Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема изваряването  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано26.06.03 04:58



Момичета, знаете ли, че тука (в US) педиатрите не съветват да се изваряват бутилките и бебероните. До преди години всички са го правили, но вече не, защото Американската Академия на Педиатрите е стигнала до извода, че щом кърмачката не изварява (стерилизира) гърдата си всеки път преди кърмене, то и за бутилката не се налага същото. Тоест бебето е приело вече достатъчно бактерии от гърдата и други места. Стерилизиране се изисква само преди първа употреба на шишето.
Ама че работа, горките майчета, които все още изваряват.



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано26.06.03 08:36



То в изследванията няма нищо лошо, но поне до 6 месеца мисля, че трябва да се полагат по-сериозни грижи за хигиената. В крайна сметка ако не помага, то поне стерилизацията не пречи.

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: изваряванетонови [re: babaToHka]  
Автор 5ya (новак)
Публикувано26.06.03 09:45



Аз лично спрях да изварявам още когато Жорко навърши два месеца, въпреки всички протести на бабите, слава богу , нищо не е станало... Пък сега си лапа мръсните обувки, пипа всички боклуци в парка и въобще положението е пълно омазване, ама то вече не мога да смогна да мия и бърша ръцете непрекъснато



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор kopche (добро)
Публикувано26.06.03 09:48



Звучи ми доста логично и....удобно.



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано26.06.03 10:42



Tи стерилизираш ли ги? Т'ва стерилизиране направо ми взима здравето, ама като такава е практиката, не смея да проявявам новаторство и да си правя експерименти.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Аз не съмнови [re: Taнчe]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано26.06.03 11:03



изварявала никога. Когато бях в болницата и ходих да ми стерилизират изцедената кърма, жената дето стерилизираше ми каза, че няма нужда. Да измивам с гореща вода и сапун (веро) шишето и толкова. Каза, че стерилизацията се правела само в родилните домове защото има много бебета. Иначе в къщи нямало нужда. Това беше единствения съвет който получих относто стерилизацията и не съм се замисляла дали е така или не. В крайна сметка като се замислиш същите микроби които ги има по шишето ги има и навсякъде другаде около бебето. (в домашна обстановка имам предвид).
Аз изварявах по едно време само бибките които суче, защото се въргаляха из леглото, а по-късно ги хвърляше и на пода...и де да знам, ама реших да ги изварявам отвреме навреме. :)
Иначе в къщи никога не давам да се влиза с обувки и мия постоянно пода. Това ми се струва важно защото Моника се въргаля по пода, пипа навсякъде...



Тема Може би има значение за алергиитенови [re: bejb]  
Автор lsa27 (непознат)
Публикувано26.06.03 11:14



Защото четох наскоро една статия по въпроса. Не съм сигурна за точните научни термини, но в общи линии беше, че тъй като живеем в изключително стерилен свят определен вид антитела в организма нямат работа и изчезват, а друг подобен вид се увеличава и започва да приема като нападатели съвсем обикновени неща - като прах или шоколад. Затова и примерно сред циганите нямата толкова алергии. Техните антитетела се "борят" с достатъчно бактерии и не си губят времето с "прах".

Другото, което знам е, че алергиите се предизвикват и от ядене на неща непривични за съответния климатичен пояс. - не че е във връзка с темата де...

Може би US лекарите са решили, че е по-добре стомашно растройство, отколкото алергия... Ама в тази горещина не съм сигурна аз кое бих избрала



Тема Re: Може би има значение за алергиитенови [re: lsa27]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано26.06.03 11:30



да, аз имам една книжка за алергиите и там е написано точно същото. Това, че прекалено изваряваме, чистим и т.н. не дава възможност на организма да се бори с микробите и той започва да "напада" безобидни вешества:)
Аз пък си мисля, че имунната система на бебетата и малките деца плюс това е особено активна в този период и затова ако няма достатъчно "материал" за работа напада безобидни неща...затова и повечето алергии изчезват в израстването на децата. това последното си е мое разсъждение, може и да не е така:)



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано26.06.03 11:55



аз стерилизирах шишетата в разтвор. и ми беше супер удобно - измивах ги със сапун и ги топвах в разтвора вместо да бърша, подсушавам, попивам и прибирам.
има логика в това за алергиите и въобще, че детето се сблъсква със същите бактерии на едно или друго място, ама като се прибереш у дома с едно трикилограмово човече (а моите и двете бяха доста по-малки) и все дебнеш до какво ще се докосне, къде ще му сложиш дрешките и бибероните. не че живееш на мръсно, ама то е едно такова безпомощно, че ти изкарва всички параноични пристъпи наяве....

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Да денови [re: yanita]  
Автор lsa27 (непознат)
Публикувано26.06.03 12:01



То и аз това имах предвид. Че е лесно да ти кажат, но като си видиш малкото нежно бебенце ще ти се иска от всичко да го предпазиш, а не да му даваш боклуци, за да го предпазиш от алергиите...



Тема Re: Да денови [re: lsa27]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано26.06.03 12:15



питаш ли ме мен, как постоянно бърша ръце и все гледам къде ще пипне и какво ще засили към устата си:)))
Това, че съм ги прочела тия неща никак не ми помага да гледам по-безгризно на тези ситуации:)



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор kami_v ()
Публикувано26.06.03 12:52



мисля, че стерилизирането има връзка не само с възрастта на бебето, но и със сезоните. летните горещини спомагат развитието и на чревни и други инфекции. така че през зимата ми звучи оправдано 3-4 месечно бебе да приема храна само от добре измити шишета, но на бебе на същата възраст през ляатото аз бих му я предлагала в стерилизирани съдове.



Тема Re: изваряванетонови [re: yanita]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано26.06.03 14:34



Какъв стерилизиращ препарат си използвала? Наистина са супер удобни, но се чудех, няма ли нещо вредно в тях и дали могат да се ползват непрекъснато или е хубаво от време на време почивка? Моля те, напиши ми какво мислиш по въпроса, моля те.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: изваряванетонови [re: kami_v]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано26.06.03 14:43



Аз бих се притеснила, ОСОБЕННО КОГАТО ДЕТЕТО ПИПА НАВЪН, или ако в къщата има домашен любимец, който носи разни работи по лапите и козината си. Няко и от вас имат представа какви гадини бъкат навън. Почвата е развъдник на всякакви бактерии, бацили и др. гадини, ВКЛ И КУЧЕШКА ТЕНИЯ. входната врата за тенията са червата. Веднъж погълната, тя навлиза в кръвообращението и се носи, докато не се спре на една от следните "бариери" : черен дроб, бял дроб или мозък. Като се загнезди в един от тези органи, започва бавно бавно да се развива, докато не се превърне във костозно образувание. Това се маха със една много комплицирана операция.
Да не говорим колко пияни пикаят из градинките, и кучета серат и боклуци се валят и какво ли още не.



Тема Re: Студена стерилизациянови [re: Чeтa]  
Автор klamerche (бременно)
Публикувано26.06.03 15:37



От както се е родил племенникът ми (22 март 03) сестричката ми не е преставала да му стерилизира шишетата в този разтвор. Наистина е много удобно приложението му и не е навредил на детенцето. Той е в едно голямо шише със сини надписи, ако искаш довечера ще проверя точно как се казва и в какви дозировки го разрежда във водата. Тя е страшно доволна от него и продължава да си го ползва.



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор bistra ()
Публикувано26.06.03 15:38



Аз съм "за"! Като си помислиш колко време шишето е стерилно при нестерилна среда??? Много по-кратко отколкото можем да предположим. Аз имам стерилизатор на който много се радвам, защото едновременно и подгрява, и размразява и какво ли не още... Стерилизирам веднъж дневно двете шишета с капачките и бибероните и е много смешно след като ги извадя колко "стерилни" са...Ами нали и средата трябва да е стерилна, а такива съоръжения има само в няколко лаборатории в света...
Ама ей на- изварявам за удоволствие. Иначе ги мия и изплаквам много добре преди всяко хранене...Ама водата не е стерилна!
А по темата за ехинококите и т.н.- това със стерилизиране на биберона не се решава. И още- всеки досег със света навън е информация за имунната система на детето. Защо да го лишавам от това? В разумни граници разбира се, че като знам как някои деца из Европата лазят по асфалта, косата ми се изправя...



Тема Re: изваряванетонови [re: Pyжa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано26.06.03 15:46



Къде беше стерилизирането, къде - кучешката тения?

Скоро тук някой попита за барокамера...

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: изваряванетонови [re: Чeтa]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано26.06.03 15:46



ползвах таблетки на Boots - купувах ги от англия. друг метод за стерилизация не съм ползвала никога. шишетата и бибероните на вики стерилизирах 6-7 месеца, а на габи 8-9. проблеми никога не съм имала - нито обриви, нито каквито и да е реакции. има лека миризма на хлор, заради която предпочитах да изплаквам шишето с преварена вода непосредствено преди употреба, но понякога се е случвало да пропусна и това по никакъв начине не се е отразявало на вкуса или вида на мякото, сока, водата... миризмата се неутрализира в момента, в който сипеш нещо друго в шишето.

напълно безвредни са. сменяш разтвора на 24 часа. за 30 минути шишето ти е абсолютно стерилно и готово за ползване. супер е за пътуване - слагаш в кутията, в която стерилизираш всичките шишета и биберони заедно с кутия таблетки и като пристигнеш само си правиш разтвор.

никога не съм изварявала нищо и не мога да си представя висенето над тенджерата, ваденето на горещи шишета, подсушаването (защото като го извадиш от тенджерата и го оставиш мокро веднага ще почнат да бъкат разни бактерийки).

препорачвам на всеки да не се мъчи с други методи, още повече че в този случай 2-3 шишета са напълно достатъчни.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: изваряванетонови [re: yanita]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано26.06.03 16:43



Аз в момента използвам течност за студена стерилизация на Чико и съм много доволна. Страшно ми е удобна за 3-те шишета, които имам, но се притеснявах дали няма нещо вредно в тези разтвори. В един магазин ми казаха, че не било хубаво за съвсем малко бебе да се стерилизира по този начин, но иначе не били вредни, та за това се интересувам.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: изваряването/ПОЖАР!!!нови [re: Taнчe]  
Автор MoniT ()
Публикувано26.06.03 17:56



Аз изварявах известно време (около месец). Причината да спра бе, че една вечер както си кърмех в стаята на Изабела докато съпругът ми говореше по телефона от спалнята изведнъж ми замириса на изгоряло и си помислих, "о, някой е прегорил вечерята си". Секунда след това обаче ми светна, че около 2 часа преди това бях сложила бутликите и бибероните на Изабела да се изваряват (тя все още се дохранваше с изцедена кърма). Разбира се за наш "късмет" , същата сутрин съпругът ми бе свалил батерията от smoke детектора защото имаше нужда от подмяна. Когато влязох в кухнята съдът в който изварявах беше в пламъци, ЦЯЛАТА кухня, вкл. и пособията които бяха вътре в шкафовете бяха посипани със ситен черен прашец, самите шкафове и тавана бяха практически черни, целият долен етаж бе посипан с този ситен прашец, вкл. тоалетна, вана, и т.н. За щастие нямаше по-сериозни последствия освен загубата на няколко дни в основно миене на ВСИЧКО. След този инцидент си купихме комплект от пожарогасител, нов smoke детектор и детектор за СО. Излишно е да добавям, че спрях да изварявам отделно бутилките и бибероните и започнах да ги мия в съдомиялната машина.
МониТ



Тема Re: изваряванетонови [re: bistra]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано26.06.03 19:55



...Ама водата не е стерилна!...
ГРЕШКА !!
Водата в България се счита за 100% стерилна според БДС. Всяка операционна зала използъва чешмяна вода + препарат за стерилизиране на ръцете на операционния екип. Последното изплакване става с вода без препарат. Подсушаването на ръцете преди обличане и поставяне на ръкавиците става със стерилна марля или компрес.
Стерилното поле вътре във какъв да е съд (вкл. и шишето) се запазва при поставяне на стерилен капак. Стерилния капак може, и най-често е замърсен отвън, което не замърсява вътрешността на контейнера. Стерилно поле в домашни условия е вътрешността на самия стерилизатор.
Още нещо... повечето микроорганизми се нуждаят от определена температура (около 37 градуса) + влажност на средата за да отцелеят. Има много малко изключения, които биха отцелели във нормална вода, едното от тях е ХОЛЕРА !
Мога да ти изпиша поне още 10 страници за стерилна техника и микробиология, имам доста години стаж в оперативно отделение.




Тема ниманови [re: Pyжa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано26.06.03 20:41



искаш да кажеш, че водата, която тече от чешмата във всеки дом е стерилна?!?!?!


я обясни какво значи "стерилна" че да не би да съм в грешка..

Редактирано от bejb на 26.06.03 20:42.



Тема Re: ниманови [re: bejb]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано26.06.03 21:52



Ами да, стерилна е, според БДС. т.е. не съдържа никакви живи микроорганизми или спорите им.
Ти нали правиш разлика между серилна и химически чиста. хехе



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор mali (happy)
Публикувано26.06.03 22:12



Да си призная честно, аз стерилизирах до 6 месеца, а и сега от време на време. Макар че това е понякога вманиячаване, защото когато сме навън беба хвърля по 15 пъти шишето на земята, после само го изтривам и измивам с водаНе знав вече кое е правилно и кое не

Бебе Калина
04.07.2002


Тема Re: изваряването-Ружанови [re: Pyжa]  
Автор bistra ()
Публикувано26.06.03 22:35



Много интересно как така е стерилна водата ...Според БДС отпреди 50 години??? И аз имам известен стаж, част от който в подобни места на изброените от теб и това, което пишеш ме изненадва...Едно от първите упражнения по биология в училище е наблюдение на капка вода под микроскоп. Спомняш ли си какво се вижда? Някои хора така си спомнят за цял живот как са видели едноклетъчния микроорганизъм -чехълче.
За пример: ПДК /пределно допустима концентрация / за бактерии е под 100 в 1 мл вода. Не казвам, че бактериите са патогенни, нали?!
Но да твърдиш, че водата, която тече от крана е стерилна е меко казано смешно.
Т.нар. "коли индекс" е до 3 коли бактерии /мл вода.
Някои изчисляват тези стойности на кубичен сантиметър вода, ама както и да е...
Разбираш какво искам да кажа, предполагам.
Ето ти част от текста от "Справка за екологичния анализ на водата" в гр. Сливен, 2000 година например:


"Бактериологично замърсената вода се характеризира с количеството бактерии, съдържащи се в 1 куб. см. вода. Водата е годна за пиене, когато в 1 куб. см. не се съдържат повече от 100 бактерии. Най-много замърсени са повърхностните води, особено протичащите през населените места реки, които съдържат голям брой микроби. "


"Питейната вода не трябва да съдържа патогенни микроорганизми. Това са микроорганизми, които причиняват инфекциозни заболявания, предаващи се по воден път – дизентерия, коремен тиф, холера, хепатит, салмонелоза, тения и други. Коли – бактериите са нормален обитател на чревния тракт на човека поради, което коли- титърът е специфичен показател за фекално замърсяване на водата. Коли – титърът е най- малкото количество вода, в която се открива поне една бактерия от групата на коли."

Ти си специалист и знаеш особенностите на имунната система на човека и значението от "запознаването " й с различни агенти, провокиращи имунен отговор...

P.S. Някои хора и без да са били в операционна знаят за понятието "микробно число" на водата...А за това, че съдържимото вътре в стерилизирания съд е стерилно -си права, ама какво става с биберона като махнем капака на шишето? А пък аз специално не стерилизирам млякото заедно с шишето, нито водата- преварявам я предварително, нищо че по БДС е "стерилна", хе !

Редактирано от bistra на 26.06.03 23:06.



Тема стерилизатор за микровьлнованови [re: Чeтa]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано26.06.03 23:43



Никой ли не изпозва такьв?Много са удобни.Студената стерилизация не ми се нрави много.Знам,че фирмите пишат,че разтворите са безвредни,но все пак това са химикали...които допьлнително алергизират организма.
Според мен стерилизаторите за микровьлнова или тези с вграден нагревател са най-добрият вариант.

[


Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано27.06.03 01:22



Значи, аз не стерилизирам (пък и повечето от храненията са ни от гърдата направо). Бутилките от кърма ги изплаквам на чешмата с гореща вода и, ако има нещо като следи от мазнина от млякото, останали по стените, минавам с четка за бебешки бутилки. Никога не съм ги мила с препарати, стерилизирах всичко наведнъж в най-голямата тенджера, която имам, само първия път и толкова. Такива бяха инструкциите от болницата, пък и педиатърът всеки път ни повтаря същото. С препарати и веро не съм мила, така казаха и така правя, пък и в книгата го пише.
Вчера като бяхме на доктор, той каза да давам на Виктор вода и то без значение дали е от чешмата или от бутилка от магазина. Каза да не преварявам водата, нямало смисъл. Ами като се замисля, като изплаквам бутилките по тях остават капчици - той и тях ги пие и нищо му няма. Много обичам да си опростявам живота!



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор MoniT ()
Публикувано27.06.03 01:35



По въпроса за чешмяната вода: преди няколко години в един малък град близо до Торонто избухна епидемиа от Е. Коли която бе предизвикана от недостатъчно хлорирана вода. Имаше няколко смъртни случаи и тази трагедия все-още се коментира. Заради това аз се страхувах да давам непреварена вода.
МониТ



Тема ами вече и аз...нови [re: MoniT]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано27.06.03 03:42



се страхувам, ъхххх.
Ми аз и без това нямаше да му дам от чешмата, защото аз самата не я пия. Имаме си абонамент за изворна вода, идва всеки 3 седмици пред вратата и дори с нея готвим. Но не е страшно да се изплакват съдове и шишета с чешмяна водица.
Ти в Канада ли си?



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано27.06.03 08:02



Мий ги поне с препарат бутилките (а след него изплаквай с гореща вода по-дълго), след като не ги стерилизираш!
Ако не го правиш скоро ще забележиш какво се наслоява по бутилката, или пък като изсъхне бръкни с пръст вътре в нея и ще видиш, че той ще ти мазнее.
Лично аз съм стерилизирала и на двете деца (с първото първите 3 месеца почти бях психясала на тема микроби, та и ръцете със 90 градусов спирт си миех преди да вляза при него) до момента в който започнаха да пълзят по земята.
Биберони залъгалки затова и съм купувала по много, за да мога като падне на земята да заменя със стерилизирана, а не само да изплакна.

За водата - изворната вода наистина е хубава, но аз нея започнах да давам едва след годинка. До тогава купувахме от бебешката.



Тема Re: стерилизатор за микровьлнованови [re: golden]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано27.06.03 10:18



Колебая се между стерилизатор за микровълнова и тези разтвори. В момента доизразходвам едно шише с течност за студена стерилизация и се чудех дали да си купя стерилизатор или пак разтвор, та за това разпитвам. С разтворите ми е зверски удобно, като имаш предвид че имам 2 шишета. Твоят стерилизатор колко шишета побира? А какъв е? Моите и двете шишета са на др.Браун, има и стерилизатор за тях, ама точно него ли трябва да си взема или може и друг?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: ниманови [re: Pyжa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано27.06.03 10:30



ми като е толкоз стерилна защо карат майките да я изваряват преди да я дават на бебетата:)) . хехе
А има случаи и на зарази, чрез тая стерилна чешмяна вода:))

дай да си говорим за действителност, а не за теория:)



Тема Re: ниманови [re: bejb]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано27.06.03 11:23



Аз съм боязлива в това отношение и предпочитам да си създам ако трябва малко повече затруднения и работа, отколкото да живея в страх. В този смисъл спокойствието ми е по-уютно от улеснението, още повече че става въпрос за бебето. Ако беше за мен или някой друг - едва ли щях да се старая толкова. И аз мисля, че водата която тече е ужасно мизерна. Имаме филтър на батерията, който периодично почистваме. Е, не искам да ви казвам какви тини, каманаци и мизерии махам от него.
До 7 месечна възраст някъде съм стерилизирала шишетата и бибите в стерилизатор. Сега вече изварявам много рядко, колкото да не е без хич.
Давала съм и продължавам да давам само преварена вода.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: изваряванетонови [re: Debora]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано27.06.03 14:53



Мазнеят, истина е, но аз ги мия докато е още прясно изцедена кърмата и тогава още не е полепнало. За бибероните - плюе ги и не ги ще, пък и той не реве много, само, ако е гладен.
За ръцете - първо ги мия, после ги стерилизирам с "Purell", което дезинфектира с едно намазване и чак тогава го сменям, кърмя, играя, и въобще като го пипам. Пак инструкции от болницата.
От бебешката вода ми повръща - става въпрос за водата Pedialite.



Тема Re: ниманови [re: dodo_dodo]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано27.06.03 15:06



И аз съм се напатила от софийската чешмяна вода. Поне там, където аз съм живяла течеше блато от чешмата. Дали от тръбите, дали от самия източник, но, когато пиех от чешмата, неотменно ме болеше корем след това. В началото си мислих, че е от лакомия, защото пиех много вода, но после като видях, че и от малко ме боли, се усъмних. Един ден си направих експеримент и напълних пластмасова бутилка с чешмяна вода, оставих за около месец на спокойствие. Резултатът беше дебел слой кафява утайка по дъното. Е не вярвам това да е от хлора.



Тема Re: ниманови [re: Taнчe]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано27.06.03 15:11



Водата просто е отврат тука!
Незнам тоя филтър доколко успява да прецеди, но силно се надявам да не оставя гадории.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: ами вече и аз...нови [re: Taнчe]  
Автор MoniT ()
Публикувано27.06.03 15:16



"Ти в Канада ли си?"
Да.
МониТ



Тема Ами данови [re: bejb]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано27.06.03 16:41



Виждам че не си запозната много с материята, с която се опитваш да боравиш. Водата се изварява за 5-10 мин за да се омекоти и да не дразни стомаха на бебето. Нали си виждала "котлен камък" ха! ТОВА НЕ Е СТЕРИЛИЗАЦИЯ. За да постигнеш "СТЕРИЛНОСТ" трябва да изваряваш доста по дълго време. В зависимост от температурата се променя времето на стерилизация, но със сигурност е повече от 40 мин, като се има в предвид че това е обикновено изваряване а не е под налягане....
Късмет!



Тема Re: изваряването-bistraнови [re: bistra]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано27.06.03 16:56



Радвам се че си се разровила толкова надълбоко във материята, явно темата доста те вълнува. Какво, дане си работила в зъболекарски кабинет , хехе , или в поликлиниката хахаха. Мила, сега разбирам защо познанията ти са на такова лошо ниво.
Ами да, капка вода "посята" във хранителна среда и оставена при балгоприятни условия "да порасте", не дава никакъв растеж, защото е практически стерилна. Няма достатъчно патогенни бактерии, които да навредят на човека, ДОРИ И ПРИ ДИРЕКТЕН КОНТАКТ СЪС ПЕРИТОНЕУМА. (както вече обясних всяка оерационна зала използува чешмяна вода при стерилизацията на ръцете на операционния екип). Незнам дали в ПОЛИКЛИНИКАТА си виждала как ХЕИ-то проверява за стерилност. (сигурно не си, защото там освен шпатулите за гърло друго не стерилизирате хехе) та... със стерилен тампон "избърсва" повърхността на каквото иска да провери, и след това го посява във среда.. ако след 48 часа не порасте, значи е стерилно.
Та така Бистра, мила. Успех в борбата със водните бактерии!! хехе



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор Vache ()
Публикувано27.06.03 17:17



Ма как може да се препоръчва да се дава на пеленаче чешмяна вода (непреварена), а в същото време да си стерилизираш ръцете с незнам какво си....



Тема Re: Ами данови [re: Pyжa]  
Автор Vache ()
Публикувано27.06.03 17:21



Какво общо има тук котленият камък...??!!??


"...Водата се изварява за 5-10 мин за да се омекоти и да не дразни стомаха на бебето. Нали си виждала "котлен камък" ха!..."

Как точно се омекотява водата, от температурата ли?



Тема Re: изваряванетонови [re: Vache]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано27.06.03 17:45



Ми и аз не знам. Просто мога да гадая, че се предполага, че с ръцете си пипам повече неща и може да не са много чисти, докато за водата се знае, че е чиста.
Кой знай!



Тема ами да ама ненови [re: Pyжa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано27.06.03 19:03



ок, значи чешмяната вода е стерилна и няма никакви бактерии в нея?

само дето не всички са съгласни с теб:

Бактерии в инсталацията за вода

Питейната вода никога не е стерилна и всъщност съдържа определен брой микроорганизми, които са безвредни за хората. Във водата за обществени нужди вредните бактерии, като Legionella, понякога могат да се развият при определени благоприятни за тяхното съществуване условия. Развитието на тези бактерии зависи от определен брой фактори, включвайки температура, дизайн на инсталацията и тръбни материали.


целия материал можеш да прочетеш тук





Тема Re: Ами данови [re: Vache]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано27.06.03 19:04



и аз това исках да питам, ама забравих:)



Тема Re: ами да ама ненови [re: bejb]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано27.06.03 19:09



Виж какво, аз със лаици не споря. Това, че си намерила един материал, който само доказва колко безвредни за човека са тези микроорганизми, показва само упоритост и желание да се караш. Дразни ме едностранчивостта на твоето мнение и ми говори колко малко знаеш.



Тема Re: Ами данови [re: bejb]  
Автор Pyжa (цвете)
Публикувано27.06.03 19:12



Питай педиатъра си. Който се страхува от чешмяната вода, да взима мерки.
Може ако иска да спре да се къпе, подмива, мие чинии, готви и т.н., че може да прихване нещо.... хаха

Редактирано от Pyжa на 27.06.03 19:13.



Тема Re: ами да ама ненови [re: Pyжa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано27.06.03 19:19



незнам ружа, защо си мислиш, че искам да се карам. Напротив никак не обичам, но просто твойто изказване, че чешмяната вода е стерилна много ме изненада. И точно затова потърсих нещо за "стерилна вода". Това е което намерих по темата другите неща бяха на медицинска тематика но не касаеха въпроса за чешмяната вода.



Тема Re: ами да ама ненови [re: Pyжa]  
Автор Vache ()
Публикувано27.06.03 20:59



Аааа, Ружа, НЕ ТАКА!
Недей да създаваш лошо впечатление! Радвам се, че си вече в клуба на мамите, но моят съвет е да не бъдеш толкова агресивна... Всеки тук има някакво образование и всеки е добър в дадена област, но никой не нарича другите лаици... Съветвам те, вместо да се конфронтираш с другите да бъдеш полезна със знанията си.
По въпроса за котления камък - нека аз споделя знанията си. Котленият камък всъщност е калциев карбонат. Той се отлага по метални предмети, по чешмите, по нагревателя на пералнята, по метални съдове, в които се вари дълго време вода. ОБАЧЕ водата на бебетата НЕ се вари, за да е по-мека. Да не говорим, че в София водата не е никак твърда. За пример - в старата ни пералня (на 30 години) нямаше грам котлен камък ( не сме ползвали Калгон ). Ами ако изварявам водата в стъклен съд как ще махна калциевия карбонат .
Та така за котления камък...



Тема Re: ами да ама ненови [re: Vache]  
Автор Mamma (щастлива)
Публикувано27.06.03 21:50



В отговор на:

Аааа, Ружа, НЕ ТАКА!
Недей да създаваш лошо впечатление! Радвам се, че си вече в клуба на мамите, но моят съвет е да не бъдеш толкова агресивна... Всеки тук има някакво образование и всеки е добър в дадена област, но никой не нарича другите лаици... Съветвам те, вместо да се конфронтираш с другите да бъдеш полезна със знанията си.


Абсолютно подкрепям това!
Не мога да кажа кой е крив и кой е прав, защото аз от води, бактерии и т.н. не разбирам, но определено агресивно-подигравателно-заядливият тон не прави добро впечатление.
В крайна сметка никой не е на изпит тук, за да се мерим кой какво повече знае! Дори и някой да знае нещо в дадена област по-добре от останалите - добре дошло - нека да помогне, но не и да обижда другите.
Ако има различни мнения - също нищо лошо, всеки обаче може да докаже теорията си без излишни емоционални изблици и лични нападки.

Редактирано от Mamma на 27.06.03 22:10.



Тема за водатанови [re: Mamma]  
Автор Пaлмиpa (много отегчена)
Публикувано27.06.03 21:59




извини, че се лепвам за теб, но не ми се връща пак в темата.

Не допускайте магаретата да ви четат конско.

Тема Re: изваряването-bistraнови [re: Pyжa]  
Автор bistra ()
Публикувано27.06.03 22:00



Първо- добре дошла в клуба на бъдещите мами! Желая ти лека бременност, безпроблемно раждане и едно прекрасно бебче накрая!!!
Не съм работила нито в зъболекарски кабинет, нито в поликлиника. Но на такива места работят много прекрасни и талантливи колеги, знаещи не по-малко от хирурзите например. Не искам да деля хората- всеки е добър с това за което е учил и особено ако си обича работата...
Моите представи за стерилност съм си изграждала в спешно нервно интензивно отделение /реанимация/, където понякога и хирурзите потръпваха като виждаха каква е патологията. Вярно е , че изплаквахме ръцете си с чешмяна вода, но след като сме ги мили с дезинфекционен разтвор и причината е много проста- хлорхексидинът, който съдържат повечето такива разтвори е в много висока концентрация и не е желателно да остане по ръцете.
Всъщност този спор е доста глупав и аз лично искам да приключа по въпроса, защото не ме занимава толкова стерилността на чешмяната вода- за мен въпроса е ясен. Не ми е ясно само защо този твой дебют като бъдеща мама тук /прощавай, но не съм ти срещала постингите в други теми и особено за бебешките проблеми- затова предполагам, че си именно бъдеща мама/ трябва да протече по този начин и точно в тази тема...Не искам да се заяждам, но повярвай ми отстрани изглежда все едно си четеш постингите на другите и се намесваш само когато прецениш, че трябва да "набиеш канчето на някой", да ни обясниш колко не сме наясно с нещата...А от "терминологията", която използуваш не личи особена компетентост. Познавам за мое щастие доста компетентни и прекрасни специалисти и никой от тях не поднася информацията , с която иска да просветли аудиторията по подобен на теб начин. Има и друг подход, когато искаш да внесеш просветление по дадена тема- не е задължитежително да се конфронтираш директно.
Още веднъж ти желая щастлива бременност и майчинство!



Тема Re: за водатанови [re: Пaлмиpa]  
Автор bistra ()
Публикувано27.06.03 22:04



Палмира, и аз вчера открих за 2 минути същия линк. Там всичко е много ясно обяснено, но на Ружа не и се стори убедително...



Тема Re: за водатанови [re: bistra]  
Автор Пaлмиpa (много отегчена)
Публикувано27.06.03 23:05



абе ей те това много ме смути, незнам иначе стерилна ли е или не водата, но като прочетох това.....

Що се отнася до питейната вода на гр. Сливен се забелязва, че през м. март 2000г. във водопроводната мрежа на града е подавана вода с много малка прозрачност, респ. голяма МЪТНОСТ. Препоръчано е да се почистят водоемите. Прави се профилактика на водоем 5000 куб. м., но явно некачествено, защото през следващите месеци, 2001г. и началото на 2002г. пробите вода периодично показват НАЛИЧИЕ на амониеви йони (виж табл. 2). . До излизане на Наредба № 9, в питейната вода НЕ СЕ допуска наличие на амониеви йони. Според Нар. № 9 се допуска концентрация на амониев йон до 0, 5 мг/л. В голяма част от анализираните проби концентрацията надвишава 0, 6мг/л. От началото на 2000г. всяка седмица се подава информация за нестандартните проби, от където е било видно, че съществува проблем с питейната вода на гр. Сливен. Единственото, което ВиК ООД-Сливен прави за подобряване качеството на водата е увеличаване количеството на подавания хлор-газ във водоема. Водата започва ДА МИРИШЕ силно на аптека, има неприятен блатист вкус. Въпреки настояването за измиване на водоемите, такова не е извършено. Едва когато гражданите започват да алармират медиите, след като въпросите за некачествената вода се поставят на кръгла маса и след като ХЕИ нарежда, на 8май 2002г. се почиства водоем 5000куб. м. . Водоем 12000 куб. м. не е почистен.

В началото на третото хилядолетие в град, който се намира в богата на вода зона, населението на регион Сливен пият МРЪСНА вода, с една от най-високите цени в страната.




Не допускайте магаретата да ви четат конско.


Тема Re: стерилизатор за микровьлнованови [re: Чeтa]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано28.06.03 00:50



Моят стерилизатор е на Авент.Много сьм доволна от него-има специални разделения ,така че се закрепват всякакьв вид и размер шишета,помпа за кьрма и т.н.Аз сьщо имам шишета на Др.Браун и влизат без проблем в стерилизатора.Не мога да преценя колко шишета сьбира,защото зависи от вида и големината им,но сьс сигурност сьбира 2 шишета на Др.Браун-пробвала сьм.Ще ти кажа какво успявам да сьбера :-едно голямо и едно малко шише,чаша с клапан,виличка,льжичка и чинията на бебчо.
Надявам се,че сьм ти помогнала.

[


Тема Re: изваряванетонови [re: Pyжa]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано28.06.03 08:36



безпричинно си жлъчна.



Тема Re: стерилизатор за микровьлнованови [re: golden]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано28.06.03 11:35



Благодаря за вниманието
Вчера взехме стерилизатор на др Браун. Той е за 3 шишета.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема che koi izvarjava?:)нови [re: Taнчe]  
Автор veronikka ()
Публикувано28.06.03 15:20



samo parvijat mesez izvarjavah i ne si struvache usilijata,sled tova minah na tabletki za sterilizazija...izmivam chichetata i vsichko drugo s techen sapun i bum v raztvora za sterilizazija a kato gi izvadja posle sa mnogo chisti i laskavi,samo gi izmivam s gorechta voda i gotovo
Kolkoto do gardata,kogato karmi genata nali predi karmene trjabva da si izmie gardite i zarnata s sapun i topla voda?
Ne sam saglasna,zachto da ne se sterilizirat vsichki chicheta i pribori na bebetata?
В шишетата с вода и мляко/особено с мляко/се завъждат такива вредни бактерии които могат да доведат до тежко чревно разтройство,обриви и дори висока температура.
Защо трябва да се подлага на такъв тормоз нежният детски организъм?
Значи извода според педиатрите в Америка е следният"Достатъчно бактерии поемат бебетата какво ще им стане ако приемат още малко"?




Тема Re: che koi izvarjava?:)нови [re: veronikka]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано28.06.03 15:41



аз измивах шишетата веднага след като съм нахранила бебето. Така няма как да се развият бактериите:)



Тема izwarqwaneto se nalagaнови [re: Taнчe]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано28.06.03 15:45



най-вече за бибероните , за да не получава млечница бебето , т.е да не се развиват бактерии от храненето с мляко по бибероните, езика на бебето побеляваи не помня о
ще какво ставаше

Живи и здрави!


Тема Re: izwarqwaneto se nalagaнови [re: Гълъбицa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано28.06.03 15:53



незнам за бибероните, но аз давах след хранене да пийне малко водичка с лъжичка, за да и се измие устичката от млякото. На мен това ми го каза педиатърката още при първото посещение.

Мони не е имала млечница (соор), но знам, че други бебчета имат дори въпреки изплакването на устичката. Незнам каква е причината..



Тема Re: che koi izvarjava?:)нови [re: veronikka]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано28.06.03 16:11



Ми нещо такова, за избора на педиатрите де...
Дори една педиатърка каза - "Kids need to have some dirt" Което ще рече Децата имат нужда да поемат по малко мърсотия. Така се изгражда имунитета по-силен. Отново казвам - само повтарям какво са ми казвали.



Тема Re: izwarqwaneto se nalagaнови [re: Гълъбицa]  
Автор Vache ()
Публикувано28.06.03 16:12



Млечницата няма нищо общо с изваряването. Просто ако не се измие устата на бебето след хранене, остава мляко. Може да се развият гъбички, защото средата в устата е благоприятна. И пак има бебета, които имат соор, въпреки, че майките полагат достатъчно грижи да не остава мляко в устата.
А да знаете дали от соевото мляко може да се развие млечница, при условие, че няма нищо общо с кравето или с кърмата?



Тема Re: che koi izvarjava?:)нови [re: bejb]  
Автор veronikka ()
Публикувано28.06.03 16:33



то е ясно и аз ги измивам слез хранене но това не е достатъчно после ги оставяш да стоят така измити до следващото хранене ли?




Тема Re: che koi izvarjava?:)нови [re: veronikka]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано28.06.03 20:00



ами, да, само ги изплаквам после. Нали това казвам, че никога не съм ги изварявала. Казаха ми че няма нужда и аз така си карах - тогава не се сещах да се притеснявам точно за това:)
Е, не сме имали никога някакви проблеми от тоя факт.



Тема Re: che koi izvarjava?:)нови [re: bejb]  
Автор Taнчe (майка)
Публикувано28.06.03 21:16



Ние също не сме имали проблеми!



Тема Re: изваряванетонови [re: Taнчe]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано29.06.03 18:58



Не съм изчела цялата тема, съжалявам. Само да си изкажа и аз съображенията. Че Софийската вода е стерилна - мисля да не коментирам. Аз използвам кана Брита и няма да ви казвам като наливам вътре какво влиза и какво излиза. Чешмяна вода не мога да пия, абсурд е!
За стерилизирането - според мен е много важно за новородено бебе, особено през лятото и особено такова, което е на изкуствено мляко! Сравнението, че не стерилизираме гърдата пред мен не важи. Кърмата е стерилна в обшият случай, а опасните бактерии, които се развиват адски бързо в млечна среда мисля, не могат да се развият по гърдите, особено, ако те се изплакват преди и след кърмене. Според мен в това именно е най-големият проблем. Нестерилизирани бутилки мисля са доста апетитна среда за тях, особено през лятото и аз лично не бих рискувала. И двете деца ги кърмя (първото до 9 месеца, второто е на 3.5 месеца) и въпреки това изварявам шишето за вода поне през 1-2 дни, заедно със залъгалката.
Но може би всичко е въпрос на усещане. Мен много пъти са ме обвинявали в мании, но чешмяната вода е ОТВРАТ!

Милена



Тема Re: изваряванетонови [re: Millena]  
Автор Vache ()
Публикувано29.06.03 19:11



Абсолютно! Само да добавя, че е препоръчително да се изцеждат първите капки кърма и да не се дават на бебето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.