаме всеки месец на ехограф. Аз обаче предпочитам така за да не ме забрави като дойде времето да родя. Много е мил, отговаря на всички въпроси много търпеливо. На два пъти съм го безпокоила по телефона и беше много любезен. Дано и да е добър специалист когато дойде най-важния момент. 20лв. му е прегледа, а за самото раждане не сме коментирали заплащане все още. Иначе ходя и в женската консултация в Щейново, просто защото още в началото се записах там. Там ме мерят изследват и т.н.
А в Студентски град отидох, защото много примамливо звучеше от тези, които бяха ходили. 35лв. е ехографа, а аз исках и Доплер и всичко беше 35лв. 3D ехограф не си направих защото доктора ме убеди, че още е рано. На дискета ми записаха всички снимки, които направиха - личице, ПИШЛЕ, ръчички, крачета и т.н.
Надявам се да съм ти била от полза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.