Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: изваряването-bistraнови [re: Pyжa]  
Автор bistra ()
Публикувано27.06.03 22:00



Първо- добре дошла в клуба на бъдещите мами! Желая ти лека бременност, безпроблемно раждане и едно прекрасно бебче накрая!!!
Не съм работила нито в зъболекарски кабинет, нито в поликлиника. Но на такива места работят много прекрасни и талантливи колеги, знаещи не по-малко от хирурзите например. Не искам да деля хората- всеки е добър с това за което е учил и особено ако си обича работата...
Моите представи за стерилност съм си изграждала в спешно нервно интензивно отделение /реанимация/, където понякога и хирурзите потръпваха като виждаха каква е патологията. Вярно е , че изплаквахме ръцете си с чешмяна вода, но след като сме ги мили с дезинфекционен разтвор и причината е много проста- хлорхексидинът, който съдържат повечето такива разтвори е в много висока концентрация и не е желателно да остане по ръцете.
Всъщност този спор е доста глупав и аз лично искам да приключа по въпроса, защото не ме занимава толкова стерилността на чешмяната вода- за мен въпроса е ясен. Не ми е ясно само защо този твой дебют като бъдеща мама тук /прощавай, но не съм ти срещала постингите в други теми и особено за бебешките проблеми- затова предполагам, че си именно бъдеща мама/ трябва да протече по този начин и точно в тази тема...Не искам да се заяждам, но повярвай ми отстрани изглежда все едно си четеш постингите на другите и се намесваш само когато прецениш, че трябва да "набиеш канчето на някой", да ни обясниш колко не сме наясно с нещата...А от "терминологията", която използуваш не личи особена компетентост. Познавам за мое щастие доста компетентни и прекрасни специалисти и никой от тях не поднася информацията , с която иска да просветли аудиторията по подобен на теб начин. Има и друг подход, когато искаш да внесеш просветление по дадена тема- не е задължитежително да се конфронтираш директно.
Още веднъж ти желая щастлива бременност и майчинство!



Тема Re: за водатанови [re: Пaлмиpa]  
Автор bistra ()
Публикувано27.06.03 22:04



Палмира, и аз вчера открих за 2 минути същия линк. Там всичко е много ясно обяснено, но на Ружа не и се стори убедително...



Тема Re: за водатанови [re: bistra]  
Автор Пaлмиpa (много отегчена)
Публикувано27.06.03 23:05



абе ей те това много ме смути, незнам иначе стерилна ли е или не водата, но като прочетох това.....

Що се отнася до питейната вода на гр. Сливен се забелязва, че през м. март 2000г. във водопроводната мрежа на града е подавана вода с много малка прозрачност, респ. голяма МЪТНОСТ. Препоръчано е да се почистят водоемите. Прави се профилактика на водоем 5000 куб. м., но явно некачествено, защото през следващите месеци, 2001г. и началото на 2002г. пробите вода периодично показват НАЛИЧИЕ на амониеви йони (виж табл. 2). . До излизане на Наредба № 9, в питейната вода НЕ СЕ допуска наличие на амониеви йони. Според Нар. № 9 се допуска концентрация на амониев йон до 0, 5 мг/л. В голяма част от анализираните проби концентрацията надвишава 0, 6мг/л. От началото на 2000г. всяка седмица се подава информация за нестандартните проби, от където е било видно, че съществува проблем с питейната вода на гр. Сливен. Единственото, което ВиК ООД-Сливен прави за подобряване качеството на водата е увеличаване количеството на подавания хлор-газ във водоема. Водата започва ДА МИРИШЕ силно на аптека, има неприятен блатист вкус. Въпреки настояването за измиване на водоемите, такова не е извършено. Едва когато гражданите започват да алармират медиите, след като въпросите за некачествената вода се поставят на кръгла маса и след като ХЕИ нарежда, на 8май 2002г. се почиства водоем 5000куб. м. . Водоем 12000 куб. м. не е почистен.

В началото на третото хилядолетие в град, който се намира в богата на вода зона, населението на регион Сливен пият МРЪСНА вода, с една от най-високите цени в страната.




Не допускайте магаретата да ви четат конско.


Тема Re: стерилизатор за микровьлнованови [re: Чeтa]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано28.06.03 00:50



Моят стерилизатор е на Авент.Много сьм доволна от него-има специални разделения ,така че се закрепват всякакьв вид и размер шишета,помпа за кьрма и т.н.Аз сьщо имам шишета на Др.Браун и влизат без проблем в стерилизатора.Не мога да преценя колко шишета сьбира,защото зависи от вида и големината им,но сьс сигурност сьбира 2 шишета на Др.Браун-пробвала сьм.Ще ти кажа какво успявам да сьбера :-едно голямо и едно малко шише,чаша с клапан,виличка,льжичка и чинията на бебчо.
Надявам се,че сьм ти помогнала.

[


Тема Re: изваряванетонови [re: Pyжa]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано28.06.03 08:36



безпричинно си жлъчна.



Тема Re: стерилизатор за микровьлнованови [re: golden]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано28.06.03 11:35



Благодаря за вниманието
Вчера взехме стерилизатор на др Браун. Той е за 3 шишета.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема che koi izvarjava?:)нови [re: Taнчe]  
Автор veronikka ()
Публикувано28.06.03 15:20



samo parvijat mesez izvarjavah i ne si struvache usilijata,sled tova minah na tabletki za sterilizazija...izmivam chichetata i vsichko drugo s techen sapun i bum v raztvora za sterilizazija a kato gi izvadja posle sa mnogo chisti i laskavi,samo gi izmivam s gorechta voda i gotovo
Kolkoto do gardata,kogato karmi genata nali predi karmene trjabva da si izmie gardite i zarnata s sapun i topla voda?
Ne sam saglasna,zachto da ne se sterilizirat vsichki chicheta i pribori na bebetata?
В шишетата с вода и мляко/особено с мляко/се завъждат такива вредни бактерии които могат да доведат до тежко чревно разтройство,обриви и дори висока температура.
Защо трябва да се подлага на такъв тормоз нежният детски организъм?
Значи извода според педиатрите в Америка е следният"Достатъчно бактерии поемат бебетата какво ще им стане ако приемат още малко"?




Тема Re: che koi izvarjava?:)нови [re: veronikka]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано28.06.03 15:41



аз измивах шишетата веднага след като съм нахранила бебето. Така няма как да се развият бактериите:)



Тема izwarqwaneto se nalagaнови [re: Taнчe]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано28.06.03 15:45



най-вече за бибероните , за да не получава млечница бебето , т.е да не се развиват бактерии от храненето с мляко по бибероните, езика на бебето побеляваи не помня о
ще какво ставаше

Живи и здрави!


Тема Re: izwarqwaneto se nalagaнови [re: Гълъбицa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано28.06.03 15:53



незнам за бибероните, но аз давах след хранене да пийне малко водичка с лъжичка, за да и се измие устичката от млякото. На мен това ми го каза педиатърката още при първото посещение.

Мони не е имала млечница (соор), но знам, че други бебчета имат дори въпреки изплакването на устичката. Незнам каква е причината..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.